صف موزه های دنیا برای امانت گنجینه هنر مدرن ایران

به گزارش مجله سیاران، موزه ماکسی ایتالیا در شهر رم توانست به عنوان سومین موزه، گنجینه آثار نقاشی مدرن موزه هنرهای معاصر ایران را برای نمایش به امانت بگیرد.

صف موزه های دنیا برای امانت گنجینه هنر مدرن ایران

بعد از موزه ملی برلین و موزه هرش هورن در شهر واشنگتن موزه ماکسی رم آخرین موسسه ای است که وارد مذاکره با موزه هنرهای معاصر تهران برای نمایش گنجنیه هنر مدرن متعلق به این موزه شد. روزنامه ایتالیایی کوریر دلا سرا از نمایش این مجموعه در موزه ماکسی ژانویه 2017 (دی/بهمن 1395) اطلاع داد. جیووانا ملاندری رییس موزه ماکسی در سفر به تهران توافقی را با رییس موزه هنرهای معاصر امضا کرد. بر اساس این توافق بارتولومئو پیترومارچی سرپرست پیشین موزه ماکسی مسئولیت برگزاری نمایش آثار را برعهده خواهد داشت؛ وی اکنون برای انتخاب آثار در تهران است. ملاندری گفت:

از بابت این توافق بسیار خوشحالم، خط ارتباطی بسیار خوبی با تهران گگردده ایم که به معنای احیای فضای همکاری فرهنگی است.مجموعه هنر مدرن موزه هنرهای معاصر تهران شامل آثاری از پابلو پیکاسو نقاش معاصر و مشهور اسپانیایی، فرانسیس بیکن نقاش انگلیسی قرن بیستم، جکسون پولاک نقاش آمریکایی معاصر و اندی وارهول نقاش هموطن وی است که در دهه 1970 خریداری شده اند. این مجموعه در موزه هنرهای معاصر نگهداری می گردد و برای اولین بار در موزه ملی برلین به نمایش درخواهد آمد. موزه هنرهای معاصر که در سال 1977 در تهران افتتاح شد، بهترین مجموعه از آثار هنری نقاشان آمریکایی و اروپایی را در اختیار دارد. منبع: ایرنامنبع: کجارو
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 209

به "صف موزه های دنیا برای امانت گنجینه هنر مدرن ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صف موزه های دنیا برای امانت گنجینه هنر مدرن ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید