حمایت دولتی برای توسعه انرژی سبز با یاری فناوری نانو دریافت شد

به گزارش مجله سیاران، دو شرکت نانویی پیروز به دریافت حمایت اقتصادی از دولت بریتانیا برای توسعه انرژی سبز شده اند. آن ها قرار است در بخش فراوری هیدروژن و مواد مورد استفاده در کاتد باتری ها با یاری فناوری نانو کار نمایند.

حمایت دولتی برای توسعه انرژی سبز با یاری فناوری نانو دریافت شد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ سفرها بیشتر بدانید.

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، فرست گرافن (First Graphene) خاطرنشان کرد که راستا جدیدی را برای استفاده از مواد باتری مبتنی بر هیدروژن و گرافن با استفاده از بودجه دولت بریتانیا ایجاد نموده است.

این شرکت با همکاری شرکت کاینوس اینوویشن (Kainos Innovation)، به تازگی از طرف دولت بریتانیا برای توسعه مواد مورد احتیاج در باتری های هیدروژنی سبز حمایت اقتصادی دریافت نموده است.

این یاری هزینه توسط بنیاد نوآوری بریتانیا و زیر نظر صندوق نوآوری پایدار انگلستان برای توسعه فناوری منحصر به فردی اعطا شده که پتنت آن توسط شرکت کاینوس به ثبت رسیده است. در این روش به صورت مستقیم مواد اولیه هیدروکربنی ارزان قیمت به مواد گرافن و گاز هیدروژن تبدیل می شوند.

این فناوری احتیاج به تخصص شرکت فرست گرافن برای فراوری نمونه اولیه و توسعه تجاری دارد. فرست گرافن دارای مجوز انحصاری در سراسر دنیا برای بهره برداری تجاری از این فناوری است.

در این فرآیند محصولات گرافنی با کارایی بالا، با اندازه، شکل و شیمی کنترل شده فراوری می گردد. گاز هیدروژن یک محصول جانبی است که بدون احتیاج به ایجاد اکسید های کربن فراوری می گردد و می توان آن را به طور دقیق به عنوان هیدروژن سبز توصیف کرد.

این تیم تحقیقاتی پیش بینی می نمایند که از هر تن مواد اولیه نفتی، 940 کیلوگرم گرافن/کربن گرافیتی و 60 کیلوگرم گاز هیدروژن سبز فراوری گردد. فرآیند فراوری در مقیاس های بالاتر نیز ثابت شده است و این دو شرکت پشتیبانی دولت بریتانیا را به دست آورده اند.

کریگ مک گوکین، مدیرعامل شرکت فرست گرافن می گوید: این فرآیند جدید و ابتکاری، پای شرکت ما را به دو حوزه مواد کاتدی لیتیوم یون و کسب و کار فراوری هیدروژن باز می نماید. البته قبل از اینکه بتوانیم در خصوص کسب و کار اظهارنظر کنیم، لازم است که کار آزمایشی بیشتر و پیشرفت فرآیند صورت گیرد، اما نتایجی که تا به امروز به دست آمده هم را بسیار دلگرم نماینده است. یاری هزینه دولت بریتانیا تایید نماینده راستای است که ما در حال طی آن هستیم.

ریچارد پرایس، مدیر کاینوس می گوید: من بسیار خوشحالم که با تیم فرست گرافن مستقر در منچستر کار می کنم، جایی که آن ها دانش فنی مهندسی فرآیند بسیار خوبی دارند که برای موفقیت این فرایند جدید لازم است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 786

به "حمایت دولتی برای توسعه انرژی سبز با یاری فناوری نانو دریافت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت دولتی برای توسعه انرژی سبز با یاری فناوری نانو دریافت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید