تلویزیون در انحصار سریال های تیره و تار، فهیم: آدم دلهره می گیرد

به گزارش مجله سیاران، یک منتقد سینما و تلویزیون گفت: این شب ها تلویزیون در انحصار سریال های تیره و تار است و آدم از تماشا این سریال های تلخ دلهره می گیرد.

تلویزیون در انحصار سریال های تیره و تار، فهیم: آدم دلهره می گیرد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، این شب ها، شبکه های یک، دو و سه سریال های نوی روانه آنتن نموده اند. شبکه یک سریال افرا به کارگردانی بهرنگ توفیقی را دارد. شبکه دو در کنار پروانه ها را پخش می نماید و شبکه سه هم سایه را تازه آغاز نموده است.

بنا بر این گزارش، درباره سریال های نو تلویزیون، محمدتقی فهیم منتقد پیشکسوت سینما و تلویزیون گفت: تلویزیون در انحصار سریال های تیره و تار است و آدم از تماشا این سریال های تلخ، دلهره می گیرد.

وی ادامه داد: حالا بیشتر قدر گاندو را می فهمیم. هیجانی داشت، حرف و حدیثی، انتظاری، کار تیمی و تعقیب و مراقبتی، جاسوس و سازمان های جاسوسی و ... امشب، سریال شبکه های یک، دو و سه را دیدم، حالا چجوری بخوابم؟ وای که خون به جگر شدم.

وی اظهارداشت: در یکی، مردی عربده کشان در حال خرد کردن شیشه خودرو، سریال بعدی در بیمارستان همه دارند زار می زنند و غش می نمایند و در دیگری مردی به برادر زاده اش سیلی می زند و ... موسیقی ها، حال آدم را می گیرد.

فهیم تاکید نمود: نکته جالب اینکه در این سریال ها، مردان کارگر، کشاورز و شکارچی هستند ولی زنانشان ترگل ورگل و با هفت قلم آرایش از این قاب به آن قاب می فرایند. اینقدر گریم ها بد و رو به ابتذال هستند که بازیگران می ترسند گریه نمایند تا مبادا چهره شان تغییر کند. خلاصه همه اش بیمارستان و مردن و عمل و آه و ناله و زنجموره با دیالوگ های نچسب و گفتار الکن مثلا بومی.

وی ادامه داد: زنی می خواند جوانی ... بازیگر در قاب تمام قد و عکس جوان مرده زیر بغلش، هی دوربین روی همه مکث می نماید و زنان فریاد زنان در نماهای از بالا و ...آدم کلافه می گردد توی این کرونا بازار و این همه بد سلیقگی در انتخاب سریال برای پخش.

فهیم در انتها گفت: حالا در نظر بگیرید، خانواده هایی که اصلی ترین گزینه وقت گذرانی شبانه شان همین جعبه جادویی است، فردا با چه حال و حوصله ای باید در سطح جامعه حرکت نمایند؟ جواب ارباب رجوع بدهند، موانع فراوری رفع نمایند، با مشتری خوش خلق باشند و در کارگاه انگیزه مند حاضر باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1208

به "تلویزیون در انحصار سریال های تیره و تار، فهیم: آدم دلهره می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلویزیون در انحصار سریال های تیره و تار، فهیم: آدم دلهره می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید