برترین تنظیمات برای تجربه دیابلو 4 روی کامپیوتر چیست؟

به گزارش مجله سیاران، در این مدت ما شاهد عرضه عناوین زیادی بودیم که اکثراً عملکرد خوبی نداشتند. با این حال دیابلو 4 (Diablo 4) از این دسته عناوین نبوده و یکی از برترین بازی های عرضه شده در چند سال اخیر است. بلیزارد (Blizzard) متوجه این موضوع شد که برای اینکه هواداران خود را از دست ندهد احتیاج دارد که یک بازی با کیفیت عرضه کند و دیابلو دقیقاً مصداق این موضوع است.

برترین تنظیمات برای تجربه دیابلو 4 روی کامپیوتر چیست؟

بازی دیابلو با گیم پلی خاص خود و داستان بسیار مجذوب نماینده توانست توجه منتقدین و هواداران این مجموعه را به خود جلب کند. از طرفی قابلیت شخصی سازی بسیار زیادی که در این بازی وجود دارد، باعث می گردد که بازیکنان کرکتر مورد علاقه خود را به راحتی بسازند. یکی از نکات مهم در خصوص بازی دیابلو 4 این است که تجربه این بازی روی کامپیوتر بسیار خاص است. در اصل این بازی برای کنسول ها و کنترلر هم بهینه شده اما تجربه اصلی دیابلو با کیبورد و موس است.

حال اگر شما یک کامپیوتر داشته باشید و بخواهید دیابلو را تجربه کنید می توانید سیستم مورد نیاز این بازی را آنالیز کنید. به طور کلی دیابلو 4 عملکرد خوبی روی کامپیوتر دارد. در اصل بلیزارد این بازی را تا حد خوبی بهینه نموده تا سیستم های میانه و حتی ضعیف هم بتوانند آن را تجربه نمایند. با این حال اگر شما با دقت بیشتری تنظیمات این بازی را تغییر دهید می توانید نرخ فریم برترین را دریافت کنید. چیزی که در عناوین سریعی مثل دیابلو بسیار اهمیت دارند.

سیستم مورد نیاز بازی دیابلو 4

قبل از هر چیزی شما باید سیستم مورد نیاز بازی دیابلو 4 را آنالیز کنید. این بخش باید با سیستم شما تطابق داشته باشد تا شما بتوانید تجربه خوبی از این بازی داشته باشید. همانطور که گفتیم سیستم مورد نیاز بازی دیابلو 4 بسیار خوب بوده و حتی روی کامپیوترهای قدیمی هم اجرا می گردد. مشکل اصلی بحث همواره آنلاین بودن این بازی است که ممکن است مسائل زیادی را برای کاربران مخصوصاً افرادی که در کشوری مثل ایران هستند ایجاد کند.

حداقل سیستم مورد نیاز بازی اجرای بازی (رزولوشن 720p و نرخ فریم 30)

 • پردازنده اصلی: Intel Core i5-2500K یا AMD FX-8350
 • پردازنده گرافیکی: Nvidia GeForce GTX 660 یا AMD Radeon R9 280
 • اندازه رم: 8 گیگابایت
 • حافظه مورد نیاز: 90 گیگابایت
 • سیستم عامل: ویندوز 10

سیستم پیشنهادی برای تجربه این بازی روی حالت مدیوم (رزولوشن 1080p و نرخ فریم 60 با حالت Medium)

 • پردازنده اصلی: Intel Core i5-4670K یا AMD Ryzen 3 1300X
 • پردازنده گرافیکی: Nvidia GeForce GTX 970 یا AMD Radeon RX 470
 • اندازه رم: 16 گیگابایت
 • حافظه مورد نیاز: 90 گیگابایت
 • سیستم عامل: ویندوز 10

سیستم پیشنهادی برای تجربه این بازی روی حالت های (رزولوشن 1080p و نرخ فریم 60 با حالت High)

 • پردازنده اصلی: Intel Core i7-8700K یا AMD Ryzen 7 2700X
 • پردازنده گرافیکی: Nvidia GeForce RTX 2060 یا AMD Radeon RX 5700 XT
 • اندازه رم: 16 گیگابایت
 • حافظه مورد نیاز: 90 گیگابایت
 • سیستم عامل: ویندوز 10

سیستم پیشنهادی برای تجربه دیابلو 4 روی بالاترین حالت ممکن (رزولوشن 4K با نرخ فریم 60 و حالت Ultra)

 • پردازنده اصلی: Intel Core i7-8700K یا AMD Ryzen 7 2700X
 • پردازنده گرافیکی: Nvidia GeForce RTX 3080 یا Nvidia GeForce RTX 40 series for DLSS 3 یا AMD Radeon RX 6800 XT
 • اندازه رم: 32 گیگابایت
 • حافظه مورد نیاز: 90 گیگابایت
 • سیستم عامل: ویندوز 10

کارت های گرافیکی قدیمی می توانند به راحتی دیابلو 4 را اجرا نمایند. نکته اصلی اینجاست که این بازی بسیار بهینه بوده ولی عملکرد بهتری روی کارت های نو دارد. برای مثال سیستم DLSS در این بازی وجود دارد که اگر کارت گرافیکی شما از سری 20 انویدیا نوتر باشد می تواند از آن استفاده کند.

طبق چیزی که گفته شده برای اجرای این بازی با رزولوشن 4K شما نیاز به کارت گرافیکی 3080 دارید. در صورتی که بلیزارد بیش از حد این اندازه را اعلام نموده است. به علت اینکه کارت های 3070 نیز به راحتی از پس اجرای این بازی با رزولوشن 4K برآمده و حتی نرخ فریم 64 را به کاربر ارائه می دهند. دقت کنید که در این رزولوشن حالت Ultra انتخاب شده است.

مانند بسیاری از عناوین دیگر، دیابلو نیز مشکل افت فریم را دارد. به همین علت امکان دارد که در میانه راه شما با مسائل عملکردی روبرو شوید. البته این موضوع چندان زیاد نبوده و آزاردهنده نیست. این مشکل را کاربران بیشتر زمانی تجربه خواهند کرد که در فضاهای باز بوده یا اینکه صفحه نمایش بیش از حد شلوغ شده است.

یکی از نکات جالب توانایی بسیار بالای کارت های گرافیکی سری 40 است. به شکلی که کارت گرافیکی 4060ti به راحتی از پس اجرای این بازی روی رزولوشن 4K و حالت Ultra برآمده و نرخ فریم 52 را به کاربر ارائه می دهد. به همین علت به طور کلی برای تجربه دیابلو 4 شما نیازی به DLSS نخواهید داشت. با این حال اگر بخواهید از آن بهره ببرید در حال حاضر امکان دارد با مسائلی روبرو شوید که در آینده رفع خواهند شد.

راهنمای برترین تنظیمات دیابلو روی کامپیوتر

بازی دیابلو 4 به حدی زیبا و دقیق طراحی شده که ارزش تجربه روی بالاترین حالت گرافیکی را داشته باشد. نکته اینجاست که شما می توانید از حالت های پیشفرض بازی استفاده نموده یا اینکه خودتان وارد تنظیمات شده و موارد مختلف را تغییر دهید. حالت دوم به شدت به عملکرد بازی روی سیستم شما یاری خواهد نمود. به علت اینکه حالت های پیشفرض شرایط خاص را در نظر نگرفته که باعث می گردد، برای بعضی از سیستم ها بهینه نباشند.

دقت کنید که این راهنما به شکلی تنظیم شده که شما در رزولوشن 1080p با حالت Ultra نرخ فریم 60 دریافت کنید. به همین علت سیستم های نو به راحتی از پس اجرای این بازی روی این حالت بر می آیند.

DLSS/FSR 2: دیابلو 4 از سیستم های ارتقاء نرخ فریم مختلفی استفاده می نماید. در میان این موارد برترین، DLSS است که روی حالت Quality گذاشته گردد. نکته اینجاست که این قابلیت تنها برای کارت های گرافیکی سری RTX انویدیا وجود داشته که باعث محدود شدن آن می گردد. حال اگر کارت گرافیکی شما چیزی غیر از سری RTX باشد می توانید از FSR 2 بهره ببرید که همچنان عملکرد خوبی دارد. این سیستم بیشتر روی رزولوشن 1440p و 4K کاربرد داشته و باعث افزایش عملکرد 20 درصدی بازی می گردد. این در صورتی است که DLSS تا 50 درصد عملکرد بازی را بهتر می نماید.

Texture Quality: برخلاف تصور این سیستم عملکرد بازی را تغییر چندانی نمی دهد. به همین علت کاهش دادن آن تأثیر چندانی روی عملکرد بازی ندارد ولی اگر آن را کم کنید از لحاظ ظاهری بازی واقعاً بد خواهد شد. پس ترجیحاً آن را روی بالاترین حالت ممکنه یا حداقل وسط بگذارید.

Anisotropic Filtering: این مورد را نیز در بالاترین حالت خود بگذارید به علت اینکه کاهش آن هیچ تغییری در عملکرد بازی ایجاد نکرد.

Shadow Quality: کم کردن این حالت از High به Medium باعث شد تا نرخ فریم حدود 5 عدد بیشتر گردد. همینطور اینکه از لحاظ ظاهری بازی تغییر چندانی نکرد. پس اگر نیاز به فریم بیشتر داشتید، Shadow Quality انتخاب بسیار خوبی برای کم کردن است.

Dynamic Shadows: تغییر در این تنظیمات کمی سخت است. به علت اینکه غیرفعال کردن آن باعث شد نرخ فریم حدود 15 عدد بیشتر گردد ولی تأثیر بسیار زیادی روی ظاهر بازی داشت. به علت اینکه عجیب است که کرکتر شما سایه نداشته باشد. اگر سیستم شما خیلی ضعیف است، آن را خاموش کنید در غیر این صورت آن را فعال نگه دارید.

Soft Shadows: خاموش کردن این مورد تنها 1 فریم به عملکرد بازی اضافه نمود. پس ارزش تغییر را ندارد. آن را همچنان بالا نگه دارید.

Shader Quality: تغییر در این مورد نیز هیچ کاری برای عملکرد بازی نکرد. پس بهتر است آن را در بالاترین حد نگه دارید تا کیفیت تصویر را داشته باشید.

SSAO Quality: این تنظیمات نیز یکی از برترین مورد برای کم کردن است. به حدی که تغییر آن از High به Low باعث شد نرخ فریم حدود 10 درصد افزایش داشته باشد ولی هیچ تغییر خاصی در ظاهر بازی ایجاد نگردد.

Fog Quality: کم کردن آن ارزش امتحان را دارد. به علت اینکه روی کارت های گرافیکی قدیمی باعث افزایش نرخ فریم تا 10 درصد می گردد.

Clutter Quality: این مورد را روی حالت Medium قرار دهید. به علت اینکه در کنار عملکرد خوب، کیفیت ظاهری بسیار خوبی را نیز به کاربر ارائه می دهد. در نتیجه کم کردن آن ارزشش را ندارد ولی آن را روی حالت میانه قرار دهید.

Fur Quality Level: نکته جالب در خصوص این تنظیمات این است که تغییر در آن هیچ تغییری در عملکرد بازی ایجاد نکرد. به همین علت آن را تا جایی که می توانید بالا نگه دارید.

Water Simulation Quality: در بازی دیابلو 4 منطقه ها آبی زیادی وجود دارد. با این حال برخلاف چیزی که انتظار می رفت، تغییر در این تنظیمات هیچ تغییری در عملکرد بازی ایجاد ننموده و تنها یک فریم به عملکرد بازی اضافه نمود.

Anti Aliasing Quality: این مورد را روی بالاترین حالت خود قرار دهید. به علت اینکه کم کردن آن تأثیر زیادی روی عملکرد بازی ندارد. از طرفی اگر شما یکی از سیستم های ارتقاء تصویر بالا را انتخاب نموده باشید، این مورد خود به خود پوشش داده می گردد.

Geometric Complexity: این مورد نیز بستگی به سیستم شما دارد. به طور کلی اگر در بالاترین حالت خود باشد بازی از لحاظ ظاهری بسیار زیبا می گردد ولی کم کردن آن افزایش 10 درصدی در عملکرد بازی دارد. به همین علت اگر سیستم شما ضعیف است و به نرخ فریم نیاز دارید، آن را کم کنید.

Terrain Complexity Detail: این مورد نیز مانند بسیاری از تنظیمات دیگر اثر خاصی روی عملکرد بازی نداشت.

Physics Quality: تغییر این حالت نیز به Low در عملکرد بازی تفاوتی ایجاد نکرد. پس آن را در بالاترین حالت خود قرار دهید.

Particles Quality: در بازی دیابلو 4 ذرات بسیار زیادی وجود دارند که به هنگام روبرو با دشمنان ظهور می نمایند. با این حال تغییر این حالت از High به Medium تفاوتی در عملکرد بازی ایجاد نکرد و بهتر است آن را در بالاترین حالت ممکن قرار دهید.

Reflection Quality: تغییر در این تنظیمات اثر خاصی روی عملکرد بازی ندارد ولی تأثیر بسیار زیادی روی ظاهر بازی دارد. پس تا جایی که می توانید آن را بالا نگه دارید.

Screen Space Reflection: خاموش کردن این مورد حدود 5 درصد به عملکرد بازی یاری می نماید. با این حال در بعضی از منطقه ها ظاهر بازی بسیار بد شد. به همین علت به شما پیشنهاد می کنیم که تا جایی که ممکن است آن را روشن نگه دارید ولی اگر نیاز به نرخ فریم بیشتری دارید مورد بدی نیست.

Distortion: تغییر در این قسمت نیز هیچ تفاوتی در عملکرد بازی ایجاد نکرد. پس آن را روشن نگه دارید.

Low FX: نکته جالب در خصوص این تنظیمات این بود که از لحاظ ظاهر اثر زیادی روی ساخت جادو داشت. به همین علت کم کردن آن تأثیر زیادی روی عملکرد بازی ندارد ولی از لحاظ ظاهری حملات را بسیار خشک و بی معنا می نماید. پس تا جایی که می توانید آن را بالا نگه دارید.

به طور کلی این بازی عملکرد بسیار خوبی روی سیستم های مختلف دارد. با این حال ما این موارد را پیشنهاد می دهیم که کم کنید تا برترین عملکرد را از دیابلو 4 روی سیستم خود دریافت کنید:

 • Shadow Quality: روی Medium
 • SSAO Quality: روی Low
 • Fog Quality: روی Low
 • Clutter Quality: روی Medium
 • Geometric Complexity: روی Low
 • هر چیز دیگر: روی حالت پیشفرض گرافیکی

تنها با این 5 مورد شما می توانید نرخ فریم بیشتری را دریافت نموده و افزایش عملکرد 50 درصدی داشته باشید. همینطور اینکه از لحاظ ظاهری بازی تغییر خاصی نخواهد نمود. سیستم ارتقاء تصویر (Upscaling) هم روی رزولوشن 1080p نیازی نیست ولی در رزولوشن های بالاتر از سیستم های مختلف بهره ببرید تا تجربه برترین از دیابلو 4 داشته باشید.

منبع: Rockpapershotgun

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 21 خرداد 1402 بروزرسانی: 21 خرداد 1402 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1680

به "برترین تنظیمات برای تجربه دیابلو 4 روی کامپیوتر چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین تنظیمات برای تجربه دیابلو 4 روی کامپیوتر چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید