پیکر محمدرضا شجریان کجا دفن می شود؟

به گزارش مجله سیاران، به گزارش خبرنگاران، گویا محمدرضا شجریان پیشتر وصیت کرده بود که پس از درگذشت او، پیکرش در مشهد در کنار پدرش یا در کنار مزار مهدی اخوان ثالث (شاعر معاصر) به خاک سپرده شود.

پیکر محمدرضا شجریان کجا دفن می شود؟

پیکر مرحوم اخوان ثالث در اواخر دهه 60 خورشیدی در باغ آرامگاه فردوسی در توس به خاک سپرده شده است. خاکسپاری افراد در این مکان ممنوع بوده و در آن زمان هم ظاهرا با دستور رییس جمهور وقت اجرا شده است. ضمن آنکه در سال های بعد، در این سوی نرده های باغ آرامگاه فردوسی، در خارج محوطه، مقبرالشعرای توس طراحی شد که تا به امروز پیکر تعداد قابل توجهی از شاعران خراسانی، از جمله محمد قهرمان و عماد خراسانی در آنجا به خاک سپرده شده است.

با اعلام خبر درگذشت شجریان باز این پرسش قوت گرفت که آیا پیکر او در محوطه داخلی باغ آرامگاه توس و در جوار مهدی اخوان ثالث دفن می شود یا خیر؟

پیگیری های خبرنگار ما حاکی است، گویا در چند ماه گذشته و پیش از درگذشت شجریان، پیگیری های لازم از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا شده و به رغم مخالفت های برخی نهادها و سازمان های دیگر، دستور ریاست جمهوری نیز در این زمینه گرفته شده است. همچنین پس از تغییر استاندار وقت خراسان رضوی، این دستور به جانشین او نیز دوباره ابلاغ شده است.

بر این اساس، پیکر استاد آواز ایران، محمدرضا شجریان، قرار است در کنار شاعر نامی، مهدی اخوان ثالث، آرام گیرد. هرچند که برخی مسئولان محلی اعلام کرده اند در این زمینه مشغول انجام برخی هماهنگی ها با مرکز هستند.

محمدرضا شجریان امروز ـ 17 مهرماه ـ پس از یک دوره مبارزه طولانی با بیماری سرطان کلیه در سن 80 سالگی در بیمارستان جم از دنیا رفت.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 665

به "پیکر محمدرضا شجریان کجا دفن می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیکر محمدرضا شجریان کجا دفن می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید