دستورالعمل الگوی مصرف آب، برق و گاز واحد های آموزشی ابلاغ شد

به گزارش مجله سیاران، معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش وپرورش، دستورالعمل، نحوه معین الگوی مصرف آب، برق و گاز طبیعی واحد های آموزشی دولتی و دانشگاه فرهنگیان را جهت اجرا به استان ها ابلاغ کرد.

دستورالعمل الگوی مصرف آب، برق و گاز واحد های آموزشی ابلاغ شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات مهاجرت دانشجویی به کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع، در اجرای مفاد بند تبصره 6 قانون برنامه بودجه سال 99 کل کشور، دستورالعمل، نحوه معین الگوی مصرف آب، برق و گاز طبیعی واحد های آموزشی دولتی وزارت آموزش وپرورش و دانشگاه فرهنگیان که از سوی سازمان برنامه وبودجه کشور به وزارتخانه های مربوطه برای بهره برداری و اجرا ابلاغ شده بود را جهت اطلاع و اقدام لازم با رعایت ملاحظات ذیل، به استان ها ارسال کرد.

بر این اساس؛ استان ها باید ترتیبی اتخاذ نمایند تا ضمن بهره برداری حداکثری از مفاد دستورالعمل مذکور با همکاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نسبت به ارسال فهرست اسامی مدارس دولتی به انضمام شماره شناسایی/ اشتراک قبوض مصرف برق، آب و گاز و میزان مساحت ساختمان مدارس به تفکیک واحد های آموزشی و پردیس های استانی دانشگاه فرهنگیان موضوع این دستورالعمل به نمایندگی های استانی تابعه وزارتخانه های نفت و نیرو اقدام لازم صورت پذیرفته و نسخه ای از آن به این معاونت (دفتر برنامه، بودجه و مدیریت منابع) ارسال نمایند.

همچنین؛ به استناد تبصره یک ماده 3 دستورالعمل، مسئولیت رعایت الگوی مصرف و فرهنگ سازی جهت اصلاح الگوی مصرف از سوی دانش آموزان/ دانشجویان به ترتیب به عهده مدیر مدرسه/رئیس پردیس استانی دانشگاه فرهنگیان بوده و در صورت عدم تحقق مطلوب معافیت، مدیران مربوطه باید پاسخ گو باشند.

براساس این دستورالعمل به استناد تبصره بند 10، یکی از بند های فرم ارزشیابی مدیران مدارس/پردیس های استانی چگونگی عملکرد آنان در اجرای این دستورالعمل می باشد؛ لذا باید متولی خبره و مجرب برای پایش و هماهنگی مفاد دستورالعمل در استان معین گردد تا در محاسبات فنی و تعاملات اداری با شرکت های آب، برق و گاز استانی/منطقه ای حقوق آموزش وپرورش تضییع نگردد.

لازم به ذکر است؛ در اجرای هرچه مطلوب تر مفاد بند 11 دستورالعمل، ادارات و واحد های اطلاع رسانی و روابط عمومی ادارات کل آموزش وپرورش استان/منطقه/پردیس استانی، باید مشارکت و همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند و استان ها نیز گزارش عملکردشان را هر سه ماه یک بار به دفتر برنامه، بودجه و مدیریت منابع ارسال نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 576

به "دستورالعمل الگوی مصرف آب، برق و گاز واحد های آموزشی ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل الگوی مصرف آب، برق و گاز واحد های آموزشی ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید