جزئیات جدید از سقوط بوئینگ 737 پس از پرواز از فرودگاه امام ، مسافران تهران - کیف قربانی بوئینگ شدند

به گزارش مجله سیاران، بوئینگ 737 یک بار دیگر به علت بروز مشکل در طراحی و نقص فنی، حادثه داد و اینبار مسافران پرواز تهران-کیف شرکت هواپیمایی اوکراینی، قربانی مسائل طراحی در شرکت هواپیمایی بوئینگ شدند.

جزئیات جدید از سقوط بوئینگ 737 پس از پرواز از فرودگاه امام ، مسافران تهران - کیف قربانی بوئینگ شدند

از سفر با تور پاتایا ارزان بهار 99 لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، صبح امروز یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 اوکراینی پس از بلند شدن از فرودگاه امام خمینی (ره) در حوالی پرند و شهریار در استان تهران، سقوط کرد.

این هواپیما بوئینگ 8-737 متعلق به ایرلاین اوکراینی(UIA) با ریجستر UR-PSR بوده است که 42 ماه پیش فراوری شده بود.

این هواپیما با 170 مسافر و حدود 10 کرو پروازی، از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کیف پرواز می کرد که بین پرند و شهریار دچار سانحه شد و سقوط کرد.

بنابراین گزارش پیش بینی می شود به علت سابقه زیاد بروز نقص فنی در هواپیماهای بوئینگ 737، این حادثه نیز به علت نقص فنی رخ داده است.

بوئینگ های 737 یک بار دیگر به علت بروز مشکل در طراحی و نقص فنی، حادثه داد و اینبار مسافران پرواز تهران-کیف شرکت هواپیمایی اوکراینی، قربانی شرکت هواپیمایی بوئینگ شدند.

امروز شرکت بوئینگ پس از وقوع سانحه هواپیمای اوکراینی، در توئیت خود اعلام نمود: در حال آنالیز مدارک و شواهد درباره علت وقوع این سانحه هستیم.

پیش از این نیز رویترز، اعلام نموده بود: شرکت هواپیمایی آمریکن ایرلاینز، که یکی از سه شرکت بزرگ هواپیمایی در آمریکا به شمار می رود، اعلام نمود که برای دریافت غرامت به دلیل زمین گیر ماندن بوئینگ های 737 مکس با شرکت سازنده به توافق رسیده است.

امریکن ایرلاینز می گوید این توافق محرمانه است و قرار است بوئینگ این غرامت را طی چند سال به شرکت بپردازد.

بنا به اعلام شرکت هواپیمایی، قرار است در قدم اول 30 میلیون دلار از محل این غرامت برای تقسیم سود بین کارکنان شرکت برای سال 2019 اختصاص یابد.

انجمن خدمه پرواز حرفه ای آمریکا که نماینده 28 هزار نفر خدمه پرواز امریکن ایرلانیز است اعلام نمود که از این توافق استقبال می نماید.

بوئینگ می گوید درباره جزئیات مذاکرات با شرکت های هواپیمایی اطلاع رسانی نخواهد کرد.

پیش تر نیز این شرکت هواپیماساز آمریکایی اعلام نموده بود که به خاطر زمین گیر ماندن بوئینگ های 737 به ترکیه هم غرامت می دهد.

  • ارتقاء مدل هم از نحسی بوئینگ 737 کم نکرد

بنابراین گزارش سابقه فراوری هواپیماهای بوئینگ 737 به سال 1968 مربوط می شود و از آن موقع تا همین چند ماه پیش، 140 سانحه از این نوع هواپیماها با 4512 نفر کشته را در دنیا شاهد هستیم.

آمارها نشان می دهد بوئینگ 737 تا به امروز بیشترین حادثه را در دنیا داشته و بیشترین کشته را نیز به خود اختصاص داده است و در واقع خطرناک ترین هواپیمای حال حاضر دنیا محسوب می شود.

یکی از اصلی ترین شاخص های مشخص میزان ریسک هواپیماها نسبت ساعت پرواز کل هواپیماهای از یک نوع موجود در دنیا به تعداد سوانحی است که برای آنها رخ داده است.

به گزارش بلومبرگ بوئینگ 737 از بدو تولد در سال 1968 تا به امروز حدود 140 سانحه را تجربه نموده است.

در واقع می توان ادعا کرد که به ازای هر 500 هزار ساعت پرواز، هواپیماهای بوئینگ 737 در دنیا شاهد یک سانحه بوده اند.

به گزارش ایرفلیت نخستین سانحه مربوط به هواپیماهای بوئینگ 737 به روز 19 جولای سال 1970 در فیلادلفیای آمریکا بازمی شود که البته در این سانحه کسی کشته نشد. اما نخستین سانحه مرگبار آن در سال 1972 رخ داد که به کشته شدن 43 نفر در شیکاگوی آمریکا منجر شد.

هند، مالزی، تایوان، آمریکا، برزیل، اکوادور، امارات، آنگولا، کامرون، انگلیس، مالتا، ایران، عربستان، شیلی، ترکیه، اتیوپی، چین، پاناما، کره جنوبی، ترکیه، پرو، کرواسی، اندونزی، آرژانتین، فیلیپین، تونس، الجزایر، سودان، مصر، افغانستان، یونان، نیجریه، قزاقستان، روسیه، جمهوری دموکراتیک کنگو، کانادا و پاکستان از جمله کشورهایی هستند که سوانح بوئینگ 737 در آنها رخ داده است و امروز هم یک فروند از این 737ها در ایران سقوط کرد.

تغییر اساسی در ساختار بدنه و موتور این هواپیما و معرفی مدل جدید آن با نام بوئینگ 737 مکس که جدیدترین هواپیمای ارائه شده از سوی هواپیماسازی بوئینگ آمریکا محسوب می شود نیز با توجه به دو سانحه روی داده در این نوع هواپیما طی 5 ماه گذشته، نتوانسته است 737 را از لقب خطرناک ترین هواپیمای دنیا جدا کند.

تا پیش از این دو سانحه 4166 نفر در سوانح مربوط به بوئینگ های 737 در دنیا کشته شده بودند که با اضافه کردن 189 قربانی هواپیمای بوئینگ 737 مکس خطوط هوایی لاین ایر اندونزی و 157 سرنشین بوئینگ 737 سقوط نموده در اتیوپی شمار کشته شده این هوایپمای منحوس به 4512 نفر رسیده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 53

به "جزئیات جدید از سقوط بوئینگ 737 پس از پرواز از فرودگاه امام ، مسافران تهران - کیف قربانی بوئینگ شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جدید از سقوط بوئینگ 737 پس از پرواز از فرودگاه امام ، مسافران تهران - کیف قربانی بوئینگ شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید