پلمپ 18 مرکز اقامتی غیرمجاز در تبریز

به گزارش مجله سیاران، در راستای حمایت از مراکز اقامتی مجوز دار، در جریان اقدامات نظارتی معاونت گردشگری، 18 مرکز اقامتی غیرمجاز در تبریز پلمپ شدند.

پلمپ 18 مرکز اقامتی غیرمجاز در تبریز

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار مدیرکل میراث فرهنگی این استان، امروز دوشنبه 24 اردیبهشت از پلمپ و توقیف 18 مرکز اقامتی غیرمجاز در تبریز اطلاع داد.

او بیان نمود:

بخشی از گردشگران داخلی و خارجی به وسیله افراد سودجو به مراکز اقامتی غیر مجاز و شخصی راهنمایی شده و اسکان می یافتند که از دید نهادهای مربوطه در امر نظارت خلاف قانون و لازم به پیگیری قانونی بود.

آبدار گفت:

اجازه فعالیت به اماکن اقامتی غیرمجاز در استان را نمی دهیم، چرا که فعالیت این گونه اماکن خسارت های مادی و معنوی جبران ناپذیری را برای گردشگران و نیز مالکان اماکن اقامتی در پی خواهد داشت.

وی بیان نمود:

در راستای حمایت از مراکز اقامتی مجوز دار، در جریان اقدامات نظارتی معاونت گردشگری و انجام بازدیدهای اجرا شده با همکاری اتحادیه انجمن های حرفه ای استان این مراکز شناسایی شده و به وسیله پلیس اماکن استان پلمپ شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، گفت:

این امر در راستای ارتقای آگاهی عمومی و با همکاری نهادهای نظارتی در سطح استان انجام پذیرفت، متقاضیان این امر اگر تصمیم فعالیت در این حوزه را دارند، باید با مراجعه به مراکز ذی ربط نسبت به اخذ مجوز اقدام نمایند.

آبدار با بیان این که در کلان شهر تبریز تا به امروز برای هیچ خانه ای با عنوان خانه مسافر مجوز صادر نشده و فعالیت این خانه ها در گردشگری غیرمجاز تلقی می گردد، اذعان داشت:

تنها 4 خانه مسافر در سطح استان دارای مجوز رسمی فعالیت و پذیرش مسافران را هستند که در صورت مشاهده موارد غیرمجاز دیگر به واسطه نهادهای نظارتی شناسایی و پلمپ خواهند شد.

منبع: کجارو / میراث آریا
انتشار: 25 بهمن 1400 بروزرسانی: 25 بهمن 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1384

به "پلمپ 18 مرکز اقامتی غیرمجاز در تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلمپ 18 مرکز اقامتی غیرمجاز در تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید