عوارض خروج از کشور در ایام اربعین در مرز شلمچه و چزابه حذف شد

به گزارش مجله سیاران، خبرنگاران: استاندار خوزستان گفت: یکی از اقداماتی که برای راحتی زائران انجام شد حذف عوارض خروج از کشور بود که عامل تسهیل کننده مسافرت برای مردم بود.

عوارض خروج از کشور در ایام اربعین در مرز شلمچه و چزابه حذف شد

عبدالحسین مقتدایی در گفت وگو با خبرنگار مجله سیاران در اهواز، گفت: امسال همه سازمان ها تلاش کردند و به گونه ای عمل شده که زائران اربعین حسینی در بهترین شرایط به سمت عتبات عالیات حرکت کنند.

وی گفت: همه امکانات بهداشتی، درمانی، تدارکاتی، پشتیبانی و همه اقداماتی که باید نهادهای حاکمیتی انجام دهند اجرا شده تا مردم در رفاه و امنیت به زیارت بروند.

استاندار خوزستان بیان نمود: در مراسم اربعین هیئت های مذهبی و مردم هم به بهترین شکل ممکن مشارکت دارند و در پذیرایی از زائران تلاش می کنند که این سبب آسایش مردم شده است.

وی ابراز داشت: یکی از اقداماتی که استانداری خوزستان برای راحتی زائران انجام داد این بود که عوارض خروج از کشور را حذف کرد و این عامل تسهیل کننده مسافرت برای مردم بود.

مقتدایی بیان نمود: گیت های خروجی برای تأئید گذرنامه هماهنگ شده اند که سریع تر خدمات ارائه دهند و طرف عراقی هم همکاری مناسبی انجام داده است.

وی تأکید کرد: این حذف عوارض در دو مرز شلمچه و چذابه سبب راحتی تردد و رضایت مردم شده و اخبار حاکی از افزایش روزافزون تردد ها است. طرف عراقی هم عوارض 40 دلاری خود را به یک دلار کاهش داد.

استاندار خوزستان گفت: امیدوارم امسال اربعین باشکوهی داشته باشیم و این حرکت عظیم و باشکوه سبب تقویت پایه های مذهب تشیع شود.

آ

منبع: تسنیم
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 186

به "عوارض خروج از کشور در ایام اربعین در مرز شلمچه و چزابه حذف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض خروج از کشور در ایام اربعین در مرز شلمچه و چزابه حذف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید