عکس ، کشف تصویر زن مرموز زیر نقاشی مشهور

به گزارش مجله سیاران، کارشناسان هنری یک پرتره مخفی اثر ماگریت را در زیر یکی از نقاشی های مشهور این هنرمند کشف کردند.

عکس ، کشف تصویر زن مرموز زیر نقاشی مشهور

به گزارش خبرنگاران، کارشناسان پرتره ای از یک زن مرموز را با استفاده از اشعه مادون قرمز در زیر نقاشی رنه ماگریت کشف کردند. گمان می رود این پرتره ژرژت، همسر رنه ماگریت باشد.

ماگریت در نهایت روی این پرتره، نقاشی فصل پنجم (1943) را خلق کرد و باعث شد که پرتره زن 80 سال مخفی باقی بماند.

فصل پنجم دو مردی را به تصویر می کشد که دو تابلو نقاشی را دست دارند و به نظر می رسد در خرید و فروش آثار هنری دست دارند. این تابلو نقاشی به موزه سلطنتی هنرهای زیبای بلژیک در بروکسل تعلق دارد.

با اینکه کارشناسان نمی توانند اطمینان داشته باشند، اما گمان می نمایند که باتوجه به شباهت ظاهری پرتره زن مخفی با سایر پرتره های به جای مانده از ژرژت، طرح مخفی تصویرگر همسر ماگریت باشد. در سایر نقاشی هایی که این هنرمند سورئال بلژیکی از همسرش خلق نموده است، این زن را با موهای کوتاه و فر، چهره بیضی شکل، چشم های روشن و نگاهی خیره می بیینیم.

این دو در سال 1922 با یکدیگر ازدواج کردند، زمانی که ژرژت در یک فروشگاه لوازم هنری کار می کرد.

انعکاس مادون قرمز یک روش تصویربرداری غیرتهاجمی است و مانند اشعه ایکس قوی تر عمل می نماید که به یاری آن می توان درون لایه های رنگ را دید. کارشناسان تا به امروز بارها نمونه های مختلفی از تصاویر مخفی را زیر لایه سطحی نقاشی های مشهور کشف نموده اند.

درحقیقت این نخستین باری نیست که یک طرح مخفی زیر نقاشی های ماگریت کشف می گردد. در سال 2016، متصدیان موزه و گالری هنر قلعه نورویچ در انگلستان بخشی از یک نقاشی را در زیر نقاشی وضع بشر(1935) پیدا کردند.

در گذشته، بعضی از هنرمندان برای چندمین بار از یک بوم نقاشی استفاده می کردند و به ویژه این کار را برای صرفه جویی در هزینه انجام می دادند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1402 بروزرسانی: 10 مرداد 1402 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1700

به "عکس ، کشف تصویر زن مرموز زیر نقاشی مشهور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، کشف تصویر زن مرموز زیر نقاشی مشهور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید