والیبال انتخابی المپیک، ایران 3 - کره جنوبی 2؛ پرواز به فینال با برد نفسگیر مقابل چشم بادامی ها

به گزارش مجله سیاران، ست پنجم با فزونی 2 امتیازی ایران آغاز شد و بلافاصله سرمربی تیم کره درخواست وقت استراحت فنی کرد. در امتیاز 8 بر 5 به سود ایران تیم ها جای خود در زمین را تعویض کردند. این ست در نهایت با نتیجه 15 بر 13 به سود ایران پایان پیدا کرد.

والیبال انتخابی المپیک، ایران 3 - کره جنوبی 2؛ پرواز به فینال با برد نفسگیر مقابل چشم بادامی ها

تیم ملی والیبال ایران در مرحله نیمه نهایی رقابت های انتخابی المپیک به مصاف کره جنوبی رفت.

والیبال انتخابی المپیک| ایران 3 - کره جنوبی 2؛ پرواز به فینال با برد نفسگیر مقابل چشم بادامی ها

به گزارش فارس، تیم ملی والیبال ایران در مرحله نیمه نهایی رقابت های انتخابی المپیک از ساعت 11:30 به میزبانی جیانگمن به مصاف کره جنوبی رفت که این مسابقه با نتیجه 3 بر 2 و با امتیازهای 22 بر 25، 25 بر 21، 25 بر 18، 22 بر 25 و 15 بر 13 به سود شاگردان کولاکوویچ خاتمه پیدا کرد.

به این ترتیب تیم ملی والیبال ایران راهی فینال رقابت های انتخابی المپیک شد و تنها یک گام تا حضور در المپیک 2020 توکیو فاصله دارد. ایران در دیدار پایانی باید به مصاف برنده دیدار تیم های قطر و چین برود.

ایگور کولاکوویچ برای این مسابقه از سعید معروف، شهرام محمودی، سیدمحمد موسوی، علی شفیعی، میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد.

ست نخست؛ 22 بر 25 به سود کره جنوبی

بازی به صورت بسیار نزدیک از سوی هر دو تیم شروع شد. هیچ تیمی دوست نداشت که در ست اول این مسابقه بازنده شود. در امتیاز 8 بر 7 به سود کره جنوبی، هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول رفتند. کره ای ها بعد از وقت استراحت اول فرایند صعودی خوبی گرفتند و در امتیاز 16 بر 10 به سود آنها، هر دو تیم به وقت استراحت فنی دوم رفتند. ایران اختلاف را به عدد 3 رساند و در امتیاز 18 بر 15 سرمربی کره درخواست وقت استراحت کرد. این ست با نتیجه 25 بر 22 به سود کره جنوبی تمام شد.

ست دوم؛ 25 بر 21 به سود ایران

برتری در شروع ست دوم با ایران بود. کره ای ها اختلاف را کم کردند تا در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران، تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. برتری ایران ادامه پیدا کرد تا اینکه در امتیاز 16 بر 11 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست با نتیجه 25 بر 21 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

ست سوم؛ 25 بر 18 به سود ایران

رقابت در ست سوم بین تیم ها بسیار نزدیک بود، اما در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران، تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. برتری ایران در ست سوم ادامه پیدا کرد تا در امتیاز 13 بر 7 به سود ایران، سرمربی کره درخواست وقت استراحت کرد. در امتیاز 16 بر 8 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست با نتیجه 25 بر 18 به سود ایران تمام شد.

ست چهارم؛ 22 بر 25 به سود کره جنوبی

ایران تمام تلاش خود را به کار گرفت تا کار را در ست چهارم تمام کند، اما کره اجازه این کار نمی داد. در امتیاز 8 بر 6 به سود کره جنوبی، تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. در امتیاز 16 بر 13 به سود کره جنوبی تیم ها راهی وقت استراحت فنی دوم شدند. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 22 به سود کره جنوبی خاتمه پیدا کرد تا کار به ست پنجم کشیده شود.

ست پنجم؛ 15 بر 13 به سود ایران

ست پنجم با برتری 2 امتیازی ایران شروع شد و بلافاصله سرمربی تیم کره درخواست وقت استراحت فنی کرد. در امتیاز 8 بر 5 به سود ایران تیم ها جای خود در زمین را تعویض کردند. این ست در نهایت با نتیجه 15 بر 13 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

در دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی تیم های چین و قطر از ساعت 15:30 به مصاف هم خواهند رفت.

منبع: عصر ایران
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 101

به "والیبال انتخابی المپیک، ایران 3 - کره جنوبی 2؛ پرواز به فینال با برد نفسگیر مقابل چشم بادامی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "والیبال انتخابی المپیک، ایران 3 - کره جنوبی 2؛ پرواز به فینال با برد نفسگیر مقابل چشم بادامی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید