شروع تدوین دانشنامه تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان

به گزارش مجله سیاران، رئیس دانشگاه فرهنگیان از شروع تدوین دانشنامه تربیت معلم در این دانشگاه اطلاع داد و گفت: این دانشنامه، پایگاه جامع پژوهشی برای دسترسی پژوهشگران و استادان است.

شروع تدوین دانشنامه تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، حسین خنیفر در مورد طرح نگارش دانشنامه تربیت معلم در دانشگاه سخن گفت و اضافه کرد: برنامه ریزی های مقدماتی طرح مذکور صورت گرفته است. با برگزاری جلسات متعدد نیز درصدد راه اندازی پورتال مربوطه هستیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان، با اشاره به تدوین و گردآوری تاریخ یکصد ساله تربیت معلم در ایران منتشر شده در 31 جلد به وسیله این دانشگاه، توضیح داد: دانشنامه تربیت معلم، گردآوری دانش تثبیت شده و تبدیل آن به یک پایگاه جامع پژوهشی است که می تواند در دسترس پژوهشگران و استادان قرار گیرد.

دبیر هیات امنای دانشگاه فرهنگیان، ایجاد مرجعیت علمی و پژوهشی در حوزه تربیت معلم را از اهداف این طرح کلان برشمرد و اضافه کرد: فرایند تدوین دانشنامه فعالیتی دایمی است، باید همه اعضای هیات علمی در تدوین این دانشنامه اهتمام جدی داشته باشند.

این مقام مسؤول، در ادامه تاکید نمود: به منظور آشنایی با اهداف، ویژگی ها و نحوه و چگونگی نگارش، برگزاری کارگاه هایی به صورت مجازی و حضوری پیش بینی شده است که اطلاعات تکمیلی در این خصوص متعاقباً اعلام خواهد شد.

خنیفر در خاتمه با معرفی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه به عنوان متولی طرح نگارش دانشنامه تربیت معلم در دانشگاه، ابراز امیدواری کرد: در امسال، فاز نخست این پروژه کلان با همیاری و مشارکت اعضای دانشگاه به نتیجه مطلوب برسد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، تالیف دانشنامه تربیت معلم در پنجاه و یکمین جلسه شورای پژوهشی، 23 فروردین ماه امسال تصویب شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 تیر 1401 بروزرسانی: 6 تیر 1401 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1501

به "شروع تدوین دانشنامه تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع تدوین دانشنامه تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید