وزیرعلوم با شهردار تهران دیدار کرد ، زلفی گل: صندوق علم، فناوری و نوآوری شهری ایجاد شود

به گزارش مجله سیاران، وزیر علوم بر لزوم ایجاد صندوق علم، فناوری و نوآوری شهری برای حمایت از فعالیت های علمی از سوی شهرداری تهران تاکید کرد.

وزیرعلوم با شهردار تهران دیدار کرد ، زلفی گل: صندوق علم، فناوری و نوآوری شهری ایجاد شود

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از وزارت علوم، در دیدار محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با علیرضا زاکانی شهردار تهران، در خصوص هویت سازی نو شهر تهران بر مبنای توسعه علم و فناوری، ایجاد صندوق علم، فناوری و نوآوری شهری برای حمایت از فعالیت های علمی بحث و تبادل نظر شد.

در این دیدار زلفی گل با بیان اینکه باید توسعه و اهمیت علم و فناوری درتهران مورد توجه باشد، گفت: ان شاالله از این پس امکانات شهرداری به صورت چند وجهی در اختیار دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی در شهر تهران در جهت توسعه قرار خواهد گرفت.

وزیر علوم افزود: در راستای همکاری های مشترک، شهرداری تهران می تواند در برگزاری رویداد های مهم علم و فناوری در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی و همچنین حمایت از پروژه های تحقیقاتی، سرانجام نامه های کارشناسی ارشد و دکتری در راستای نیاز های جامعه و صنعت، همچنین حضور فعال اساتید در حل چالش های بزرگ کلان شهر تهران در زمینه های محیط زیست، آلودگی هوا، ترافیک و شهرسازی …، مشارکت و همکاری مؤثری داشته باشد.

وی همچنین با لزوم ایجاد صندوق علم، فناوری و نوآوری شهری برای حمایت از فعالیت های علمی از سوی شهرداری تهران، خواستار حل برخی از معضلات دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی مستقر در تهران در ارتباط با شهرداری تهران شد.

همچنین در این دیدار زاکانی با بیان اینکه شهر تهران به نام یک کلان شهر الگوی جهان اسلام است، گفت: شهرداری بنا دارد که این الگوسازی را با تکیه بر علم و دانش محقق کند و در این راستا، امکانات خود را در اختیار حوزه آموزش عالی کشور قرار دهد.

وی افزود: همچنین نیاز هایی که در شهر تهران و مختص شهرداری تهران است در حوزه های مختلف شهرسازی، حوزه های اجتماعی و مسائل مربوط به سلامت و حوزه های دیگر، باید با تکیه بر دانش دانشگاه ها و نظام آموزش عالی کشور حل و فصل شود.

شهردار تهران گفت: در این راستا مقرر شده که پارک های علم و فناوری دانشگاه ها، به صورت متمرکز در برخی محل های شهر تهران که مورد توافق خواهد بود، احداث شوند، به گونه ای که این پارک ها یک جاذبه مهم برای شهر تهران باشند و از طرفی در کنار آن مردم هم بتوانند از فضای موجود در آن ها استفاده کنند.

در سرانجام این دیدار مقرر شد کارگروهی بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مجموعه شهرداری تهران تشکیل و این کارگروه در جهت اجرایی شدن پیشنهادات مطرح شده در این دیدار فعالیت کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آبان 1400 بروزرسانی: 1 آبان 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1254

به "وزیرعلوم با شهردار تهران دیدار کرد ، زلفی گل: صندوق علم، فناوری و نوآوری شهری ایجاد شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیرعلوم با شهردار تهران دیدار کرد ، زلفی گل: صندوق علم، فناوری و نوآوری شهری ایجاد شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید