ظرفیت نخبگان علمی مغفول نماند

به گزارش مجله سیاران، خبرنگاران/زنجان رئیس پژوهشکده قوه قضاییه گفت: تفاهم نامه همکاری با دانشگاه دولتی و آزاد زنجان برای بهره مندی از توانمندی ها، منعقد خواهد شد.

ظرفیت نخبگان علمی مغفول نماند

سیدحجت الله علم الهدی صبح امروز در حاشیه سفری یک روزه به استان زنجان در جمع مجله سیاران، اظهار کرد: یکی از برنامه ها استفاده از ظرفیت نخبگان علمی کشور است. باید از ظرفیت دانشگاه برای یاری به قوه قضاییه استفاده کنیم و این مهم برای کشور نیز مفید است. ضرورت دارد که جلسات نقد رای، بازدید از زندان، پزشکی قانونی و مجموعه دادگستری در بستر همکاری اتفاق افتد.

این مسئول با اشاره به اینکه کوشش می گردد که از علوم موردنیاز به ویژه رشته حقوق استفاده حداکثری گردد، گفت: پژوهشگاه از سال 1391 به دستور رئیس قوه قضاییه ایجاد و پژوهش های نظری و کاربردی مختلفی اجرا شده است.

وی با بیان اینکه یکی از شاخص های قاضی نمونه یا رای نمونه، راهنمایی پرونده ها به سمت و سوی صلح و سازش است، ادامه داد: در حال حاضر یک بانک ایده در پژوهشگاه مسقر شده است.

رئیس پژوهشکده قوه قضاییه با اشاره به اینکه باید قائده گذاری از پایین به بالا را نهادینه کنیم، گفت: این مهم منجر به آسیب شناسی خواهد شد. گفتنی است که نقص قوانین و مبهم بودن آن، خود را در آرای قضایی نشان خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 159

به "ظرفیت نخبگان علمی مغفول نماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت نخبگان علمی مغفول نماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید