ناوالنی: مامور اطلاعاتی روسیه به مشارکت در مسموم کردن من اعتراف کرد

به گزارش مجله سیاران، سرویس امنیت فدرال روسیه ادعای الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس رئیس جمهوری این کشور مبنی بر اذعان تلفنی یک عضو این نهاد به مشارکت در مسمومیت او را رد کرد.

ناوالنی: مامور اطلاعاتی روسیه به مشارکت در مسموم کردن من اعتراف کرد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از یورونیوز، الکسی ناوالنی گفتگوی ضبط شده خود با فردی را که او کنستانتین کودریاوسف معرفی می نماید در وبلاگش منتشر نموده است. به گفته این منتقد سرشناس کرملین کنستانتین کودریاوسف یک کارشناس سلاح شیمیایی در سرویس امنیت فدرال روسیه است. الکسی ناوالنی مدعی است که پیروز شده با جعل شماره تلفن خود با کنستانتین کودریاوسف تماس بگیرد و خود را دستیار دبیر شورای امنیت روسیه جا بزند.

بنا به ادعای الکسی ناوالنی، مخاطبش در جریان این تماس تلفنی به دام وی افتاد و باور کرد که با دستیار نیکولای پاتروشف از نزدیکان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه سخن می گوید. به گفته الکسی ناوالنی مخاطبش در این گفتگوی تلفنی باور نموده بود که دستیار دبیر شورای امنیت روسیه برای تهیه گزارشی درباره ماموریت مسمومیت الکسی ناوالنی با او تماس گرفته است.

در گفتگوی تلفنی منتشر شده مخاطب تلفنی الکسی ناوالنی می گوید ماموران امنیتی روسیه ماده ای را که باعث مسمومیت او شده بود در لباس زیرش قرار داده بودند. این منتقد سرشناس ولادیمیر پوتین روز 20 اوت (30 مرداد) امسال در جریان سفر به سیبری مسموم شد.

مسکو هرگونه دخالت در مسومیت الکسی ناوالنی را رد نموده است. آزمایش هایی که در آلمان بر روی الکسی ناوالنی انجام شد نشان داد که عامل مسومیت او گاز اعصاب نوویچوک بوده است.

سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) ویدئویی را که الکسی ناوالنی به همراه گفتگوی ضبط شده اش منتشر نموده جعلی خوانده است. این نهاد امنیتی در عین حال در بیانیه خود اقدام الکسی ناوالنی را تحریک آمیز دانسته و تاکید نموده که این اقدام بدون حمایت فنی و سازمانی نهادهای امنیتی کشورهای خارجی ممکن نبوده است.

الکسی ناوالنی مدعی است که کارشناسان با آنالیز مکالمه ضبط شده اش تائید خواهند کرد که صدای مخاطبش متعلق به کنستانتین کودریاوسف است.

از سوی دیگر لیوبوف سوبول، یکی از نزدیکان الکسی ناوالنی دوشنبه شب در برابر ساختمانی که وی محل زندگی کنستانتین کودریاوسف معرفی می کرد بازداشت شد. لیوبوف سوبول تصاویر لحظات دستگیری خود در مسکو را به طور مستقیم در شبکه اجتماعی توئیتر پخش کرد.

الکسی ناوالنی همچنان در آلمان به سر می برد. ولادیمیر پوتین هفته گذشته در جریان نشست خبری سالانه خود در پاسخ به پرسشی درباره مسمومیت الکسی ناوالنی گفت که اگر ماموران امنیتی روسیه به دنبال حذف فیزیکی الکسی ناوالنی بودند این منتقد کرملین اکنون دیگر زنده نبود. در مقابل الکسی ناوالنی از ولادیمیر پوتین به عنوان فرد آمر در ماجرای مسمومیت خود یاد می نماید. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 821

به "ناوالنی: مامور اطلاعاتی روسیه به مشارکت در مسموم کردن من اعتراف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناوالنی: مامور اطلاعاتی روسیه به مشارکت در مسموم کردن من اعتراف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید