شصت وششمین پیوند کبد در مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی امام رضا (ع) تبریز انجام شد

به گزارش مجله سیاران، معاون درمان مرکزآموزشی، درمانی و تحقیقاتی امام رضا (ع) تبریز از انجام پیروزیت آمیز شصت و ششمین پیوند کبد پیروز در این مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی اطلاع داد.

شصت وششمین پیوند کبد در مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی امام رضا (ع) تبریز انجام شد

آقای دکتر داود آقا محمدی گفت: در طول هفته جاری سیزدهمین و چهاردهمین پیوند کبد در بیمارستان امام رضای (ع) تبریز با موفقیت صورت گرفته است.

او اضافه نمود: بعد از واحد فراهم آوری اعضای مرکز سه گروه محوری جراحی، گوارش و بیهوشی شاکله اصلی این تیم را تشکیل می دهند و علاوه بر آن، از رشته های عفونی، قلب، نورولوژی، رادیولوژی، پاتولوژی، انکولوژی، مراقبت های ویژه، روانپزشکی و مراقبت های دارویی نیز در این تیم حضور دارند و در کنار این تیم پزشکی، همکاران پرستار، پیراپزشک و هماهنگ کننده نیز در انجام این فرآیند درمانی نقش دارند.

او با اشاره به درصد بالای موفقیت پیوند های صورت گرفته در این مرکز گفت: شاخص های مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی امام رضا (ع) تبریز قابل مقایسه با شاخص های جهانی است.

معاون درمان مرکزآموزشی، درمانی و تحقیقاتی امام رضا (ع) تبریز با اشاره به ظرفیت های این مرکز در زمینه گردشگری سلامت، توسعه فعالیت در این زمینه، همکاری با مراکز فعال در جهان را به عنوان یکی از برنامه های آینده این مرکز قلمداد کرد و گفت: بیمارستان امام رضا (ع) یک ظرفیت امیدوار کننده برای منطقه شمالغرب کشور است و امیدواریم کمبود های دارویی و تجهیزات و پرسنلی مانع ادامه این فرایند نشود.

خبرنگاران آذربایجان شرقی تبریز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 مرداد 1401 بروزرسانی: 25 مرداد 1401 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1546

به "شصت وششمین پیوند کبد در مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی امام رضا (ع) تبریز انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شصت وششمین پیوند کبد در مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی امام رضا (ع) تبریز انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید