خبرنگاران دولت تدبیر و امید پنج هزار خانه هلال در کشور می سازد

به گزارش مجله سیاران، کرمانشاه- خبرنگاران- رییس جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه تا به امروز یک هزار و 400 خانه هلال احمر در روستاها افتتاح شده است، گفت: دولت تدبیر و امید تا خاتمه فعالیت خود پنج هزار خانه هلال در مناطق روستایی ایجاد خواهد نمود.

خبرنگاران دولت تدبیر و امید پنج هزار خانه هلال در کشور می سازد

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، کریم همتی عصر سه شنبه در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران کرمانشاه که در استانداری برگزار گردید، گفت: با راه اندازی خانه های هلال به دنبال آن هستیم که پس از وقوع حوادث مردم بومی منطقه نخستین تیم های عمل نماینده برای امدادرسانی باشند.

وی گفت: ساخت 38 هزار خانه هلال در کل کشور مصوب شده است که تا به امروز یک هزار و 400 مورد از آنها به بهره برداری رسیده است و این آمار تا سرانجام فعالیت دولت به پنج هزار مورد می رسد.

عملکرد هلال احمر در روزهای نخست کرونا

رییس جمعیت هلال احمر در بخش دیگری از صحبت های خود به عملکرد این نهاد در روزهای نخست شیوع ویروس کرونا پرداخت و گفت: در ایام اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی حدود 10 هزار نفر از داوطلبان جمعیت هلال احمر 21 میلیون نفر را در مبادی ورودی شهرها معاینه و 14 هزار نفر را به مراکز درمانی معرفی کردند.

همتی اضافه کرد: از ابتدای شیوع این ویروس تا به امروز مردم 85 میلیارد تومان یاری های غیرنقدی و 37 میلیارد تومان یاری های نقدی برای مقابله با بیماری کرونا به هلال احمر یاری نموده اند.

رییس جمعیت هلال احمر مطرح نمود: بعضی افراد حقیقی و سازمان های مردم نهاد نیز برای دریافت یاری های مردمی و مقابله با ویروس کرونا شماره حساب اعلام نموده بودند که با یاری دستگاه قضایی این حساب ها مسدود شد.

همتی همچنین به وقوع سیل در بعضی از مناطق جنوبی کشور اشاره نمود و گفت: از ابتدای سال جاری پس از وقوع سیل در بعضی از مناطق جنوبی نیروهای هلال احمر با تمام توان پای کار آمدند و با وجود درگیری با ویروس کرونا به مردم خدمت رسانی کردند.

ظرفیت انبارهای هلال تکمیل می گردد

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان این که دولت به دنبال تکمیل ظرفیت انبارهای هلال احمر برای رویارویی با بحران ها است، گفت: اکنون چهار انبار عظیم 17 هکتاری در تهران و 2 انبار عظیم در استان البرز داریم که اگر هر کجای کشور احتیاج به اقلام ضروری احساس گردد از آنها استفاده خواهیم کرد.

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه موجودی انبارهای هلال احمر باید جوابگوی حدود 2.5 درصد احتیاج جمعیت کشور باشد، مطرح نمود: اکنون موجودی انبارهای هلال احمر کمتر از میزان مورد احتیاج است.

همتی با بیان اینکه حوادث پی در پی منجر به خالی شدن انبارهای هلال احمر شده است، گفت: براساس دستور رییس جمهوری به سازمان برنامه و بودجه اعتبار مورد احتیاج برای افزایش ظرفیت انبارهای هلال احمر تامین خواهد شد.

تجهیزات هلال احمر تقویت می گردد

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه دولت به دنبال تقویت تجهیزات هلال احمر است ادامه داد: اکنون 24 فروند بالگرد در اختیار هلال احمر واقع شده است که هشت فروند آن ها زمین گیر هستند.

رییس جمعیت هلال احمر مطرح نمود: اعتبار لازم برای خرید قطعات مورداحتیاج بالگردهای زمین گیر شده توسط دولت تامین می گردد و هوانیروز ارتش و سپاه نیز برای سرپا کردن آنها کوشش می نمایند.

همتی اضافه کرد: دولت مصوبه ای برای خرید 900 دستگاه خودروی امدادی از خارج از کشور به ما داده است که بخشی از آنها در پاییز سال جاری خریداری خواهد شد.

وی در ادامه سرعت عمل هلال احمر در امداد رسانی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: هلال احمر در حوادثی همچون زلزله کرمانشاه و حادثه لبنان ثابت کرد که می تواند در سریعترین زمان ممکن امکانات را منتقل و بیمارستان های صحرایی را برپا کند.

رییس جمعیت هلال احمر مطرح نمود: عملکرد ما در حادثه لبنان بسیار بهتر و سریعتر از کشورهای مدعی در زمینه امداد رسانی بود.

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به تصویب ماده 14 قانون مدیریت بحران گفت: بسیاری از تکالیف اورژانس و سایر ارگان ها به هلال احمر واگذار شده است از این رو باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

همتی در بخش دیگری از صحبت های خود کرمانشاه را به عنوان مرکز ثقل غرب کشور معرفی کرد و گفت: باید یک مرکز آموزش تخصصی برای غرب کشور در کرمانشاه راه اندازی گردد.

وی با بیان اینکه امکانات و تجهیزات هلال احمر کرمانشاه به روز می گردد، گفت: این استان به عنوان مرکزیت دپو کالاهای مورداحتیاج هلال احمر در غرب کشور معرفی خواهد شد.

رییس جمعیت هلال احمر همچنین به هلدینگ های زیرمجموعه این نهاد اشاره نمود و اضافه کرد: این هلدینگ ها با وجود هفت تا هشت هزار میلیارد سرمایه گذاری سودآوری چندانی برای هلال احمر ندارند با این حال می توانند در صورت احتیاج اقدام به سرمایه گذاری در کرمانشاه نمایند.

در سرانجام این نشست همتی و هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه به منظور ایجاد 318 خانه هلال احمر در مناطق روستایی استان، ایجاد پایگاه در شهرستان های سرپل ذهاب، کنگاور و هرسین و تقویت پایگاه های پاوه، قصرشیرین، جوانرود و گیلانغرب تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 614

به "خبرنگاران دولت تدبیر و امید پنج هزار خانه هلال در کشور می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دولت تدبیر و امید پنج هزار خانه هلال در کشور می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید