رهبر اکثریت سنای آمریکا خواهان مذاکراتی فراتر از مسائل هسته ای با ایران شد

به گزارش مجله سیاران، رهبر اکثریت سنای آمریکا از دولت بایدن خواست در مذاکرات احیای توافق هسته ای صرفا متمرکز بر مسئله هسته ای نباشد و مسائل دیگر را نیز مورد توجه قرار دهد.

رهبر اکثریت سنای آمریکا خواهان مذاکراتی فراتر از مسائل هسته ای با ایران شد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از پایگاه اینترنتی جوییش اینسایدر، چالک شومر رهبر اکثریت دموکرات سنای آمریکا که در نشستی مجازی با شورای روابط جامعه یهودیان نیویورک گفت وگو می کرد، روز پنج شنبه از دولت جو بایدن رئیس جمهور این کشور خواست که در ارتباط با ایران به طیفی از مسائل علاوه بر مسئله برنامه هسته ای بپردازد.

شومر تاکید کرد که با توافق هسته ای هم در زمان امضای آن در سال 2015 و هم در زمان خروج دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا از آن که منجر به انزوا آمریکا به جای ایران شد، مخالف بوده است.

این سناتور آمریکایی ادامه داد: ایران امروز توانمندتر شده است، از زمانی که ترامپ از توافق خارج شد یا روزی که اوباما توافق را امضا کرد، بیشتر به تولید یک سلاح اتمی نزدیک تر شده اند.

او گفت که مایل است به جای تنها تمرکز بر مسائل هسته ای، شاهد توافقی گسترده تر با ایران باشد که شامل مسائل گسترده تری باشد، از جمله تروریسم، موشک های بالستیک، مسائل حقوق بشری و آن چه گروگان گیری خوانده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1061

به "رهبر اکثریت سنای آمریکا خواهان مذاکراتی فراتر از مسائل هسته ای با ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبر اکثریت سنای آمریکا خواهان مذاکراتی فراتر از مسائل هسته ای با ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید