روسیه: پیشنهاد ایران برای حل مناقشه قره باغ را با دقت آنالیز می کنیم

به گزارش مجله سیاران، پیشنهادی که جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل مناقشه قره باغ ارائه نموده با در نظر دریافت شرایط است و هر کدام از طرفین در صورتی که به حقوق یکدیگر احترام گذاشته و بپذیرند در حل مناقشه تاثیر دارد.

روسیه: پیشنهاد ایران برای حل مناقشه قره باغ را با دقت آنالیز می کنیم

جهت دریافت خدمات طراحی ویلای مدرن دوبلکس با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرد که پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای حل نزاع میان ارمنستان و آذربایجان بر سر منطقه قره باغ را با دقت آنالیز می نماید.

به گزارش ایسنا به نقل از الجزیره، وزارت خارجه روسیه امروز (سه شنبه) خاطرنشان کرد که مسکو با دقت پیشنهاد ایران برای حل منازعه قره باغ را آنالیز خواهد نمود.

وزارت خارجه روسیه همچنین خاطرنشان کرد: بسیار زود است که در رابطه با ملاقات جدید میان وزیر خارجه ارمنستان و آذربایجان در مسکو سخن بگوییم.

عباس عراقچی اخیرا برای ارائه راه کار ایران برای این مناقشه راهی آذربایجان، روسیه، ترکیه و ارمنستان شده بود، او در گفت وگو با شبکه خبری باکو با بیان این که برنامه های پیشنهادی 30 ساله برای حل مناقشه قره باغ پیروز نبوده اند زیرا از واقعیت دور هستند، گفت: علیرغم اینکه مذاکرات قره باغ تا به امروز ناکام مانده است، اما ایران همچنان امیدوار است.

وی در این گفت وگو که در زمان حضورش در آذربایجان صورت گرفته، اظهار کرد: پیشنهادی که جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل مناقشه قره باغ ارائه نموده با در نظر دریافت شرایط است و هر کدام از طرفین در صورتی که به حقوق یکدیگر احترام گذاشته و بپذیرند در حل مناقشه تاثیر دارد.

عراقچی با بیان این که این طرح را به مقامات آذربایجان ارائه و نظر آن ها نیز نسبت به آن مثبت است، توضیح داد: رویکرد منطقه ای در این طرح دیده شده و شامل اصولی از جمله احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی، تغییر ناپذیر بودن مرزها، لزوم پایان اشغال، لزوم احترام به حقوق اقلیت ها، بازگشت آوارگان و خروج عوامل خارجی از منطقه است که اگر طرفین این پیشنهادات را بپذیرند امکان حل مناقشه وجود دارد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 675

به "روسیه: پیشنهاد ایران برای حل مناقشه قره باغ را با دقت آنالیز می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: پیشنهاد ایران برای حل مناقشه قره باغ را با دقت آنالیز می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید