اعلام جزییات اعزام 5 هزار نیروی کار ایرانی به خارج از کشور

به گزارش مجله سیاران، مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به بازار کار کشور و افراد جویای کار به خصوص فارغ التحصیلان دانشگاهی، در سال آینده برنامه ریزی برای اعزام پنج هزار نفر نیروی کار ایرانی جهت اشتغال در خارج از کشور در دستور کار قرار گرفته است.

اعلام جزییات اعزام 5 هزار نیروی کار ایرانی به خارج از کشور

خبرآنلاین: به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد اکبرنیا در حال حاضر130 دفتر کاریابی خارجی داریم و سیاست وزارت کار این است که اعزام نیروی کار از طریق دفاتر کاریابی که مجوزهای لازم را دارند، انجام شود.

وی اضافه کرد: این دفاتر در کشورهایی که پذیرش نیروی کار دارند، فعالیت و با کشورهایی که متقاضی نیروی کار هستند، ارتباط برقرار می کنند.

مدیرکل هدایت نیروی کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اظهارداشت: تاسیس دفاتر هدایت و حمایت از نیروی کار در کشورهای هدف یکی از برنامه های وزارت کار در حوزه اعزام نیروی کار به خارج از کشور و حمایت از نیروی کار در کشورهای هدف است و در حال حاضر هفت دفتر از طریق کاریابی های مجاز تشکیل شده است.

اکبرنیا شرح داد: در سال 94 سامانه بانک اطلاعات ایرانیان شاغل در خارج از کشور راه اندازی شده که مشکل ایرانیان شاغل در خارج جهت تمدید و یا صدور گواهینامه شغلی برطرف می شود.

وی اضافه کرد: شرکت های صادرکننده خدمات فنی - مهندسی و نیروهای کار ایرانی شاغل در خارج با ثبت نام در این سامانه می توانند پس از صدور گواهینامه شغلی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از حمایت ها و موارد تشویقی از جمله معافیت از عوارض خروج از کشور و برخی از معافیت های گمرکی و مالیاتی بیمه تامین اجتماعی بهره مند شوند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 22 بهمن 1398 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 47

به "اعلام جزییات اعزام 5 هزار نیروی کار ایرانی به خارج از کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام جزییات اعزام 5 هزار نیروی کار ایرانی به خارج از کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید