جایزه واکسن به بزرگسالان آسیایی؛ مرغ، گاو و آپارتمان میلیون دلاری

به گزارش مجله سیاران، هنگ کنگ به برندگان واکسینه خود جوایزی مانند کوپن های اعتباری خرید، پرواز و جدیدا آپارتمان 1.4 میلیون دلاری هدیه می دهد.

جایزه واکسن به بزرگسالان آسیایی؛ مرغ، گاو و آپارتمان میلیون دلاری

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ تور کانادا بیشتر بدانید.

مرغ، گاو، مرخصی استحقاقی و حتی آپارتمان میلیون دلاری جوایز طرح تشویقی کشورهای آسیایی برای تزریق نمایندگان کرونا هستند.

به گزارش خبرنگاران، کشورهای آسیایی از تایلند تا اندونزی و هنگ کنگ به صورت قرعه کشی به دریافت نمایندگان واکسن هدایایی مثل مرغ یا آپارتمان می دهند تا مردم این بخش دنیا با تردید در برابر واکسیناسیون مبارزه نمایند.

رویترز در این باره نوشت: انواع جهش یافته و سریع الانتقال ویروس کرونا در هفته های گذشته در جنوب شرقی آسیا افزایش یافته است.

یکی از مقامات سازمان واکسیناسیون استان جاوای غربی اندونزی به عنوان طرح تشویقی واکسیناسسون کرونا به یک مرد 67 ساله یک مرغ می دهد/ عکس: رویترز

مقامات بسیاری از کشورهای جنوب شرقی آسیا آغاز به برگزاری قرعه کشی برای دریافت نمایندگان واکسن نموده اند تا افراد بیشتری را به واکسیناسیون کووید- 19 تشویق نمایند.

مقامات منطقه مای چائم واقع در چیانگ مای تایلند از گاو برای تشویق مردم به تزریق واکسن در این منطقه استفاده کردند. این طرح در این منطقه مورد استقبال قرار گرفته است.

اینخام تونگخاتم 65 ساله که برنده یک گاو ماده یک ساله به ارزش 10 هزار بات (واحد پول تایلند) یا 320 دلار است در این باره گفت: این بهترین هدیه عمرم بود.

مقامات این ناحیه می گویند بیش از 50 درصد از 1400 شهفرایند مسن یا گروه پرخطر در هفته دوم واکسیناسیون و با وعده 27 راس گاو به عنوان جایزه برای دریافت واکسن ثبت نام نموده اند.

از 66 میلیون نفر جمعیت تایلند تنها 4.76 میلیون نفر دور اول واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

بسیاری از مردم کشورهای آسیایی تمایلی به تزریق واکسن ندارند زیرا با طیف وسیعی از شایعات و اطلاعات نادرست روبرو اند و شک و تردیدهای زیادی در باره ایمنی، اثربخشی و باورهای مذهبی دارند.

در هنگ کنگ که بیماری همه گیر کرونا در آن تحت کنترل نسبی قرار گرفته است، مقامات نگران شیوع و اوج گیری دوباره ویروس به دلیل نرخ پائین واکسیناسیون هستند.

از این رو هنگ کنگ در قرعه کشی برای برندگان واکسینه شده خوش شانس خود جوایزی مانند تخفیف و کارت و کوپن های اعتباری خرید، پرواز و جدیدا آپارتمانی به ارزش 10.8 میلیون دلار هنگ کنگ (1.4 میلیون دلار) در نظر گرفته است.

بعضی از مشاغل هنگ کنگ نیز به کارمندان واکسینه شده خود مرخصی استحقاقی ارائه می دهند.

یک باشگاه ورزشی خصوصی در این کشور به جای پاداش از روشی تنبیهی برای واکسیناسیون کارمندان خود استفاده نموده و به آنها دستور داده تا پایان ماه ژوئن واکسینه شوند. کارمندان این باشگاه ورزشی در صورت سرپیچی از این دستور از ارتقا یا افزایش حقوق محروم خواهند شد.

در کشوری مانند اندونزی که آسیب شدیدی از شیوع ویروس کرونا دیده مقامات برای رفع کردن ترس از واکسن کوشش می نمایند.

اندونزی از ابتدای شیوع ویروس کرونا از ابتلای 1.9 میلیون مبتلا و جان باختن 53280 مرگ خبر داده است. مطالعات اخیر روی سمپل های سرومی نشان داده که میزان شیوع کووید-19 در این کشور می تواند 30 برابر بیشتر از میزان مطرح شده باشد.

آسب سائه پودین 67 ساله ساکن سیپاناس در استان جاوای غربی اندونزی در این باره گفت: می ترسیدم که در صورت تزریق واکسن سریعا بمیرم. خبرها و شایعاتی نیز در باره ساخت واکسن از خوک ها شنیده می شد.

بسیاری از مسلمانان اندونزی که حدود 85 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند نگران این هستند که آیا واکسن ها از نظر اسلام حلال است یا خیر.

مقامات سیپاناس می گویند اثبات ایمنی یا حلال بودن واکسن به سالمندان بسیار سخت تر است. بنابراین انها نیز مانند تایلند به مشوق های دامی روی آورده اند و به عظیم سالان که واکسن تزریق می نمایند یک مرغ می دهند.

گالیح آپران رئیس پلیس منطقه در این باره گفت: افراد مسن به دلایل مختلف تمایلی به واکسن زدن ندارند. بعضی می گویند که می خواهند واکسن بزنند اما نمی آیند و بعضی نیز از این فرایند می ترسند.

بنابراین ما با دادن مرغ به عنوان جایزه مشارکت آنها در واکسیناسیون را افزایش می دهیم.

منبع: عصر ایران
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1123

به "جایزه واکسن به بزرگسالان آسیایی؛ مرغ، گاو و آپارتمان میلیون دلاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه واکسن به بزرگسالان آسیایی؛ مرغ، گاو و آپارتمان میلیون دلاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید