آمریکا در پایگاه های نظامی آهن قراضه به جا می گذرد نه تجهیزات

به گزارش مجله سیاران، عضو سازمان بدر عراق گفت که برخلاف آنچه واشنگتن ادعا می کند، تنها آهن قراضه های آمریکا در پایگاه های نظامی عراقی پس از عقب نشینی باقی می ماند نه تجهیزات میلیون دلاری.

آمریکا در پایگاه های نظامی آهن قراضه به جا می گذرد نه تجهیزات

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، صادق الحسینی از رهبران سازمان بدر عراق ادعای آمریکا مبنی بر اینکه در عقب نشینی از برخی پایگاه های نظامی در عراق، تجهیزات جنگی و نظامی به ارزش میلیون ها دلار را برای نیرو های عراقی گذاشته، تکذیب کرد.

وی در مصاحبه با پایگاه خبری المعلومه توضیح داد: نیرو های آمریکایی همزمان با عقب نشینی از هر پایگاه نظامی عراقی اعلام می کنند که تجهیزات و ادوات نظامی به ارزش میلیون ها دلار را برای عراقی ها گذاشته اند، اما حقیقت این است که آن ها تنها آهن قراضه هایی که به هیچ کار نمی آید در این پایگاه ها باقی می گذارند.

الحسینی توضیح داد: این آهن قراضه ها ادواتی فرسوده و مستهلک است و نیرو های آمریکایی تلاش دارند تا حد امکان دروغ دیگری مبنی بر حمایت از نیرو های عراقی اشاعه دهند.

این عضو سازمان بدر عراق افزود که ارتش عراق تلاش می کند تا افکار عمومی جهان را فریب دهد و اینچنین القاء کند که از نیرو های عراقی حمایت می کند، اما واقعیت عکس این ماجراست. آمریکاست که در پشت پرده توقف ارتقای توانمندی های امنیتی عراق به ویژه در بخش پدافند هوایی از طریق به شکست کشاندن همکاری های نظامی بغداد با سایر کشور ها واقع شده است.

فرماندهی عملیات مشترک عراق، شنبه (دیروز) عقب نشینی نیرو های آمریکایی از پایگاه نظامی الحبانیه در استان الانبار را تایید و گفت که این عقب نشینی بر اساس جدول زمان بندی شده مورد توافق میان دو طرف عراقی و آمریکایی اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 332

به "آمریکا در پایگاه های نظامی آهن قراضه به جا می گذرد نه تجهیزات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا در پایگاه های نظامی آهن قراضه به جا می گذرد نه تجهیزات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید