لزوم توجه دولت آینده به حمایت مالی از شرکت های دانش بنیان

به گزارش مجله سیاران، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان از لزوم توجه جدی دولت آینده به فعالیت شرکت های دانش بنیان و تامین منابع مالی برای آن ها خبر داد.

لزوم توجه دولت آینده به حمایت مالی از شرکت های دانش بنیان

پوریا مطیع پور مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در گفت وگو با خبرنگار با اشاره به انتظارات شرکت های دانش بنیان از دولت نو برای بهبود شرایط فناوری و حمایت از تولیدات داخلی اظهار کرد: توقعاتی که از دولت نو انتظار می رود و از دولت های قبلی هم درخواست شده بود این است که اکوسیستم نوآوری کشور و شرکت های دانش بنیان از تولید داخل حمایت کنند و این کلمه در حد شعار نباشد و به عملی شدن نزدیک شود.

او اضافه نمود: کسب و کارهایی که در آستانه شروع فعالیت هستند به خصوص کسب وکار های نوپا از همه جهت به حمایت های تولید داخلی بسیار نیاز دارند و برای شروع یک کسب و کار پیروز هم به حمایت معنوی و هم به حمایت مادی نیاز دارند. بسیاری از کسب و کار ها مانند پارک های علم و فناوری و مراکز رشد حمایت می شوند اما این حمایت ها کافی نیست.

مطیع پور با اشاره به مسائل کسب و کارهای تازه برای شرکت های دانش بنیان بیان نمود: بسیاری از کسب و کارها برای شروع با مسائل مالی روبه رو می شوند که همین عامل آن ها را یا از ادامه راستا باز می دارد یا باعث می شود تا در راستا کسب درآمد شکست بخورند. تامین مالی از سوی دولت آینده برای این شرکت های دانش بنیان می تواند برای آن ها سرمایه اولیه باشد تا با آن مکانی را برای شروع کسب و کار را خریداری کنند.

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار کرد: مهم ترین دغدغه و چالش شرکت های دانش بنیان و یا استارت آپ ها برای کسب و کار پیروز سرمایه ای به نام سرمایه در گردش است که در کاره خود از آن استفاده کنند و کسب و کارشان را توسعه دهند و پیشنهادی که برای حل این معضل وجود دارد این است که فضاهایی در این حوزه به وجود آید که بتوانند یک سری امکانات را در اختیار کسب و کار های نوپا قرار دهند.

او اضافه نمود: حمایت مالی دیگر که می توان به شرکت های دانش بنیان و استارت آپ هایی در حوزه سخت افزار کرد دادن وام های کم بهره یا بی بهره با باز پرداخت طولانی مدت است و اگر در ادامه راستا این کسب و کار پیروز شدند قسمتی از آن وام را به آن شرکت ببخشند. استارت آپ هایی که در حوزه نرم افزار هستند نیاز چندانی به تجهیزات ندارند بلکه با داشتن یک سیستم رایانه خوب می توانند کسب و کار خود را توسعه دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1196

به "لزوم توجه دولت آینده به حمایت مالی از شرکت های دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم توجه دولت آینده به حمایت مالی از شرکت های دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید