علت لغو مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال، تاکید بر رعایت پروتکل ها

به گزارش مجله سیاران، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، امین نوروزی مشاور پزشکی رئیس فدراسیون فوتبال و مدیر پزشکی تیم های ملی، درباره لغو شدن مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال به جام جهانی گفت: فدراسیون فوتبال در نظر داشت روز چهارشنبه مراسم بدرقه ای برای تیم ملی فوتسال قبل از سفر به لیتوانی برگزار کند. پس از آنالیز و مشاوره های لازم اجرا شده و با نظر کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال اما این برنامه لغو شد.

علت لغو مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال، تاکید بر رعایت پروتکل ها

دکتر نوروزی با اشاره به اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی در آستانه جام جهانی خاطرنشان کرد: ماه هاست که این تیم با رعایت پروتکل ها و در شرایط نه چندان ساده قرنطینه، با عزمی جدی و با هدف حفظ سلامت کلیه اعضای تیم، مشغول برگزاری اردو و آماده سازی برای مسابقات جام جهانی می باشد. به خاطر اهمیت مسابقات جام جهانی و الزام تمام تیم ها به رعایت پروتکل های بهداشتی برای حفظ سلامت بازیکنان و مربیان، متفق القول بر این عقیده بودیم که از هر اقدام، مراسم، تجمع، ملاقات و مصاحبه با افراد خارج تیم که اعضای تیم را درست قبل از خروج از کشور و اعزام به این مسابقات، در خطر ابتلا به این ویروس قرار دهد، باید پرهیز گردد.

مدیر پزشکی تیم های ملی اضافه نمود: بنده خودم شخصا با آقای عزیزی خادم صحبت کردم و موارد مختلف را با ایشان در میان گذاشتم و قبول کردند که به علت رعایت مسایل بهداشتی و حفظ سلامت بازیکنان این مراسم لغو گردد چون رعایت پروتکل بهداشتی اهمیت زیادی برای همه دارد.

وی ادامه داد: ما حتی اجازه برگزاری مراسم برای تیم ملی فوتبال بزرگسالان هم ندادیم. اگر توجه نموده باشید همه عزیزان دیدند که حتی جناب آقای دکتر حمید سجادی وزیر محترم ورزش و جوانان که برای تماشای تمرین تیم ملی در استادیوم آزادی حاضر شدند، از صندلی ویژه نظاره گر تمرین بودند و به خاطر رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ حباب قرنطینه تیم، وارد اردوی تیم ملی نشدند.

نوروزی در ادامه توضیحات خود اضافه نمود: نباید بین تیم های مختلف فرقی قائل شویم. تیم ملی فوتسال ما در در آستانه اعزام به مسابقات جام جهانی بود که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و تمام تیم در حباب قرنطینه قرار داشتند و هر گونه تخطی از قوانین، علاوه بر به خطر انداختن اعضای تیم، می تواند با عواقب جبران ناپذیری برای بازیکنان و کادر فنی همراه گردد. حفظ سلامت این افراد، اولویت اول، دوم و سوم ما می باشد. ما همان طور که در مسابقات بین المللی ملزم به رعایت پروتکل ها هستیم، در داخل کشور هم باید همین کار را انجام بدهیم. وقتی پای سلامتی افراد در میان است همه ما موظف هستیم برای حمایت و یاری به اعضا محکم تصمیم بگیریم.

نوروزی در خاتمه تاکید نمود: بعلاوه با پیگیری های صورت پذیرفته و مساعدت های ریاست محترم فدراسیون، تیم ملی فوتسال با تجهیزات کامل پزشکی، فیزیوتراپی و بازتوانی راهی مسابقات جام جهانی شد تا هیچ کمبودی در جام جهانی برای تیم ملی وجود نداشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1210

به "علت لغو مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال، تاکید بر رعایت پروتکل ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت لغو مراسم بدرقه تیم ملی فوتسال، تاکید بر رعایت پروتکل ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید