راه اندازی موزه صوتی - تصویری هوشنگ مرادی کرمانی

به گزارش مجله سیاران، خبرنگاران/کرمان پژوهشگر تاریخ کرمان با اشاره به سی ویکمین جلسه شورای عالی مرکز کرمان شناسی بیان کرد: در این جلسه که با حضور هوشنگ مرادی کرمانی برگزار گشت نظرات وی در خصوص کمیت و کیفیت و فعالیت های موزه مرادی کرمانی مطرح شد.

راه اندازی موزه صوتی - تصویری هوشنگ مرادی کرمانی

سید محمدعلی گلاب زاده در گفت وگو با مجله سیاران در خصوص فرایند راه اندازی موزه هوشنگ مرادی کرمانی، گفت: بیش از یک سال است که راه اندازی موزه هوشنگ مرادی کرمان مطرح می باشد.

وی ادامه داد: این ایده پس از بازدید بنده و استاندار از منزل هوشنگ مرادی کرمانی و مشاهده لوح ها و جوایز ایشان را که در طول چند دهه اخیر از مراجع داخلی و خارجی کسب نموده بودند، شکل گرفت و استاندار دستور دادند که موزه ای برای بازدید عموم راه اندازی شود.

این محقق و پژوهشگر تاریخ کرمان اظهار کرد: به دنبال این تصمیم، چندین جلسه در بنیاد فارابی برگزار گشت و پس از این حرکت ها دختر و همسر ایشان به کرمان آمدند.

وی با اشاره به مکان های مورد نظر در خصوص ایجاد موزه هوشنگ مرادی کرمانی، شرح داد: مکان هایی که می توانستیم این موزه را راه اندازی کنیم بررسی کردیم از جمله این مکان ها، موزه صنعتی، موزه آگیرا و موزه حیاتی بود و نیز مقرر شد که میراث فرهنگی و گردشگری چهار باب خانه سنتی را که در کنار آتشکده زرتشتیان واقع می باشند را خریداری و یکی از آنها را به این امر اختصاص دهد که این منازل خریداری شده اند.

گلاب زاده با اشاره به سی ویکمین جلسه شورای عالی مرکز کرمان شناسی بیان کرد: در این جلسه هوشنگ مرادی کرمانی حضور یافتند و نظرات خود را در خصوص کمیت و کیفیت و فعالیت های موزه مطرح نمودند. علاقمند به این امر که موزه ایشان صرفا چند لوح و جوایز که اخذ نموده اند به نمایش گذارده شود، نیستند، بلکه دوست دارند به گونه ای که پویا، زنده و بصورت صوتی و تصویری داستان ها، قصه و ... ایشان نشان داده شود.

وی با اشاره به هدف هوشنگ مرادی کرمانی در خصوص ایده اش، اذعان کرد: هوشنگ مرادی کرمانی معتقد است این موزه باید به گونه ای باشد که زمانی که یک کرمانی و یا یک جوان ایرانی از این موزه بازدید می کنند، اشتیاق لازم در ادامه راه من در او بوجود آید.

گلاب زاده با بیان این مطلب که برای تحقق این ایده مسائل و دشواری هایی دارد، اما تکلیف است، خاطر نشان کرد: هوشنگ مرادی کرمانی علاقمند می باشند که فضایی از موزه صنعتی به این امر اختصاص داده شود، اکنون در حال مطالعه می باشیم و امیدواریم که به زودی به نتیجه مناسب رسیده و بتوانیم موزه ای که مورد نظر وی و استاندار می باشد را راه اندازی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 178

به "راه اندازی موزه صوتی - تصویری هوشنگ مرادی کرمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی موزه صوتی - تصویری هوشنگ مرادی کرمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید