مسمومیت 18 دانش آموز ارومیه ای بر اثر کیک های آلوده

به گزارش مجله سیاران، مراجعه 18 دانش آموز به مراکز درمانی طی روزهای اخیر در پی مسمومیت، خبر ورود کیک های آلوده به آذربایجان غربی را قوت بخشیده است.

مسمومیت 18 دانش آموز ارومیه ای بر اثر کیک های آلوده

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، با مراجعه 18 دانش آموز ارومیه به یکی از بیمارستان های ارومیه در مسمومیت در اثر استفاده از کیک های آلوده به قرص اخباری از مسمومیت بعضی دانش آموزان در سه شهرستان اشنویه، سردشت و پیرانشهر نیز به گوش می رسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در مورد مسمومیت دانش آموزان ارومیه و بستری شدن آنها در یکی از بیمارستان های شهر گفت:18 نفر از دانش آموزان یکی از مدارس ارومیه با علامت تهوع و شکم درد به بیمارستان طالقانی ارومیه مراجعه نموده بودند که بعد از چند ساعت تحت نظر و انجام مراقبت ها و آزمایشات پزشکی همه آنها از بیمارستان مرخص شدند.

جواد آقازاده با بیان اینکه پس از اعلام گزارش جلسه ای مبنی بر اینکه این شرایط به چه علت اتفاق افتاده است تنها علائمی که در بین این دانش آموزان مشاهده شده بود دل پیچه و دل درد بود که با آنالیز های اجرا شده تعیین شد در بین خوراکی ها و فروشگاه مدرسه مورد نظر یک مورد قرص در داخل کیک مشاهده شده است.

او گفت: این قرص عواقب خطرناکی ندارد. از این موارد مشابه در سه شهرستان اشنویه، سردشت وپیرانشهر نیز گزارشاتی داشته ایم که مورد از سوی نهادهای ذیربط در دست آنالیز است.

رئیس دانشگاه ارومیه اظهارداشت: این اتفاقات با برنامه ریزی خاصی صورت می گیرد که به دنبال تشویش اذهان عمومی اجرا شده تا در شرایط فعلی مالی و تحریم ها مردم را نسبت به تولیدات داخلی بدبین نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 4

به "مسمومیت 18 دانش آموز ارومیه ای بر اثر کیک های آلوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسمومیت 18 دانش آموز ارومیه ای بر اثر کیک های آلوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید