مطهری: به من ثابت شده است پرسپولیس بدخواه دارد، از فردا برای قهرمانی استارت می زنیم

به گزارش مجله سیاران، حمید مطهری مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت که این تیم از فردا برای دستیابی به پنجمین قهرمانی پی در پی خود در لیگ برتر استارت خواهد زد.

مطهری: به من ثابت شده است پرسپولیس بدخواه دارد، از فردا برای قهرمانی استارت می زنیم

به گزارش خبرنگاران، حمید مطهری در نشست خبری پیش از ملاقات تیمش برابر فولاد خوزستان در هفته یازدهم لیگ برتر گفت: ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا (س) را تسلیت می گویم. به تیم خودمان هم تبریک می گویم که از دل تیم ما از سوی AFC به عنوان بهترین بازیکن انتخاب می شوند. من این را اول به تیم مان و بعد به این بازیکنان تبریک می گویم.

وی اضافه نمود: ما پرسپولیس هستیم و باید بهترین باشیم، ولی یکسری بدخواه هم داریم که در این یک ساله به من ثابت شده است. یکسری عوامل درونی یا بیرونی، ولی ما پرسپولیس هستیم و باید محکم و راسخ به راه مان ادامه دهیم و به هدف مان برسیم. ما پرسپولیس هستیم و چهار دوره قهرمان لیگ برتر شدیم و این باید برای پنجمین بار هم تکرار گردد تا تیم مان ابدی گردد. در هفته گذشته تیم ما خیلی آرامش نداشت. از مسئولان می خواهم این آرامش را به تیم تزریق نمایند. تیم ما با آرامش به هدف های بزرگی خواهد رسید و دوست دارم تصمیمات منطقی و بزرگی درباره تیم پرسپولیس گرفته گردد.

مربی تیم پرسپولیس توضیح داد: فولاد تیم قابل احترامی است. آنها 11 گل زدند که نزدیک به 40 درصد آنها روی ضربات ایستگاهی بوده اند. بنابراین روی ضربات ایستگاهی برنامه دارند. پس نباید به این تیم ضربه ایستگاهی بدهیم و بعد هم آنها را کنترل کنیم و تمرکز کافی داشته باشیم. در مجموع تیم فولاد جنگجوست، ولی ما پرسپولیس هستیم و بارها نشان دادیم که می توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم. هفت گلی هم که فولاد خورده را شناسایی کردیم و حتی دقایقی را که این تیم گل خورده، خیلی ریز آنالیز کردیم. ان شاءالله بتوانیم از آنها استفاده کنیم و نتیجه را به سود خودمان رقم بزنیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

مطهری در ادامه با انتقاد از برنامه ریزی سازمان لیگ گفت: همیشه دوست دارم فنی صحبت کنم، ولی بعضی وقت ها احتیاج است در خصوص حاشیه ها صحبت کنیم. ما همیشه از برنامه ریزی سازمان لیگ تمکین می کنیم، ولی با توجه به یکسری صحبت هایی که بعضی مربیان انجام دادند، برنامه ریزی برای ما فشرده شد و این کار را سخت می نماید. با این حال جای بهانه نیست و باید با صلابت کار کنیم. مسئله ای نیست، ولی توقع ما این بود که سازمان لیگ با توجه به صحبت یکسری دوستان این برنامه ریزی را انجام ندهد. ما همه این مسائل را تمکین می کنیم و پرسپولیس واقعی از فردا برای قهرمانی استارت می زند. از لیونل مسی پرسیدند این همه موفقیت را یک شبه به دست آوردی؟ او جواب داد بله یک شبه به دست آوردم، ولی این یک شب 17 سال و 114 روز طول کشید. بنابراین اگر پرسپولیس چهار سال متوالی قهرمان می گردد، آدم های زیادی زحمت های زیادی به لحاظ فنی کشیدند که ان شاءالله این زحمات جواب خودش را خواهد گرفت و این تیم پنجمین قهرمانی پی در پی را به دست خواهد آورد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار خبرنگاران مبنی بر اینکه پرسپولیس در سه ملاقات حساس مقابل اولسان، ذوب آهن و استقلال نتوانست فزونی خود را حفظ کند و دلیل این اتفاق چیست، گفت: بله، این یک واقعیت است و نمی توانیم از زیر این مسئولیت خارج شویم. تمهیداتی اندیشیدیم. اولاً باید تمرکزمان را بتوانیم در لحظات حساس حفظ کنیم و توپ را بیشتر در اختیار داشته باشیم تا حریف نتواند موقعیتی ایجاد کند. بله موافقم، ولی تمهیداتی اندیشیده شده است. ما کار و تمرین می کنیم که دیگر با این مشکل روبرو نشویم و دیگر این اتفاقات تکرار نگردد.

مربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به سؤالی درباره عملکرد احمد نوراللهی در دربی 94 نیز توضیح داد: ما مربیان همیشه با این چالش ها روبرو ایم. راجع به آرایش و فرم بازی بعد از مسابقه خیلی راحت کارشناسی می نمایند. نوراللهی در دربی بسیار توانمند بازی و وظایف خود را به نحو احسنت پیاده کرد. مدل جاگیری این بازیکن را ببینید. بنابراین این کار طراحی شده بود و خیلی خوب اجرا شد، منتهی یکسری از افراد و کارشناسان موقعیت های از دست رفته را می بینند. ما باید روی آن کار کنیم تا بتوانیم نتیجه بگیریم، ولی به لحاظ فرم و شکل بازی نوراللهی وظایف خودش را به خوبی انجام داد و همین که در موقعیت گل قرار می گیرد، یعنی این بازیکن وظایف خود را به خوبی انجام داده است.

مطهری درباره احتمال جذب مهدی ترابی در نیم فصل نیز اعلام کرد: در اینکه ترابی به لحاظ اخلاقی و فنی بازیکن توانمندی است، شکی نیست. ما خیلی خوب زوایای نقل وانتقالات را رصد می کنیم، ولی ما فعلاً هفته نهم هستیم. ان شاءالله با مدیریت و کادر فنی هماهنگ می کنیم در پست های که احتیاج داریم به خصوص خط حمله تقویت شویم. ما تیم خوبی هستیم، ولی می دانیم باید تقویت شویم. باید قرارداد ترابی را در قطر ببینیم چطور است و ان شاءالله اقدامات لازم را به موقع انجام خواهیم داد.

بعضی از تیم های لیگ فزونی نمیکت شلوغی دارند و سعی می نمایند داور را تحت تأثیر قرار دهند. نیمکت فولاد هم همین شرایط را دارد و همیشه به داور اعتراض زیادی می نماید. نظر شما در این باره چیست؟، وی در واکنش به طرح این موضوع گفت: نمی خواهم در خصوص نیمکت تیم های دیگر صحبت کنم، ولی این موضوع تبدیل به یک حربه شده است. خیلی از تیم ها جو بازی را به هم می زنند و شلوغ کاری می نمایند تا داوران را تحت تأثیر قرار دهند. این یک واقعیت است. منظورم اصلاً نیمکت فولاد نیست و در کل لیگ این اتفاق رخ می دهد. خواهش من این است که داوران با اقتدار داوری و نیمکت ها را کنترل نمایند. اقتدار باعث می گردد داوری ما پیشرفت کند و نیمکت ها دیگر نتوانند شلوغ کاری نمایند. زمانی که نیمکت ها به این باور برسند که با این اتفاقات می توانند نتیجه بگیرند، این اتفاقات خواهد افتاد. بنابراین خواهش من این است که داوران مقتدرانه عمل نمایند تا تیم ها به خودشان اجازه ندهند این کارها را انجام دهند.

مربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه چرا فرصت بازی به مهدی مهدی خانی داده نمی گردد، گفت: خیلی ها از شرایط فنی تیم ما اطلاع ندارند. مهدی خانی دیر به تیم اضافه شد. او بازیکن دونده ای است و خوب پرس می نماید و توانایی اش را هم در تیم امید نشان داده است. ما هم با توجه به شناختی که از او داشتیم جذبش کردیم، ولی چون دیر به تیم ما اضافه شده و مصدومیتی هم داشته است، کم کم شکل واقعی اش را پیدا می نماید. در بازی های آینده از مهدی خانی هم استفاده خواهیم کرد.

مطهری درباره مشکل بوژیدار رادوشویچ با مدیران باشگاه پرسپولیس و شایعاتی که مبنی بر جدایی او به گوش می رسد، گفت: رادو یک بازیکن حرفه ای و کاملاً در اختیار تیم است و هیچ مسئله ای بین کادر فنی و او وجود ندارد. سخنگوی باشگاه در خصوص او صحبت نموده است. فکر نمی کنم این بازیکن مسئله ای با مدیریت داشته باشد. همیشه بحث های اقتصادی بوده و امیدوارم این هم حل گردد و مشکل خاصی نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 859

به "مطهری: به من ثابت شده است پرسپولیس بدخواه دارد، از فردا برای قهرمانی استارت می زنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطهری: به من ثابت شده است پرسپولیس بدخواه دارد، از فردا برای قهرمانی استارت می زنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید