نجات جان 7 سرنشین شناور مغروقه خارج از آب های حاکمیتی

به گزارش مجله سیاران، مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نجات جان 7 سرنشین شناور مغروقه خارج از آب های حاکمیتی خبر داد.

نجات جان 7 سرنشین شناور مغروقه خارج از آب های حاکمیتی

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، علیرضا محمدی کرجی ران گفت: طی دو ماه گذشته سال جاری 24 مورد عملیات جستجو و نجات و شرایط اضطرار توسط تیم های اعزامی با مدیریت مرکز ملی جستجو و نجات دریایی هرمزگان به انجام رسیده که 23 مورد آن در آب های سرزمینی و یک مورد دیگر مربوط به نجات 7 نفر از خدمه مغروقه مبین بود که با هماهنگی گارد ساحلی کشور عمان، دریابانی و ندسا خارج از آب های حاکمیتی انجام شد.

وی افزود: عملیات های یاد شده برای خدمات رسانی به 163 نفر از دریانوردان که در شرایط اضطرار قرار گرفته بودند ارائه شد.

محمدی کرجی ران ارائه خدمات پزشکی به شناورهای عبوری را از دیگر مسئولیت های مرکز MRCCعنوان کرد و گفت: هم راستا با عملیات جستجو و نجات دریایی طی مدت یاد شده 12 مورد خدمات پزشکی نیز به دریانوردان متردد در پهنه آبی این استان ارائه شده است.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، به گفته مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان 8 فروند شناور ناجی و 36 ایستگاه همیار ناجی (دریانوردان بومی صیادی و تجاری منطقه) با مشارکت ستاد بحران استانداری، ارگان های دریایی ندسا، نداجا، شیلات، فلات قاره و دریابانی عهده دار مسئولیت خطیر جست جو و نجات دریایی در آب های استان هرمزگان برابر طرح استانی و ملی جست جو و نجات دریایی هستند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1098

به "نجات جان 7 سرنشین شناور مغروقه خارج از آب های حاکمیتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات جان 7 سرنشین شناور مغروقه خارج از آب های حاکمیتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید