کوشش ناموفق دیزنی در خلق یک ابرقهرمان زن مسلمان

به گزارش مجله سیاران، دیزنی پلاس با پخش سریالی که ابرقهرمانش یک دختر مسلمان است، سعی در کسب رضایت مردم خاورمیانه را دارد، اما بسیاری معتقدند این کوشش زیاد هم موفقیت آمیز نبوده است و به علت ناآگاهی با ویژگی های یک دختر مسلمان، این کاراکتر چندان هم واقعی به نظر نمی رسد.

کوشش ناموفق دیزنی در خلق یک ابرقهرمان زن مسلمان

به گزارش ایسنا به نقل از الجزیره، همزمان با آغاز پخش برنامه های شبکه دیزنی پلاس در خاورمیانه، نخستین قسمت های سریال خانم مارول (Ms. Marvel) که از مجموعه های تلویزیونی دنیای سینمایی مارول محسوب می گردد، پخش شد.

کامالا خان یا خانم مارول با بازی ایمان ولانی نخستین شخصیت ابرقهرمانی مسلمان زن در مجموعه مارول است.

همزمانی پخش این سریال با موضوع یک ابرقهرمان زن مسلمان با آغاز کار دیزنی در خاورمیانه، برای دیزنی پلاس که حالا وارد رقابت با نتفلیکس شده، یک انتخاب تصادفی نبوده است.

داستان درباره دختر نوجوانی به نام کامالا است که هوادار انتقام جویان است. او همانند دیگر دختران هم سن و سالش زندگی عادی دارد تا اینکه متوجه می گردد مثل ابرقهرمانان دارای قدرتی خارق العاده است که از مادربزرگ مادرش به ارث برده؛ زنی مرموز که زندگی اش آمیخته به رمز و راز هایی است.

قسمت اول سریال، زندگی مردم عادی را در دنیایی نشان می دهد که قهرمانان مارول در آن حضور دارند و همین باعث می گردد تا این ابرقهرمان زن داستانی متفاوت را تجربه کند. او در ادامه به انتقام جویان می پیوندد.

گفته می گردد کامالا در تولیدات آینده مارول نقش پررنگتری خواهد داشت؛ به ویژه در فیلم مارول ها (The Marvels) که انتظار می رود سال آینده به پخش برسد.

سازندگان کوشش نموده اند نوجوانانی که نسل اول یا دوم مهاجران از منطقه ها مختلف به آمریکا هستند، با کامالا که اصالتی پاکستانی دارد و با طبیعت محافظه کارانه اش همذات پنداری نمایند.

دیزنی به این خیال است که با ساخت چنین فیلم و سریال هایی، نماینده همه اقوام و ملت ها باشد و رضایت آن ها را به دست آورد. بر همین اساس، این شرکت تولیدنماینده فیلم و سریال، کاپیتان مارول را با موضوع یک ابرقهرمان زن و نیز فیلم پلنگ سیاه را با موضوع قهرمان سیاهپوست آفریقایی ساخت. دیزنی حالا نیز با ساخت سریال خانم مارول سعی دارد تا فرهنگ خاورمیانه را در شش قسمت به نمایش بگذارد.

الجزیره در انتهای گزارش خود آورده است: از آنجا که هالیوودی ها مطالعه زیادی روی زندگی مخاطبان مسلمانان خاورمیانه نداشته اند، به گفته خیلی ها این شخصیت دچار اشتباهات زیادی بوده است.

خانم مارول در 8 ژوئن 2022 نمایش داده شد و شامل شش قسمت خواهد بود که در 13 ژوئیه به خاتمه می رسد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 مرداد 1401 بروزرسانی: 1 مرداد 1401 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1524

به "کوشش ناموفق دیزنی در خلق یک ابرقهرمان زن مسلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش ناموفق دیزنی در خلق یک ابرقهرمان زن مسلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید