فنگ شویی در اتاق خواب، آنالیز نکات تاثیرگذار بر خواب شبانه

به گزارش مجله سیاران، فنگ شویی در اتاق خواب به معنی ایجاد یک فضای آرامش بخش و متعادل در محیط اتاق به منظور یاری به خواب شبانه بهتر است. اما شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که فکر می نمایند فنگ شویی یک سبک چینی در دکوراسیون داخلی است، اما اینطور نیست. فنگ شویی حتی به یک مذهب یا سیستم اعتقادی در چین هم ارتباطی ندارد. کلمات فنگ و شویی به ترتیب به معنی آب و باد هستند. درست مانند جاذبه، فنگ شویی بر تمام موجودات طبیعت و سازه های ساخته شده توسط آنها تاثیر می گذارد. مهم نیست که شما به آن اعتقاد داشته باشید یا خیر، این نیرو همواره بر شما و زندگی روزانه شما تاثیر می گذارد.

فنگ شویی در اتاق خواب، آنالیز نکات تاثیرگذار بر خواب شبانه

فنگ شویی چیز انجام دادنی نیست، فنگ شویی همه جا حضور داشته و طوری روی شما تاثیر می گذارد که اصلا متوجه حضور آن نمی شوید. اما هنر فنگ شویی بیشتر در تزیین دکوراسیون و چیدمان وسایل منزل خود را نشان می دهد، هنری که به منظور ایجاد یک جریان انرژی مثبت در فضا خود شکل گرفته است. اتاقی که انرژی متعادلی نداشته باشد، تاثیر منفی بر روی سلامت، رابطه و وضع مالی ما خواهد گذاشت. این اثر گذاری بسیار بیشتر از آنچیزی است که فکر می کنیم، همین باعث شده امروزه اهمیت فنگ شویی بین مردم دنیا، بیشتر و بیشتر گردد. در این مطلب به طور کامل در خصوص نحوه اجرای موثر فنگ شویی در اتاق خواب خواهیم پرداخت. لطفا تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

قوانین فنگ شویی

جاگذاری درست اسباب و اکسسوری ها در اتاق خواب مهم ترین فاکتور برای اجرای فنگ شویی است. طول و عرض فضای داخلی ساختمان براساس فنگ شویی به سه بخش تقسیم می شوند. این بخش ها برای هر ساختمان متفاوت بوده و همانند DNA آن ساختمان است. در این بخش ها تمرکز انرژی منفی زیاد بوده و مثل یک اشعه نامرئی، بر روی سلامت افراد اثر می گذارند. اگر وقت زیادی را درون این بخش ها بگذرانید، حال خوبی نخواهید داشت. برای داشتن یک چیدمان صحیح براساس فنگ شویی، باید اتاق خواب را بدور از این محدوده ها قرار دهید. اما اگر اتاق تان در معرض این انرژی های منفی قرار داشته و راه دیگری هم برای تعویض اتاق خود ندارید، باید تا جایی ممکن، مبلمان مهم اتاق مثل تخت خواب را از این خطوط دور نگه دارید.

چگونه فضای سبز طراحی کنیم | معرفی 30 مدل زیبا و آرامش بخش

تمیز و مرتب نگه داشتن اتاق یکی دیگر از اصول مهم فنگ شویی در اتاق خواب است. یک اتاق خواب بهم ریخته برای جریان پیوسته و مداوم انرژی مناسب نیست، حتی اگر مبلمان اتاق خواب را هم در جای درست خود قرار داده باشید، بازهم این موضوع تاثیر منفی بر روی شما خواهد گذاشت. بنابراین سعی کنید همواره اتاق تان را تمیز و مرتب نگه دارید.

صفحه جدید ما را دنبال کنید

دنبال می کنم

جاگذاری تخت خواب در اتاق خواب

یک قانون عمومی برای انتخاب مکان تخت خواب وجود دارد، تخت خواب باید طوری باشد که وقتی روی آن دراز می کشید، بالای سرتان، نزدیک دیوار باشد. اگر این دیوار پنجره دارد، باید پنجره بسته و بدون درز و عبور هوا باشد. دیوار بالای سر باعث کاهش حرکت انرژی بالای سر شما می گردد، بنابراین خوابی راحت در شب خواهید داشت.

تاج تخت خواب باید کاملا به دیوار چسبیده باشد، گاهی اوقات پایه های زمینی تخت، مانع از چسبیدن کامل تاج به دیوار می گردد، بنابراین سعی کنید تخت تا جای ممکن نزدیک به دیوار باشد. اما اگر واقعا امکان اینکه تخت به دیوار چسبیده باشد وجود ندارد، بنابراین توصیه می گردد درب اتاق خواب را در طول شب بندید، اگر بازهم امکان بستن درب در طول شب وجود ندارد، حداقل سعی کنید مقداری درب را نیملا بگذارید.

تخت خوابی که انتخاب می کنید نیز مهم است. بدنه چوب طبیعی با تاج تخت پارچه ای بهترین گزینه برای اجرای فنگ شویی در اتاق خواب است. برای فنگ شویی باید از تخت خواب هایی که دارای تاج چند قسمتی و چند تکه بوده یا اینکه دارای شلف و قفسه داخلی هستند دوری کرد.

طراحی داخلی به سبک ذن آسیایی ؛ 6 نکته کلیدی

انتخاب رنگ در فنگ شویی

در فنگ شویی باید از رنگ های اصلی و قوی مثل قرمز، آبی، بنفش و سیاه دوری کرد. این رنگ های باعث ایجاد اخلال در انرژی اتاق می شوند. بهترین رنگ ها برای اجرای فنگ شویی رنگ های خنثی و آرامش بخش هستند. البته اگر رنگ های اصلی که پیش تر اشاره شد را در سایه های خنثی و بسیار کم رنگ در اتاق خواب بکار ببرید، مسئله ای از لحاظ جریان انرزی بوجود نخواهد آمد.

آینه در فنگ شویی

بیشتر ما حداقل یک آینه در اتاق خواب خود داریم، براساس قوانین فنگ شویی، هیچ آینه ای نباید در اتاق خواب وجود داشته باشد. آینه باعث بازتاب نور و به تبع آن بازتاب انرژی در فضا می گردد، این عامل میزان جریان انرژی در فضا را افزایش می دهد. حال هنگامی که قصد خواب دارید، این موضوع باعث دیر به خواب رفتن شما می گردد چرا که پس از خاموش کردن چراغ باید منتظر بمانید تا انرژی حالتی ایستا و پایدار پیدا کند.

طراحی سقف آشپزخانه مدرن، معرفی ایده های جدید در ایران و دنیا

عناصر مورد احتیاج در فنگ شویی در اتاق خواب

برای اجرای فنگ شویی در اتاق خواب وجود یک سری عناصر ضروری است. این عناصر نقش تکمیل کننده در چیدمان فنگ شویی را دارند. عناصر اصلی و مهم شامل گیاه، رنگ های تداعی کننده آتش (ارغوانی و مرجانی) و عناصر طبیعی ساخته شده از خاک یا فلز هستند. اما طبق گفته متخصصان فنگ شویی، حتما نباید همه عناصر باهم در دکوراسیون حضور داشته باشند. این که چه عنصری در دکوراسیون اتاق خواب حضورش ضروری است باید به وسیله محاسبات ریاضی تعیین گردد. این محاسبات براساس شکل ساختمان تهیه می شوند که در نهایت محل حضور انرژی های منفی در نقاط مختلف ساختمان را تعیین می نماید.

منبع: اتاق
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 879

به "فنگ شویی در اتاق خواب، آنالیز نکات تاثیرگذار بر خواب شبانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فنگ شویی در اتاق خواب، آنالیز نکات تاثیرگذار بر خواب شبانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید