فعالیت 50 کارگاه مرمت آثار تاریخی در آذربایجان غربی

به گزارش مجله سیاران، معاون میراث فرهنگی آذربایجان غربی گفت: در سال گذشته 50 کارگاه مرمت آثار تاریخی در سطح استان فعالیت داشته که تعدادی از آن ها همچنان فعال هستند.

فعالیت 50 کارگاه مرمت آثار تاریخی در آذربایجان غربی

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی خانه کلنگی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی حسن سپهرفر گفت: این کارگاه ها در سال 98 با برنامه ریزی حوزه دفتر فنی معاونت میراث فرهنگی از منابع اعتبارات ملی و استانی در سطح شهرستان های استان دایر بوده است.

او اضافه نمود: احیا و بازسازی آثار موجود در محدوده بافت تاریخی شهرهای ارومیه، ماکو و خوی مرمت راسته بازار عطاران ارومیه با مشارکت شهرداری، کاخ موزه باخچه جوق و محله خنجر خان ماکو، مرمت و خواناسازی در محوطه پایگاه های ملی و جهانی تاریخی حسنلو، قره کلیسا و تخت سلیمان از جمله کارهای اداره کل در سال 98 بوده است.

سپهرفر درباره برنامه های این معاونت در حوزه حفظ و مرمت ابنیه تاریخی برای سال 99 گفت: پایش آثار تاریخی، برگزاری دوره های آموزشی به منظور تربیت استادکاران جوان و استفاده از توان نیروهای جوان در زمینه مرمت بنا و آثار، کوشش برای همکاری با متخصصان علوم مختلف در زمینه های معماری، مرمت، کاوش های باستان شناسی و انسان شناسی در استفاده از تجارب یکدیگربا هدف توجه به فرهنگ های بومی از پیش بینی های لازم برای سال 99 است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 310

به "فعالیت 50 کارگاه مرمت آثار تاریخی در آذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 50 کارگاه مرمت آثار تاریخی در آذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید