پسران بد در صدر ماند؛ آقایان میان 5 فیلم برتر گیشه نهاده شد

به گزارش مجله سیاران، فیلم آقایان (The Gentlemen) اثر جدید گای ریچی کارگردان بریتانیایی در حالی پیروز شد در هفته اول اکرانش در میان 5 فیلم پرفروش آخر هفته باکس آفیس قرار بگیرد که فیلم سینمایی پسران بد برای زندگی (Bad Boys for Life) جایگاهش را به عنوان صدرنشین باکس آفیس حفظ کرد.

پسران بد در صدر ماند؛ آقایان میان 5 فیلم برتر گیشه نهاده شد

پسران بد برای زندگی در حالی وارد هفته دوم اکرانش شد که توانست بخش مهمی از فروشش را حفظ کند و میزان فروش داخلی فیلم در ایالات متحده پس از 10 روز به بیش از 120 میلیون دلار رسید. این اثر سینمایی در آخر هفته گذشته بیش از 34 میلیون دلار فروخت در حالی که تغییر محسوسی در تعداد سالن هایی که فیلم را اکران نموده اند به وجود نیامد. در صورتی که پسران بد 3 پیروز گردد 20 میلیون دلار دیگر در گیشه های داخلی فروش داشته باشد لقب پرفروش ترین قسمت از این مجموعه را در آمریکا به خود اختصاص خواهد داد. از طرف دیگر از همین حالا و با توجه به عملکرد پیروز فیلم می دانیم قرار است قسمت چهارم این مجموعه نیز فراوری گردد.

در سطح بین المللی 19 بازار دیگر وارد چرخه اکران قسمت جدید مجموعه پسران بد شده اند که برای فیلم فروش 42 میلیون دلاری خارج از آمریکا را در پی داشت. به این ترتیب میزان فروش خارجی فیلم به 95 میلیون دلار و میزان فروش کل فیلم در سراسر دنیا به بیش از 215 میلیون دلار رسید.

فیلم سینمایی 1917 ساخته سم مندس که در هفته های اخیر به یکی از پرشانس ترین آثار شرکت نماینده در مراسم اسکار تبدیل شده و جوایز مختلف را از انجمن های گوناگون سینمایی تصاحب می نماید این هفته خود را به رتبه دوم جدول باکس آفیس رساند. فیلم نسبت به هفته قبل تنها 28 درصد فروشش را از دست داده و این هفته پیروز شد 15.8 میلیون دلار دیگر بفروشد. با این اوصاف میزان فروش داخلی فیلم به 103.8 میلیون دلار رسید. اثر جدید سم مندس آخر هفته گذشته در سایر کشورهای دنیا (50 کشور مختلف) حدود 24 میلیون دلار دیگر فروش داشته تا میزان فروش خارجی به 97 میلیون دلار رسیده و میزان کل فروش از 200 میلیون دلار فراتر رود.

فیلم سینمایی 1917 که توسط استودیوی یونیورسال توزیع می گردد آخر هفته گذشته در 3937 سالن اکران شد که نشان می دهد حدود 325 سالن جدید در آمریکا به مجموعه سالن های اکران نماینده این اثر اضافه شدند. همانطور که می توان حدس زد مطرح شدن فیلم به عنوان یکی از اصلی ترین شانس های مراسم اسکار در افزایش بازدید مخاطبان از آن بی تاثیر نبوده است.

اما دولیتل (Dolittle) که از بازندگان باکس آفیس هفته های اخیر بوده با فروش 12.5 میلیون دلاری در حالی رتبه سوم جدول را اشغال کرد که مجموع فروش داخلی فیلم هنوز کمتر 45 میلیون دلار و کل فروش فیلم در سراسر دنیا کمی بیش از 91 میلیون دلار بوده است. دولیتل هنوز راه زیادی تا صرفا رسیدن به بودجه سنگین 175 میلیون دلاری فراوری خود دارد. این اثر سینمایی تنها برای کاهش ضرر و زیان می جنگد و بعید به نظر می آید در خوش بینانه ترین حالت هم پیروز گردد به سودرسانی برسد.

در همین حال جدیدترین فیلم گای ریچی که یک کمدی جنایی است آخر هفته گذشته افتتاحیه خود را پشت سر گذاشت و نسبت به انتظارات پیروز تر عمل کرد. این اثر با شروعی نسبتا قابل قبول (در حد و اندازه های خود) تنها فیلمی بود که در هفته اول اکرانش پیروز شد بین 5 اثر پرفروش قرار بگیرد.

فیلم آقایان ساخته جدید گای ریچی آخر هفته گذشته درایالات متحده حدود 11 میلیون دلار فروش داشت و از مخاطبان اولین روز اکران نمره سینمااسکور +B گرفت. باید در نظر داشت که فیلم گای ریچی صرفا در 2165 سالن اکران شد (تقریبا نصف تعداد سالن هایی که فیلم دولیتل را اکران می نمایند) و قرار است از هفته بعد شاهد گسترش اکران این اثر و حضور آن در تعداد سالن های بیشتری باشیم.

فیلم آقایان از نظر اکران دنیای در مناطق گسترده ای حضور نداشته اما این آخر هفته حدود 3.1 میلیون دلار به فروش خارجی اش اضافه کرد تا در کل فروش خارجی 22.5 میلیون دلاری (اکران خارجی زودتر شروع شده بود) و فروش کلی 33.5 میلیون دلاری را تجربه کند.

در نهایت فیلم سینمایی جومانجی: مرحله بعد (Jumanji: The Next Level) که هفته گذشته در رتبه چهارم جدول قرار داشت به رتبه پنجم جدول نقل مکان نموده. این اثر سینمایی حدود 7.9 میلیون دلار در آمریکا فروخته تا مجموع فروش داخلی فیلم به بیش از 283 میلیون دلار برسد. همچنین فروش خارجی 9.6 میلیون دلاری جومانجی در آخر هفته گذشته مجموع فروش دنیای فیلم را به 738 میلیون دلار رسانده است.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
پسران بد برای زندگی

Bad Boys for Life

234/0120/6
1917515/8103/9
دولیتل

Dolittle

212/544/7
آقایان

The Gentlemen

111/0311/03
جومانجی: مرحله بعد

Jumanji: The Next Level

77/9283/4
چرخش

The Turning

17/37/3
جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر

Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker

65/2501/6
زنان کوچک

little women

54/793/7
فقط بخشش

Just Mercy

54/0527/1
چاقوکشی

Knives Out

93/65151/9

باکس آفیس هفته گذشته:

عملکرد بهتر از انتظار پسران بد و صدرنشینی در باکس آفیس

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 138

به "پسران بد در صدر ماند؛ آقایان میان 5 فیلم برتر گیشه نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسران بد در صدر ماند؛ آقایان میان 5 فیلم برتر گیشه نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید