اعمال محدودیت های تجاری جدید آمریکا علیه میانمار خبرنگاران

به گزارش مجله سیاران، ایالات متحده آمریکا از وضع محدودیت های صادراتی جدید علیه میانمار خبر داد و گفت که شماری از وزارتخانه ها و نهاد های این کشور را در فهرست سیاه خود قرار داده است.

اعمال محدودیت های تجاری جدید آمریکا علیه میانمار خبرنگاران

به گزارش خبرنگاران و به نقل از اسپوتنیک، ایالات متحده آمریکا روز پنج شنبه اظهار داشت که محدودیت های صادراتی جدیدی علیه میانمار وضع کرده و وزارتخانه های کشور و دفاع میانمار را به همراه شماری دیگر از نهادهای این کشور آسیایی به فهرست سیاه تجاری خود افزوده است.

ایالات متحده آمریکا همچنین مدعی است که تحریم های جدید در واکنش به افزایش سرکوب معترضان از سوی نیروهای نظامی حاکم پس از کودتای یکم فوریه در این کشور اعمال شده است.

گفتنی است که در پی برکناری آنگ سان سو چی رهبر غیررسمی میانمار به دست سران ارتش این کشور و سقوط دولت، اعتراض ها در سرتاسر میانمار علیه این کودتای نظامی همچنان ادامه دارد.

در درگیریها میان معترضان و نیروهای نظامی و انتظامی میانمار تا به امروز دست کم 54 تن کشته و بیش از 1،700 تن در جریان اعتراض های ضد کودتایی به طور خودسرانه بازداشت شده اند.

در همین ارتباط، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشری روز پنج شنبه در گزارشی اظهار داشت که شورای نظامی حاکم از قوانین حقوقی سخت و ظالمانه برای سرکوب آزادی بیان استفاده می کند.

طبق محدودیت های تجاری جدید آمریکا، فرایند بازرسی تقاضانامه های دریافت مجوز برای صادرات و صادرات مجدد اقلام مهم و حساس برای کاربران در میانمار محدودتر خواهد شد.

وزارت تجارت ایالات متحده آمریکا نیز در بیانیه ای ادعا کرد که به رغم اعمال این محدودیت ها همچنان به مردم برمه [میانمار] کاملاً متعهد است و خشونت نیروهای ارتش برمه علیه معترضان صلح جو را به شدت محکوم می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 960

به "اعمال محدودیت های تجاری جدید آمریکا علیه میانمار خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال محدودیت های تجاری جدید آمریکا علیه میانمار خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید