سلامت پدر، آرزوی قلبی من (

به گزارش مجله سیاران، در آستانه میلاد مولای متقیان، حضرت علی علیه السلام و روز پدر می رسیم به بحث شیرین هدیه دادن و هدیه دریافت پدرها! در همین روزهایی که خریدرفتن به دلیل همه گیری کرونا سخت و جیب ها اکثرا خالی است، مناسبت ها و اعیاد کم نیستند؛ از تولد عزیزانی که آخر سال به جهان آمده یا می آیند و ما را مسرور می نمایند تا در پیش بودن نوروز و هزار و یک مناسبت دیگر.

سلامت پدر، آرزوی قلبی من (

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت چاپ کاتالوگ a4 از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

اگر از آنهایی باشید که از هدیه دادن بیش از هدیه دریافت خرسند می شوید، حتما برای مناسبت ها و افراد مختلف ایده های بسیاری دارید.

چون هدیه دادن برای شما کار مهمی است و به همین دلیل همواره به دنبال انتخاب بهترین هستید. هیچ وقت در بین انتخاب ها، به هدیه سلامت فکر نموده اید؟ این که هدیه ای را انتخاب کنید که به سلامت طرف مقابل هم یاری کنید! با هم چند ایده برای هدیه سلامت را مرور می کنیم.

بهتر است هدیه ها کاربردی باشند. هدیه نباید باعث ناراحتی هدیه گیرنده گردد. علاوه بر این که نباید به او آسیب برساند. اگر می خواهید برای کسی هدیه سلامت بخرید، نباید چاقی، لاغری یا هر موردی را که برای فرد موردنظر حساسیت زاست، هدف قرار دهد. بنابراین به پیشنهادهایی که در پی می آیند دقت کنید.

گروه اول؛ ورزشی ها

وسایل ورزشی از هدیه هایی است که می تواند فرد را به ورزش و تندرستی تشویق کند. برای خرید هدیه ورزشی این نکته ها مهم است.

متناسب با او: اگر کسی ورزشکار حرفه ای است، برای او ابزار همان ورزشی را که در آن حرفه ای است، بخرید. برای مثال اگر دونده است، می توانید کفش، دستکش، هدبند، لباس ورزشی، ساق بند و.. بخرید.

کیفیت مناسب: هرچند هزینه ها بسیار بالاست، اما با هر هزینه ای که درنظر گرفته اید، سعی کنید با کیفیت ترین هدیه را بخرید.

اندازه او: حتما اندازه های او را مدنظر قرار دهید. چون وسایل ورزش کاملا باید اندازه شخص موردنظر باشد تا درحین ورزش به او آسیب نرسد.

فقط برای او: هزینه برخی وسایل ورزشی بالاست، اما اگر دست شما برای خرید باز است، برای او هدیه ای را بخرید که فقط مختص اوست و همه خانواده از آن استفاده ننمایند.

نکته: اگر می دانید کسی که برای او می خواهید هدیه بخرید، مدتی است در پی خرید وسیله ای است؛ اگر در توان شماست، حتما همان هدیه را برای او بخرید.

گروه دوم؛ بازی ها

یکی از راه چارههای حفظ سلامت روان به ویژه در دوران فاصله گذاری اجتماعی کرونا، بازی ها هستند. بازی های فکری و همچنین ورزشی ای که بتوان در منزل انجام داد، مانند دارت از جمله هدیه های مناسب است. بازی های رایانه ای از دیگر گزینه ها است. درباره انتخاب این نوع هدیه، دقت کنید تکراری نباشد و متناسب با سن فرد باشد.

گروه سوم؛ فیلم و موسیقی

چه هدیه ای بهتر از این که آرشیو فیلم یا موسیقی کسی را کامل کنید. در این باره به این موارد دقت کنید:

آنهایی که ندارد: برای مثال می دانید فرد موردنظر به فیلم های کارگردان خاصی علاقه دارد. به دنبال فیلم های همان کارگردان به ویژه آنهایی که ندارد، بگردید. این موضوع درباره موسیقی هم صادق است.

پیشنهاد تازه: در سبکی که فرد موردنظر می پسندد، می توانید فیلم یا موسیقی های تازه ای پیشنهاد کنید.

متناسب با سلیقه او: هدیه، فرصتی برای تغییر ذائقه کسی نیست! بنابراین حتما فیلم یا موسیقی هایی را انتخاب کنید که او آنها را می پسندد. برای پیشنهاد سبک های دیگر، فرصت دیگری را درنظر بگیرید.

گروه چهارم؛ کتاب ها

اگر سلیقه شخص موردنظر را بدانید، دست شما در این بخش هم باز است و می توانید از بین کتاب های مختلف در سبک موردعلاقه او، کتاب بخرید. درباره خرید کتاب هم به چند مورد توجه کنید. اگر سلیقه او را نمی دانید و نمی توانید بپرسید، معمولا کتاب های نفیس گزینه خوبی است؛ برای مثال دیوان اشعار. به این نکته مهم توجه کنید اگر کتابی را چند مترجم و چند ناشر منتشر نموده اند، از کتابفروش یاری بگیرید تا بتوانید بهترین آنها را انتخاب کنید. علاوه بر این اگر سلیقه فرد موردنظر را نمی دانید از خرید نمایشنامه ها، کتاب های سبک خاص مثل سوررئال یا فلسفی یا مجموعه های شعر سپید خودداری کنید. این کتاب ها، خواننده های خاص خود را دارد.

گروه پنجم؛ بلیت ها و عضویت ها

درحال حاضر امکان خرید بلیت تئاتر، کنسرت، فیلم و... یا عضویت باشگاه های ورزشی و... وجود ندارد. بعد از انتها همه گیری کرونا، برای خرید هدیه، این موارد هم گزینه های خوبی است. در این باره نیز بهتر است علاقه شخص موردنظر را درنظر بگیرید و براساس علاقه خودتان هدیه نخرید!

گروه ششم؛ اشتراک ها

از ساده ترین اشتراک، برای مثال سایت های نمایش فیلم داخلی تا خاص ترین آنها مانند اشتراک مجله های داخلی و خارجی، می توانند خوراک- هدیه های فرهنگی خوبی باشند. در این مورد هم مسلما باید به علاقه شخص موردنظر، میزان توانایی او در مطالعه کتاب یا مجله (تسلط به زبان) را مدنظر داشته باشید.

گروه هفتم؛ آنهایی که می دانید

برخی وقت ها در بین صحبت ها و نظرهای دوستان یا عزیزان تان متوجه می شوید وسیله ای را دوست دارند. آن را به ذهن بسپارید و به عنوان هدیه برای او بخرید. این کار حتما او را خرسند خواهدکرد. پس دقت کنید و این نکته را از بین حرف های آنها پیدا کنید.

اینها را هدیه ندهید!

برای خرید هدیه این چهار نکته را به خاطر بسپارید:

وسیله خانه هدیه نیست: اگر روز مادر یا پدر است، برای خرید هدیه، وسایل خانه را انتخاب نکنید. این کار توهینی به آنهاست. مسلما قابلمه هدیه خوبی برای روز مادر نیست!

در شأن او باشد: برای خرید هدیه، حتما به شأن طرف مقابل دقت کنید. منظور خرید هدیه گران قیمت نیست؛ هدیه ای بخرید که متناسب با شخصیت و موقعیت فرد موردنظر باشد.

بسته بندی مهم است: حتما هدیه را به شکل زیبایی بیارایید. این نشان دهنده شخصیت شما و احترامی است که برای هدیه گیرنده قائل شده اید.

پول هدیه نیست: به برخی افراد اصلا نباید پول هدیه بدهید. اما اگر شخص موردنظر به شما خیلی نزدیک است و مسئله ای از این بابت ندارید، کارت هدیه بهترین گزینه است. کارت هدیه را هم در بسته بندی مناسب همراه با مثلا یک شاخه گل به شخص موردنظر هدیه دهید.

4هدیه با طعم سلامتی

لطف هدیه، به ملحقات آن است! مثلا چند عدد شکلات داخل بسته هدیه بگذارید. علاوه بر این شاید از افرادی باشید که جایی دست خالی نمی فرایند و می دانند میزبان، اهل خوراکی است.

برای این که هدیه ای برای بهبود سلامت هدیه گیرنده را انتخاب کنید، به این موارد توجه کنید:

1. شکلات سالم: به جای انتخاب شکلات شیری، انواع کمی تلخ را انتخاب کنید. راه چاره دیگر انتخاب شکلات با طیف طعم تلخ تا معمولی است. برای مثال اگر شکلات باز می خرید، شیری و تلخ را درهم بخرید.

2. بیسکویت سالم: به جای انواع کرم دار، ساده یا انواع حاوی شکلات تلخ را بخرید. بیسکویت های رژیمی که ورزشکارها از آن استفاده می نمایند هم گزینه خوبی است.

3. نوشیدنی: به جای آبمیوه های صنعتی معمولی، انواع بدون قند یا شیرقهوه و شیرکاکائو بخرید. به جای همه اینها می توانید قهوه یا نسکافه را انتخاب کنید.

4. سالم ها را بخرید: هله هوله از دیگر بخش های دوست داشتنی سوپرمارکت ها هستند. اما بهتر است انواع سالم آنها مانند ذرت بوداده، لواشک، آلوچه و... و البته انواع بسته بندی شده را بخرید.

جهت مشاهده تصویر اصلی بر روی عکس زیر کلیک کنید.

مهتاب خسروشاهی - سلامت روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 918

به "سلامت پدر، آرزوی قلبی من (" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلامت پدر، آرزوی قلبی من ("

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید