هجوم گردشگران خارجی به سمت ایران، صدور ویزای الکترونیکی

به گزارش مجله سیاران، رئیس سازمان میراث فرهنگی از برنامه ریزی برای صدور ویزای الکترونیکی گردشگران تا سرانجام امسال میلادی اطلاع داد و گفت: ورود گردشگران به ایران 12 درصد افزایش یافته و اکنون سونامی ورود گردشگران به کشور شروع شده است.

مسعود سلطانی فر، در گفت و گویی اضافه نمود: عملکرد دولت یازدهم در بیش از دو سال اخیر در توسعه گردشگری مطلوب بوده است و دولت بر تعامل با کشورهای دنیا تأکید دارد.

هجوم گردشگران خارجی به سمت ایران، صدور ویزای الکترونیکی

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا لحظه آخر هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

وی با اشاره به سفر اخیر خود به چین گفت: استقبال بسیار خوبی از سوی فعالان صنعت گردشگری چین صورت گرفت و حدود 150 نفر از آنها در نشستی با فعالان بخش خصوصی ایران، راه های توسعه همکاری را آنالیز کردند و هدف ما این است که جذب گردشگر از چین را که در حال حاضر به 150 هزار نفر می رسد در آینده به دو تا دو و نیم میلیون نفر افزایش دهیم.

به گزارش سازمان میراث فرهنگی، سلطانی فر اضافه نمود: باید زیرساخت های لازم را متناسب با کشورهای هدف ایجاد کنیم و چینی ها ابراز تمایل کردند حتی در ایران هتل و رستوران چینی بسازند.

وی با بیان اینکه چین سالانه 120 میلیون گردشگر به دنیا می فرستد گفت: بازار گردشگری چین برای ما خیلی مهم است و ما اهداف گردشگری خود را متناسب با سند چشم انداز بیست ساله و برای جذب 20 میلیون گردشگر برنامه ریزی نموده ایم که شامل کشورهای اسلامی و غیر اسلامی و قاره های مختلف می گردد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه نمود: دستاوردهای دولت در عرصه گردشگری فرایند رو به رشدی نشان می دهد و نرخ رشد گردشگران خارجی در دنیا چهار درصد و اروپا 5 درصد اما در ایران 12 درصد بوده است.

سلطانی فر اضافه نمود: تقریباً سونامی ورود گردشگر به ایران شروع شده است و 18 نشریه معتبر بین المللی و سازمان های بین المللی گردشگری و مراکز علمی مرتبط، جمهوری اسلامی ایران را برای سال 2016 و 2017؛ اولین مقصد یا جزو پنج مقصد اولیه گردشگری یا جزو 10 مقصد مشخص نموده اند و رسانه های خارجی هم در سال های اخیر گزارش های متنوعی تهیه و پخش نموده اند.

وی گفت: در فصل اول گردشگری دنیای تقریباً همه هتل های ایران اعم از پنج ستاره و چهار ستاره ذخیره شده است و فصل دوم گردشگری خارجی نیز همین شرایط دیده می گردد.

سلطانی فر اضافه نمود: رویکرد دولت، افزایش تعامل است و برای اتباع 190 کشور دنیا تسهیلات ویزای فرودگاهی فراهم نموده ایم که در فرودگاه های بین المللی مانند فرودگاه امام خمینی، اصفهان، تبریز، مشهد و شیراز ارائه می گردد.

معاون رئیس جمهور گفت: با 28 کشور برای برقراری تسهیلات لغو ویزا کوشش می کنیم و خوشبختانه سند گردشگری کشور بسیار پویا و توانمند است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه نمود: برای تحقق اهداف سند چشم انداز و وضع مطلوب باید جذب گردشگر را از 5.2 میلیون نفر به 20 میلیون نفر برسانیم که ساماندهی گسترده ای می خواهد.

سلطانی فر همچنین از برنامه ریزی برای صدور ویزای الکترونیک برای گردشگران خارجی تا انتها سال 2016 اطلاع داد و گفت: 501 هتل و هتل آپارتمان در دست ساخت است و شبکه حمل و نقل هوایی و جاده ای هم رو به توسعه خواهد بود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه نمود: خوشبختانه در دوره پسابرجام شرایط خوبی برای نوسازی ناوگان هوایی ایجاد شده است و باید سطح خدمات و تأسیسات گردشگری را نیز توسعه دهیم و خوشبختانه همه قوا حمایت می نمایند، معاون رئیس جمهور فر گفت: به وسیله صندوق مالی احیا، مرمت و بهره برداری اماکن تاریخی با بخش خصوصی هماهنگی خوبی داریم و تمام هتل ها در اختیار بخش خصوصی است و واگذاری بناهای تاریخی به صورت اجاره به بخش خصوصی در چارچوب مقررات و ضوابط است و کارشناسان رسمی دادگستری نظارت دارند.

سلطانی فر اضافه نمود: متناسب با هزینه ای که بخش خصوصی انجام می دهد، دوره بهره برداری هم به آنها داده می گردد تا توجیه مالی داشته باشد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه از شناسایی 40 کشور هدف برای جذب گردشگر اطلاع داد و گفت: در حدود 25 کشور دفاتر اطلاع رسانی ایجاد نموده ایم و در نمایشگاه های تخصصی با همکاری بخش خصوصی در خارج از کشور حضور می یابیم و بسته های گردشگری ارائه می گردد و از ظرفیت رسانه های مطرح خارجی هم استفاده می کنیم.

سلطانی فر اضافه نمود: حدود 98 درصد گردشگرانی که به ایران می آیند پس از برگشت ابراز رضایت می نمایند و با مصاحبه با رسانه های کشور خود، جمهوری اسلامی ایران را با مختصات واقعی خود معرفی می نمایند.

منبع: الی گشت
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 65

به "هجوم گردشگران خارجی به سمت ایران، صدور ویزای الکترونیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هجوم گردشگران خارجی به سمت ایران، صدور ویزای الکترونیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید