تسریع در صدور پروانه های مسکن اقدام ملی در فارس

به گزارش مجله سیاران، خبرنگاران/فارس مدیرکل بنیاد مسکن فارس اسم کرد: در ساخت مسکن اقدام ملی با مشکل صدور پروانه روبه رو هستیم و در صورت تسریع در صدور پروانه ها شاهد توسعه بیشتر این طرح در استان خواهیم بود.

تسریع در صدور پروانه های مسکن اقدام ملی در فارس

عطاءالله زمانی در شورای مسکن فارس اعلام کرد: از یک میلیون مسکنی که قرار است در قالب طرح ملی نهضت مسکن به صورت سالانه در کشور ساخته گردد 200 هزار واحد مسکن روستایی است که 15 هزار واحد آن سهم فارس است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل بنیاد میکن فارس، او گفت: بنیاد مسکن کشور ساخت سالانه 200 هزار واحد مسکن شهری در شهرهای زیر 25 هزار نفر را هم تقبل نموده که سهم فارس در این بخش هم 13 هزار واحد است.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس اظهار داشت: در شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت استان که ساخت مسکن اقدام ملی بر عهده بنیاد مسکن است در مجموع بیش از 42 هزار نفر ثبت نام کردند که بیش از 8700 نفر تایید شدند و در این بین 3735 نفر در مجموع 202 میلیارد تومان واریز وجه داشته اند.

زمانی بعلاوه با بیان اینکه در این بین 158 پروژه در استان فارس به مرحله اخذ پروانه رسیده است، اسم کرد: برای اخذ پروانه با مشکل روبه رو هستیم و اگر در صدور پروانه ها تسریع گردد کارمان جلو می افتد.

او با اشاره به اینکه راه و شهرسازی لارستان اداره کل مستقل است و زیر مجموعه اداره کل راه و شهرسازی فارس نیست، گفت: با توجه به اینکه در حوزه لارستان ساخت 311 واحد شروع شده بنابراین در مجموع عملیات اجرایی 469 واحد در کل استان شروع شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس با بیان اینکه برای ساخت مسکن ملی در لار با مشکل زمین، در گراش با مشکل صدور پروانه، در داراب با مشکل تامین آب، در پروژه نشاط سلطان آباد شیراز با مشکل برق روبه رو هستیم، اظهار کرد: در پروژه سلطان آباد شیراز با وجود اینکه عده ای ساکن هستند هنوز مشکل برق داریم و حتی نزدیک به 300 واحد هم آماده کلنگ زنی است، ولی به علت مشکل برق عملیات کلنگ زنی را متوقف نموده ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1225

به "تسریع در صدور پروانه های مسکن اقدام ملی در فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسریع در صدور پروانه های مسکن اقدام ملی در فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید