موناکو؛ اپرا، باله و ارکستر فیلارمونیک

به گزارش مجله سیاران، موناکو با باله و ارکستر فیلارمونیک اش، دولت کوچکی است که در لیگ بزرگان بازی می کند. در این برنامه زندگی در موناکو به دیدار مردان و زنانی رفته ایم که در باله، ارکستر و اپرای مونته کارلو مشغول کارند.

موناکو؛ اپرا، باله و ارکستر فیلارمونیک

مارینا فرناندز، بالرین می گوید: من می خواهم بالرین حرفه ای شوم، از دوران کودکی و وقتی به اینجا آمدم، آرزوی همیشگی من بوده. این اولین قدم برای تحقق رویای من است.

همانند مارینا، 43 شاگرد دیگر آکادمی پرنسس گرس به اینجا آمده اند که رویای شان را تحقق دهند. 6 تا 8 ساعت پایکوبی روزانه، شش روز در هفته، به مدت پنج سال.

اینجا خانه ای است که به دیپلمه های جوانش برای یافتن شرکت هایی که در آنجا بتوانند استعدادهایشان را بهتر شکوفا کنند، متعهد است.

میکیو کاتو، 18 ساله، که به تازگی فارغ التحصیل شده، به شرکت باله مونته کارلو پیوسته است. این رقاص جوان ژاپنی علاقمند آفرینش های ژان کریستوف مایو است.

میکیو می گوید: وقتی با قطعات ژان کریستوف مایو می پایکوبیم که قطعات دقیق و داستانی است، احساس می کنم که با من متناسب اند و احساس آزادی می کنم.

در باله مونته کارلو،50 پایکوبینده با 25 ملیت مختلف حضور دارند.20 سال است که ژان کریستوف مایو تلاش می کند که این کمپانی، هویت منحصربفردی پیدا کند، ترکیبی کلاسیک و معاصر در چهار راه برخورد هنرها.

ژوزو زابالا، مدیر برنامه ریزی باله مونته کارلو می گوید: او همیشه با یک آهنگساز، یک طراح، یک نقاش و یک نویسنده برای بروشورهایش، کار می کند. او ذائقه خوبی از مجموع هنرها و معنای کلی هنر دارد.

همچنین ژان لویی گرندا، مدیر اپرای مونته کارلو می گوید: اینجا یک آزمایشگاه بزرگ برای اپرا و باله در قرن بیستم بوده است. ما فضای منحصر بفردی داریم که در آن مجموعه ای از هنر پایکوبی، موزیک، خلاقیت ها و همچنین کارهایی از پیکاسو که پرده سن را نقاشی کرده با هم ترکیب شده اند. هچنین با مجموعه بزرگی از هنرمندان که کار دکور و طراحی لباس ها را انجام می دهند.

امروزه هم ارکستر فیلارمونیک مونته کارلو بطور همزمان با پایکوبینده ها و خواننده های اپرا کار می کند. این ارکستر بوسیله مشهورترین ویلونیست های فرانسوی و آمریکایی شکل گرفته و لیزا کروب نوازنده اول ویلون این ارکستر از سال 2000 میلادی تا به امروز است.

لیزا کروب، نوازنده ویلون می گوید: این ارکستر واقعا گزینشی است. ارکستری است که موزیسین هایش از همه جا آماده اند. بخاطر اینکه به نظر من موناکو یک رویاست. بسادگی می توان گفت ارکستر مونته کارلو و بس. وقتی این شانس را بدست می آوریم که عضوی از این ارکستر زیبا باشیم، باید همه توانایی هایمان را بکار ببریم و از جادوی لحظات لذت ببریم.

آین آخرین قسمت از مجموعه زندگی در موناکو بود. قسمت های قبلی برنامه های ما درباره دریا و اهالی موناکو را می توانید روی وب سایت خبرنگاران ببینید.

منبع: یورونیوز
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1140

به "موناکو؛ اپرا، باله و ارکستر فیلارمونیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موناکو؛ اپرا، باله و ارکستر فیلارمونیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید