نکاتی که باید پیش از ثبت نام در یک آکادمی زبان بدانید ، راهنمای کامل شما

به گزارش مجله سیاران، یادگیری زبان؛ تجربه ای شیرین با مزایای بسیار

رپرتاژ آگهی - یادگیری زبان جدید برای همه افراد، در هر سنی که باشند، تجربه ای فراموش نشدنی است. این تجربه، مزایای بسیاری را نیز در اختیار زبان آموزان قرار می دهد که: امکان مهاجرت، افزایش فرصت های شغلی در داخل و خارج از کشور، افزایش اعتماد به نفس و تقویت حافظه از جمله آن ها است. اما برای آموختن زبان جدید، کدام آکادمی را انتخاب کنیم؟ و به چه نکاتی باید دقت کنیم؟ در این مطلب بعضی از این نکات را با هم مرور می کنیم.

نکاتی که باید پیش از ثبت نام در یک آکادمی زبان بدانید ، راهنمای کامل شما

نکات مهمی که قبل از ثبت نام باید بدانیم

مهم ترین دغدغه زبان آموزان بعد از تصمیم به یادگیری یک زبان جدید، انتخاب آکادمی است. امروزه با گسترش روش های تبلیغات آنلاین، به سادگی می توانیم چندین آکادمی زبان در شهر، منطقه یا در نزدیکی محل زندگی خود پیدا کنیم. ولی این که کدامیک را انتخاب کنیم، سخت به نظر می رسد. علاوه بر آن پیش از ثبت نام، به چه نکات دیگری باید دقت کنیم؟ ما برای شما فهرستی از این نکات تهیه نموده ایم که با هم آن ها را مرور می کنیم.

رفتار پرسنل

از همان لحظات اولیه ورود شما به آکادمی زبان، رفتار مدیر مجموعه، معلمان زبان و حتی کارمندان اداری بخش ثبت نام به شما نشان می دهد، اینجا مشتری مداری اصل است یا دریافت شهریه! یک آکادمی زبان خوب، آکادمیی است که پرسنلی دلسوز دارد و هدف اولیه آن ها ارائه بهترین خدمات آموزشی است، نه هیچ چیز دیگر.

روش تدریس

از تکنیک ها و روش های تدریس در آکادمی زبان سئوال کنید. اگر فرزندان را برای یادگیری به آکادمی زبان می برید، ببینید روش های تدریس با سن وسال و روحیه فرزند شما همخوانی دارد یا نه؟! اگر قرار است به صورت آنلاین زبان بیاموزید، از شیوه برگزاری کلاس های آنلاین و سامانه آنلاین مورد نظر مطلع شوید. همچنین درباره منابع آموزشی و ابزارهای یاری آموزشی سئوال کنید.

فضای آموزشی

سری به کلاس های آموزش زبان بزنید. امکانات محیط را آنالیز کنید؛ زیرا قرار است ساعاتی را در همین فضا با یادگیری زبان بپردازید. میزان ازدحام و سروصدای محیط را آنالیز کنید. هرچه فضای آموزشی عظیم تر، زیباتر و دلبازتر باشد، قطعا در افزایش تمرکز و شوق یادگیری موثر خواهد بود.

تعیین سطح

تعیین سطح باعث می گردد مستقیما به سراغ آن بخش از آموزش زبان بروید که به آن احتیاج دارید. تعیین سطح همچنین باعث کاهش هزینه یادگیری می گردد. پس اگر احساس کردید، این نکته جدی گرفته نمی گردد یا سطح شما را بسیار پایین تر از آن چه که هست، جلوه می دهد، تعیین است که با آکادمی خوبی سر و کار ندارید.

استادان مجرب

تسلط بر زبان خارجی مورد نظر لزوما به معنای داشتن تجربه تدریس نیست. همه ما زبان فارسی را به خوبی بلدیم؛ ولی آیا می توانیم یک مدرس برتر زبان فارسی باشیم؟ قطعا برای داشتن چنین مهارتی باید دارای مدرک تحصیلی مناسب در زمینه تدریس، سابقه تدریس بالا و مهارت های ارتباطی ویژه باشیم. بنابراین پیش از ثبت نام در یک آکادمی زبان، بهتر است درباره میزان تجربه و تخصص معلمان زبان در آن آکادمی تحقیق کنیم.

تمرکز بر یادگیری

مدرسان زبان می توانند در کلاس حضوری یا آنلاین زبان حضور یابند و محتوای آموزشی را تدریس نمایند. اما چیزی که از تدریس آن ها مهم تر است، میزان یادگیری فراگیران است. در یک آکادمی خوب زبان، زبان آموز باید امکان تجربه، کوشش و خطا داشته باشد تا انتها این فرایند، به یادگیری منجر گردد.

مدرسان زبان باید در مرحله از دوره آموزش زبان با ابزارهای آموزشی مناسب، میزان پیشرفت زبان آموزان را آنالیز نمایند و به آن ها در فرایند یادگیری، یاری نمایند. وجود یک سیستم آموزشی استاندارد و ابزارهای آموزشی مناسب باعث موفقیت بیشتر زبان آموزان در یادگیری می گردد.

سیستم ارزشیابی

ارزشیابی در یک آکادمی معتبر زبان دارای یک برنامه دقیق است. این برنامه شامل برگزاری آزمون ها، جلسات پرسش وپاسخ، پایش نمرات و ارائه پروژه های مهیج در غالب تحقیق، کنفرانس یا سخنرانی می گردد. در بسیاری موسسات معتبر، امتحان های میان دوره به صورت کتاب باز (Open Book) با امکان مراجعه به منابع آموزشی برگزار می گردد؛ زیرا تمرکز بر روی درک مطلب و یادگیری مفاهیم است، نه فقط نمره!

از آکادمی زبان سئوال بپرسید!

قبل از رجوع به یکی از آکادمی های زبان به خاطر داشته باشید، رجوع اولیه شما برای آنالیز ویژگی های آن آکادمی است و لزوما به معنای ثبت نام شما نیست؛ مگر اینکه همه موارد مورد نظر شما در آن آکادمی وجود داشته باشد. بهترین راه آنالیز شرایط آکادمی، پرسیدن تعدادی سئوال کلیدی است. بعضی از سئوال های کلیدی که نکات مهمی را درباره آکادمی زبان برای شما روشن می نمایند، عبارتند از:

  • بپرسید استادان زبان را براساس چه معیارهایی انتخاب می نمایند: هرچه این معیارها دقیق تر و اصولی تر باشند، یک دوره آموزشی موثر با ویژگی های بهتر، پیش روی شما خواهد بود.
  • درباره تعداد شعب آکادمی سئوال کنید: تعداد شعب بیشتر لزوما به معنای کیفیت آموزشی بیشتر نیست؛ اما می تواند نشانه بعضی تجارب آموزشی باشد.
  • درباره تعداد زبان های خارجی مورد تدریس بپرسید: تعدد زبان های خارجی مورد تدریس، هم گزینه های انتخاب شما را افزایش می دهد. اما این مورد هم لزوما به معنای کیفیت بیشتر دوره ها در آن آکادمی نیست. مگر آنکه مدیران آموزشی سیستم ارزیابی جامع و استانداردی برای ارزشیابی تخصص و مهارت تدریس مدرسان زبان های مختلف داشته باشند.
  • درباره منابع آموزشی زبان مورد نظر خود بپرسید: از پرسنل آکادمی زبان، درباره نام منابع آموزشی و مزایای آن ها سئوال کنید. همچنین درباره این منابع و اعتبار آن ها در اینترنت جستجو و تحقیق کنید.

حالا وقت ثبت نام است!

بعد از آنالیز معیارهای یک آکادمی زبان خوب در آکادمیی که به آن رجوع نموده اید و آشنایی با نکات مهمی که باید پیش از ثبت نام بدانید، اگر ویژگی ها با انتظارات شما هماهنگ بود، می توانید اقدام به ثبت نام کنید. از این به بعد، تنها دغدغه شما کوشش و یادگیری یک زبان جدید است.

اگر دغدغه یادگیری زبان دارید، ما براساس همین نکات معیارها آکادمی زبان پردیسان را به شما معرفی می کنیم. شما می توانید در این آکادمی زبان های انگلیسی، آلمانی، ترکی استانبولی و فرانسه را در سطوح مختلف مبتدی تا پیشرفته و رده های سنی بچه ها، نوجوانان و عظیمسالان بیاموزید.

آکادمی زبان پردیسان یکی از موسسات مطرح آموزش زبان در ایران است که 16 سال تجربه آموزشی و 9 شعبه فعال در شهر تهران دارد. یادگیری زبان های جدید را با منابع و روش های استاندارد آموزشی در آکادمی زبان پردیسان تجربه کنید.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1085

به "نکاتی که باید پیش از ثبت نام در یک آکادمی زبان بدانید ، راهنمای کامل شما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی که باید پیش از ثبت نام در یک آکادمی زبان بدانید ، راهنمای کامل شما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید