الحاقات بافت تاریخی محله چهار دالان فریمان جمع آوری شد

به گزارش مجله سیاران، به نقل روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، حسن گیاهی امروز پنج شنبه چهارم دی ماه 1399 با اعلام این خبر افزود: از سه مورد بنای غیرمجاز که به نما و پیاده روی محله تاریخی و ثبتی چهار دالان این شهر طی سال های گذشته اضافه شده، دو مورد تخریب و یک مورد دیگر با درخواست مهلت یک ماهه از طرف مالک جمع آوری می شود.

الحاقات بافت تاریخی محله چهار دالان فریمان جمع آوری شد

او ادامه داد: این محله قدیمی که بخشی از بافت تاریخی شهر فریمان است دارای معماری همگون و منحصربه فرد باارزش های معماری و شهرسازی است که خوشبختانه باگذشت بیش از 85 سال از ساخت آن ها از شرایط خوبی برخوردار است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فریمان اظهار کرد: متأسفانه در مواردی ساکنان اقدام به افزایش بنا در نما و پیاده رو کرده اند که این اقدام برخلاف ضوابط و مقررات حفظ و نگهداری آثار و ابنیه تاریخی است که طبق توافق اجرا شده با ساکنان، با همکاری آن ها دو مورد جمع آوری شد.

گیاهی شرح داد: طبق هماهنگی اجرا شده با مقامات قضایی، چنانچه ساکنان در این خصوص تمکین نکنند موضوع از طریق قضایی پیگیری می شود، علاوه بر حذف الحاقات باید خسارات وارده به اثر را نیز پرداخت کنند.

شهرستان فریمان در فاصله حدود 65 کیلومتری از مشهد مرکز استان خراسان رضوی واقع شده است و دارای 20 جاذبه گردشگری و 50 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی است.

منبع: گردشبان
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 827

به "الحاقات بافت تاریخی محله چهار دالان فریمان جمع آوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الحاقات بافت تاریخی محله چهار دالان فریمان جمع آوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید