موضع گیری دمشق نسبت به مداخله ترکیه در بحران قره باغ

به گزارش مجله سیاران، یک منبع رسمی وزارت خارجه سوریه خاطرنشان کرد، مداخله ترکیه در مناقشه ارمنستان و جمهوری آذربایجان که با هدف دامن زدن به بحران اوضاع است همسو با رویکرد های نظام ترکیه در ایجاد آشوب و تنش آفرینی است.

موضع گیری دمشق نسبت به مداخله ترکیه در بحران قره باغ

جهت دریافت خدمات طراحی و اجرای ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این منبع رسمی وزارت خارجه سوریه گفت، سوریه از دولت آذربایجان می خواهد هوشیار باشد و در دام طرح های ترکیه نیفتد و به طرح های ارمنستان در زمینه آتش بس، مذاکره و حل اختلافات به صورت مسالمت آمیز پاسخ دهد.

این منبع افزود: سوریه نسبت به مداخله علنی ترکیه در نزاع بین ارمنستان و آذربایجان هشدار می دهد، زیرا این مداخله به تنش بیشتر منجر می گردد و درست همسو با رویکرد های نظام ترکیه در ایجاد آشوب و تنش در بسیاری از نقاط دنیا است.

این منبع با ابراز تاسف دولت سوریه نسبت به نزاع کنونی در قره باغ از دو طرف خواست درگیری ها را متوقف نموده و اختلافات را از راه مذاکره حل و فصل نمایند.

این منبع تاکید نمود، سوریه از درگیری های حاصله بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان که تعدادی کشته از دو طرف برجای گذاشته شدیدا تاسف می خورد و از دو کشور همسایه ارمنستان و آذربایجان می خواهد تنش کنونی را بکاهند و به شیوه های مسالمت آمیز درصدد حل اختلافات برآیند.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 611

به "موضع گیری دمشق نسبت به مداخله ترکیه در بحران قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع گیری دمشق نسبت به مداخله ترکیه در بحران قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید