لاوروف از نامه ترامپ برای حل بحران در روابط روسیه-آمریکا خبر داد

به گزارش مجله سیاران، وزیر امور خارجه روسیه از ارسال نامه ای از طرف دونالد ترامپ خبر داد که در آن برای ادامه گفت وگوهای دوجانبه به منظور حل و فصل بحران کنونی در روابط دو کشور ابراز آمادگی کرده است.

لاوروف از نامه ترامپ برای حل بحران در روابط روسیه-آمریکا خبر داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نامه ای را به مسکو ارسال کرده که در آن آمادگی خود برای ادامه گفت وگوها برای حل و فصل مسائل در روابط دوجانبه را مورد تاکید قرار داده است.

وی در مصاحبه با برنامه سیاسی بازی بزرگ از شبکه اول تلویزیون روسیه گفت: رئیس جمهور ترامپ نامه ای کوتاه ارسال کرده و ابراز اطمینان کرده که ما آماده هستیم تا با انجام مذاکرات دوجانبه به دنبال راه هایی برای غلبه بر مسائل موجود در روابط خود بگردیم.

وزیرخارجه روسیه در 10 دسامبر(19 آذر ماه) برای یک سفر کاری به ایالات متحده عزیمت کرد و در پایان این سفر گفت که دیدار وی با رئیس جمهوری آمریکا در فضایی همراه با درک متقابل اجرا شده و در جریان مذاکرات، روابط اقتصادی دو کشور، مسائل پیرامون ایران، کره شاقتصادی، پیمان نابودی موشک هایدارای برد کوتاه و متوسط ، کنترل تسلیحات هسته ای و اتهامات علیه روسیه مبنی بر مداخله در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تلاش رئیس جمهوری فرانسه برای تغییر تمایلات روس هراسی در اتحادیه اروپا

لاوروف در بخش دیگری از این مصاحبه یادآور شد که امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه و دیگر رهبران اروپایی در تلاشند تا تمایلات منفی نسبت به روسیه در اتحادیه اروپا را تغییر دهند.

وی گفت: تمایلات روس هراسی در اتحادیه اروپا وحشتناک است. برای دیپلماسی، تغییر چنین تمایلاتی بسیار اهمیت دارد و برخی رهبران اروپایی از جمله امانوئل ماکرون در تلاشند تا این مشکل را تغییر دهند.

در تاریخ 19 دسامبر (28 آذر ماه)، شورای اتحادیه اروپا به اتفاق آرا تصمیم به تمدید تحریم های اقتصادی علیه روسیه گرفت که در ژانویه سال 2020 منقضی می شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 40

به "لاوروف از نامه ترامپ برای حل بحران در روابط روسیه-آمریکا خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف از نامه ترامپ برای حل بحران در روابط روسیه-آمریکا خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید