مسی و ششمین توپ طلا؛ همان همیشگی!

به گزارش مجله سیاران، روزنامه شهروند: دوشنبه شب، فوتبال دنیا تحت تأثیر اتفاقات سالن تئاتر دوشاتله شهر پاریس بود، جایی که نشریه فرانس فوتبال مراسم اهدای جوایز بهترین های سال 2019 دنیا را در آن برگزار می کرد و قرار بود مهم ترین جایزه فردی دنیا فوتبال یعنی توپ طلا، به منتخب روزنامه نگاران دنیا اهدا گردد. زمانی که لحظه معرفی بهترین بازیکن سال دنیا فرا رسید، دیدیه دروگبا پاکت مخصوص را باز کرد و گفت: توپ طلای سال 2019 تعلق می گیرد به آقای لیونل مسی. صدای تشویق بی امان بزرگان دنیا فوتبال که در سالن حاضر بودند، قطع نمی شد. با اینکه از چند روز قبل برای همه محرز شده بود نابغه آرژانتینی برنده قطعی توپ طلای سال 2019 خواهد بود.

مسی و ششمین توپ طلا؛ همان همیشگی!

تبریک خانوادگی؛ لحظات خاص

قبل از اینکه لوکا مودریچ برنده توپ طلای سال 2018 روی سن بیاید و جایزه فوق ستاره دنیا فوتبال را اهدا کند، دیدیه دروگبا دو جایگاه روی سن گذاشت و با تأکید بر بهترین بودن مسی گفت: امشب شب تو است. بیا این تصاویر را با هم تماشا کنیم. سپس بخشی از لحظات فوتبالی مسی و گل های تماشایی او در فصل گذشته، در سالن پخش شد تا اینکه نوبت به پخش مصاحبه ضبط شده همسر و فرزندانش رسید. آنتونلا روکوزو همسر مسی خطاب به او گفت: خوشحالم که در کنار تو هستم تا ببینم از نظر حرفه ای و شخصیتی چگونه آن قدر پیروز هستی. می بینم که همواره در کنار مایی و در فوتبال هم هر روز بهتر از روز قبل می شوی. این جایزه پاداش کوشش ها و فداکاری های تو است؛ به ویژه عشقی که درون تو وجود دارد. تو الگو و امیدی برای من و بچه ها هستی لئو.

سپس نوبت به تیاگو پسر بزرگ لیونل مسی رسید که این صحبت ها را عنوان نمود: سلام بابا. به خاطر این جایزه به تو تبریک میگم. امیدوارم به خودت افتخار کنی. همون طور که ما بهت افتخار می کنیم. برات بوسه می فرستم و دوستت دارم بابا.

متئو دومین پسر کاپیتان بارسلونا هم که شیطنت هایش چند ماهی می گردد مورد توجه رسانه های دنیا و کاربران فعال در شبکه های اجتماعی قرار گرفته با فریاد و گیتاری که در دست داشت، همین جمله را گفت: آفرین بابا.

دنیایی از القاب، عناوین و تعریف از مسی

در قسمت بعدی لوکا مودریچ روی سن آمد و با تحسین مسی و گفتن این جمله که تو شایسته این عنوان هستی، توپ طلای 2019 را به بهترین بازیکن دنیا اهدا کرد. (مودریچ بعد از مراسم در اکانت توییتر خود هم به تعریف و تمجید از مسی پرداخت و از او به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تاریخ یاد کرد. حساب رسمی باشگاه بارسلونا با اشاره به این توییت مودریچ، ستاره رئال مادرید را جنتلمنی واقعی معرفی کرد). سپس پنج توپ طلای لیونل مسی را هم روی سن آوردند تا او با 6 توپ طلای تاریخی خود عکس بگیرد.

اینجا بود که رسانه های دنیا القاب و عناوینی، چون بهترین بازیکن تمام تاریخ، آقای منحصربه فرد، تمام نشدنی، نابغه تاریخی، فوتبال فقط یک خدا دارد، اعتبار به توپ طلا بازگشت، و باز هم مسی؛ برای ششمین بار مسی، از دنیای دیگر، messix، خدای فوتبال و ... در رسانه های معتبر دنیا منتشر و نام لیونل مسی به ترند اول دنیای توییتر تبدیل شد. لازم به ذکر است ستاره های بازنشسته مشهور دنیای فوتبال هم در صفحات ایسنتاگرام و توییتر خود این کسب ششمین توپ طلا را به مسی تبریک گفتند.

مسی: بازنشستگی نزدیک است

مرحله بعدی مراسم سخنرانی کوتاه بهترین بازیکن تاریخ فوتبال بود. مسی که همین چند هفته قبل برای ششمین بار جایزه معتبر کفش طلا را تصاحب نموده بود، توپ طلا های خود را هم به عدد شش رساند و در صحبت هایش گفت: ابتدا باید از همه روزنامه نگارانی که به من رأی دادند، تشکر کنم، همچنین از هم بازی هایم ممنون هستم. بدون آن ها در تیم ملی آرژانتین و بارسلونا کسب این جوایز امکان پذیر نبود. 10 سال پیش که نخستین توپ طلا را دریافت کردم، رخ دادن این اتفاقات خوب برایم غیرقابل تصور بود. به همین دلیل عاشق فوتبال هستم. بعد از آن از خانواده ام که همواره کنارم هستند، تشکر می کنم.

امیدوارم خداوند کمکم کند این فرایند برایم تا سال های سال ادامه داشته باشد. از این جایزه احساس غرور می کنم. هنوز از بازی کردن من مانده، ولی لحظات بازنشستگی من هم نزدیک است و همه چیز به سرعت می گذرد. با این حال می خواهم با ادامه دادن با فوتبال و خانواده از زندگی لذت ببرم. مسی بعد از مراسم در مصاحبه ای درباره اینکه آیا کسی می تواند رکوردش را بشکند، گفت: قطعا این اتفاق می تواند رخ بدهد و رکورد ها برای شکسته شدن هستند، ولی نمی دانم چه کسی و در چه زمانی این کار را خواهد نمود. او درباره شرایطش در بارسلونا هم گفت: رابطه من با بارسلونا فراتر از امضا و قراردادهاست و از زندگی در آن جا راضی هستم.

پیش بینی تاریخی کرایف در سال 2012

یوهان کرایف بدون هیچ تردیدی اسطوره باشگاه بارسلونا و فوتبال هلند و دنیا است. کسب ششمین توپ طلا توسط لیونل مسی، اما همه را به یاد پیش بینی تاریخی مردی انداخت که دنیا فوتبال برای او احترام زیادی قائل بود. کرایف سال 2012 درباره افتخارات مسی گفته بود: لیونل مسی برنده بیشترین توپ طلای تاریخ فوتبال خواهد شد. احتمالا او فاتح 5، 6 یا 7 توپ طلا یا بیشتر خواهد شد. او در سطح دیگری بازی می نماید و هیچ کسی نمی تواند کار های او را تکرار کند. رسانه های دنیا هم درباره این صحبت های کرایف در سال 2012 بعد از رسیدن مسی به توپ طلای ششم مطالب زیادی منتشر کردند.

درباره سایر عناوین

ویرجیل فن دایک، کریستیانو رونالدو، سادیو مانه هم با رأی گیری اجرا شده رتبه دوم تا پنجم بهترین های سال را از آن خود کردند. همچنین آلیسون بکر، دروازه بان برزیلی لیورپول جایزه بهترین دروازه بان سال موسوم به لئو یاشین را از آن خود کرد و هنگام سخنرانی اش ابراز امیدواری کرد نشریه فرانس فوتبال از سال آینده به بهترین دروازه بان سال زنان هم این جایزه را بدهد. لازم به ذکر است مگان راپینو، ستاره جنجالی تیم ملی فوتبال آمریکا و باشگاه بارسلونا هم بهترین بازیکن زن فوتبال دنیا شد.

سلفی تاریخی و پرستاره

کیلیان امباپه به عنوان ششمین بازیکن برتر سال از سوی نشریه فرانس فوتبال انتخاب شد. او با حضور در مراسم جایزه کوپا (بازیکن زیر 21 سال) را که خودش سال قبل دریافت نموده بود، به ماتیاس دلیخت اهدا کرد. منتهی اتفاق حیرت انگیز درباره حضور او روی سن عذرخواهی دیدیه دروگبا از این مهاجم جوان بود. دروگبا اسطوره باشگاه چلسی در حاشیه مراسم خاطره ای را از 10 سال پیش تعریف و به خاطر آن از امباپه عذرخواهی کرد و گفت: 10 سال پیش من حاضر نشدم با جوانی که به دوستان خود قول داده بود، با من عکس یادگاری بگیرد، عکس بگیرم.

امباپه از من خواست با او عکس بگیرم، اما قبول نکردم. عملکرد داوری در ملاقات چلسی برابر بارسلونا شرم آور بود و همه ما عصبانی بودیم. در آن لحظه دوست نداشتم هیچ کاری انجام دهم. بعد از بازی به شدت عصبی بودم، به همین علت حاضر نشدم با امباپه عکس بگیرم و از او به خاطر این برخورد عذرخواهی می کنم. حالا می خواهم برای این عذرخواهی از جای خود بلند گردد و در عکس سلفی که می خواهم روی سن با امباپه بگیرم، حضور داشته باشد.

منبع: برترین ها
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 87

به "مسی و ششمین توپ طلا؛ همان همیشگی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسی و ششمین توپ طلا؛ همان همیشگی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید