چگونگی پذیرش دانشجو در رشته های مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش مجله سیاران، دانشگاه آزاد اسلامی در دوره کاردانی به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرد متقاضیان باید به ضوابط پذیرش توجه کنند.

چگونگی پذیرش دانشجو در رشته های مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری خبرنگاران، در این سال ها دوره های کاردانی با اقبال کمتری از سوی داوطلبان مواجهه شده است.

درصورتی که در این سال ها آمار تعداد شرکت کنندگان دوره های تحصیلات تکمیلی کم شده و حتی تعداد کمتری از ظرفیت ها پذیرفته می شود.

چگونگی استفاده از تسهیلات مالی دانشگاه آزاد اسلامی از سوی داوطلبان بدون آزمون

بسکمک از تحلیل های آماری نشان می دهد که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دوره کارشناسی وارد بازار کار می شوند. برای رسیدن به اشتغال دوره های کاردانی هم گزینه مناسبی هستند.

دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه دوره های کاردانی کاربردی و جذاب سعی کرده قسمتی از علاقه مندان به ادامه تحصیل را به این رشته ها جذب کند.

ثبت نام در این رشته ها از روز 5 مردادماه آغاز شده است و تا روز دوم شهریورماه ادامه دارد. دارندگان دیپلم گروه های مختلف می توانند در این دوره ها ثبت نام کنند.

از جمله رشته های کاربردی که این دوره ارائه شده حسابداری، الکترونیک عمومی، الکتروتکنیک، مکانیک خودرو، حرارت مرکزی و تهویه مطبوع، صنایع نساجی، عمران، نرم افزار کامپیوتر، گرافیک، طراحی و دوخت، معماری، فناوری تولیدات باغی، فناوری تولیدات زراعی، تربیت کودک، مدیریت خانواده است.

ضوابط پذیرش دانشجو

برای پذیرش در این روش معدل کل داوطلبان واجد شرایط ملاک و مبنا قرار می گیرد و اسامی پذیرفته شدگان در یک مرحله و به طور یکجا اعلام می شود.

هر داوطلب بر اساس معدل کل دیپلم به اولین کد رشته/محل انتخابی که ازنظر علمی فزونی دارد (در مقایسه با سایر داوطلبانی که شرایط مشابه وی را دارند) در صورت وجود ظرفیت معرفی می شوند.

ثبت نام در این دوره فقط به صورت اینترنتی انجام می شود. متقاضیان ثبت نام در این دوره می توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام اینترنتی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس azmoon.org از شرایط و ضوابط ثبت نام آگاه شوند.

چگونه بدون آزمون دانشجوی دانشگاه آزاد شویم؟

متقاضیان می توانند با پرداخت مبلغ 510 هزار ریال نسبت به خرید کارت اعتباری ثبت نام اقدام کنند و با درج شماره کارت اعتباری و شماره کد ملی وارد صفحه ثبت نام شوند.

متقاضیان می توانند یک رشته با حداکثر 20 محل دانشگاهی را از میان رشته/محل های ارائه شده در سامانه انتخاب کنند.

متقاضیانی که تمایل به انتخاب رشته دیگری دارند می توانند مجدداً با خرید کارت اینترنتی ثبت نام و نسبت به انتخاب یک رشته با حداکثر 20 محل دانشگاهی دیگر اقدام کنند.

با توجه به اینکه پس از خریداری کارت اعتباری ثبت نام امکان بازپس گیری آن وجود ندارد لذا به متقاضیان اکیداً توصیه می شود پس از آگاهی از شرایط و ضوابط ثبت نام نسبت به خرید کارت اعتباری اقدام کنند.

دانشجویان همچنین می توانند از تسهیلات مالی برای تحصیل استفاده کنند. این تسهیلات شامل کمک هزینه شهریه، اجاره مسکن، کمک هزینه ازدواج و وام ضروری است.

4040/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 643

به "چگونگی پذیرش دانشجو در رشته های مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی پذیرش دانشجو در رشته های مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید