هتل داد یزد؛ اقامت تاریخی در سرزمین بادگیرها

به گزارش مجله سیاران، بدون شک سفر به شهری تاریخی مثل یزد که کوچه پس کوچه های آن هنوز بوی گذشته می دهند، یک سفر متفاوت خواهد بود.

هتل داد یزد؛ اقامت تاریخی در سرزمین بادگیرها

به ویژه اگر اقامت در هتلی مثل هتل داد یزد را که اقامتگاهی رو به تاریخ است، به سفرمان اضافه کنیم. هتل چهارستاره داد یزد تمام هرآنچه را که ضروری است؛ از رنگ، معماری و دکور تا امکانات امروزی با هم درآمیخته تا مهمان نوازی اصیل ایرانی را تجربه کنید. با جااینجاس برای سفری کوچک به دل اتاق های هتل داد یزد همراه شوید.

اتاق ها و سوئیت های هتل داد یزد

هتل داد 88 باب اتاق و سوئیت دارد که از معماری سنتی یزد و امکانات رفاهی به روز بهره برده اند. در مطلب هتل داد یزد؛ اقامت تاریخی در سرزمین بادگیرها نگاهی به واحدهای اقامتی هتل انداخته ایم.

اتاق یک تخته

اتاق یک تخته هتل داد یزد از یک تختخواب سینگل تشکیل شده است. اگر تنهایی به یزد سفر نموده اید، سراغ این اتاق بروید. بهتر است بدانید که امکاناتی مثل تلویزیون، تلفن، سیستم تهویه مطبوع، اینترنت، حمام مجهز به لوازم بهداشتی، سشوار و سرویس بهداشتی فرنگی در اتاق وجود دارد. پس خیالتان بابت امکانات رفاهی راحت باشد.

اتاق دوتخته دبل

همان طور که پیداست، اتاق های دوتخته به درد یک اقامت دونفره می خورند. تختخواب این اتاق ها دونفره کوئین است. مثل واحدهای دیگر همه تسهیلات رفاهی و تفریح از جمله سیستم گرمایش و سرمایش، تلویزیون، اینترنت، یخچال، چای ساز، تلفن، حمام و سرویس بهداشتی فرنگی برای این اتاق هم مهیا شده است. پنجره های اتاق دوتخته به حیاط هتل با گلدان ها و حوض نوستالژیک آن باز می شوند و رنگ آرامش بخش فیروزه ای در همه جای اتاق خودنمایی می نماید.

اتاق دوتخته توئین

در اتاق دوتخته توئین هتل داد با فضای متفاوتی روبه رو می شوید. دو تختخواب یک نفره که هرکدام یک آباژور کنار خود دارند، در اتاق واقع شده اند. کاشی سرامیک های فیروزه ای به قوت خود باقی هستند، اما از پرده ها و روتختی های فیروزه ای خبری نیست. در این اتاق ها حس بودن در یک خانه اصیل یزدی را تجربه می کنید که سادگی و صمیمیت در آن ها حرف اول را می زند. دو جایگاه کلاسیک، یک کمد، تلویزیون، سیستم گرمایشی و سرمایشی و میز آرایش، حمام مجهز به سرویس بهداشتی فرنگی در آن به چشم می خورد.

اتاق سه تخته دبل

این اتاق های سه نفره هتل داد برای اقامت یک خانواده سه نفره گزینه خوبی هستند. یک تختخواب دونفره و یک تخت یک نفره در کنار هم قرار گرفته اند و آباژوری ضمن اینکه یک آشپزخانه کوچک در کنج اتاق، میز آرایش، کمد، سیستم گرمایش و سرمایش، یخچال و تلویزیون هم در اتاق تعبیه شده است.

اتاق سه تخته توئین

سه تخت یک نفره در اتاقی که کف آن با کاشی سرامیک های فیروزه ای فرش شده، در کنار هم قرار گرفته اند. آباژورهای سقفی نیز به همین رنگ بر بالای هر تخت نورافشانی می نماید. کاشی کاری زیر روی دیوار در نور اتاق جلوه خاصی پیدا نموده اند. البته پنجره های لوزی بر دیوار طاقی شکل اتاق که نور را به داخل می تابانند، نباید نادیده گرفت. یخچال، تلویزیون، میز آرایش، سیستم گرمایش و سرمایش، اینترنت، سرویس بهداشتی فرنگی و حمام هم در اتاق در دسترس مهمانان قرار گرفته است.

اتاق چهارتخته

اتاق های چهارتخته هتل داد یزد از دو تختخواب یک نفره و یک تخت دونفره تشکیل شده اند. تختخواب دونفره در یک اتاق و تخت های یک نفره هم در اتاق دیگری قرار گرفته اند. کاشی سرامیک های کف اتاق فیروزه ای رنگ هستند که با گلیم فرش طرح خشتی، روتختی و پرده ها هارمونی زیبایی ایجاد نموده؛ در نور ملایم اتاق آرامش خاصی به فضا بخشیده اند. کمد، تلویزیون، میز آرایش، سیستم گرمایش و سرمایش، چای ساز و سرویس چای در هر دو اتاق وجود دارد. البته یخچال، حمام و سرویس بهداشتی فرنگی را هم به این امکانات اضافه کنید.

سوئیت ماه عسل

سوئیت ماه عسل هتل داد یزد را می توان در فهرست برترین هتل های ایران برای ماه عسل جای داد. یک تختخواب دو نفره در سوئیت قرار گرفته و پنجره چوبی آن هم رو به بادگیرهای یزد باز می گردد. چنین نمای زیبایی در سوئیتی که کف آن با کاشی سرامیک های فیروزه ای فرش شده، با امکانات روز در هم آمیخته است. یعنی قرار است در دل بافت تاریخی یزد و سوئیت ویژه ماه عسل که همه جای آن از دیوارها تا آباژورهای سقفی تاریخ یزد را بر خود دارد، اقامت مدرنی هم داشته باشید. تلویزیون، سیستم گرمایش و سرمایش، میز آرایش، اینترنت، حمام و سرویس بهداشتی فرنگی بخشی از ابزارهای اقامت مدرن شما هستند.

رستوران ها و کافی شاپ های هتل داد یزد

پذیرایی در هتل داد با رستوران ها و کافی شاپ های شیک و منوهایی غذایی متنوع کامل می گردد. رستوران آیینه که نام خود را از آینه کاری هایی با نقش های رنگارنگ در داخل رستوران گرفته؛ یک فضای بزرگ، دل باز و مجلل است. کاشی های فیروزه ای زیر پنجره ها با جایگاه های فیروزه ای رنگ و نورپردازی ملایم پیوند خورده اند و در این فضا همه چیز برای صرف یک غذای خوشمزه فراهم است؛ چه غذای ایرانی باشد، چه غذای بین المللی و چه غذای محلی یزد.

پنجره های رنگی طاقی شکل و میز و جایگاه های چوبی فیروزه ای در رستوران بام هتل داد یزد میزبان مسافران هستند. برای چشیدن طعم غذاهای گریل و غذاهای سنتی گیاهی می توانید این رستوران را که در و دیوارهایش معماری اصیل ایرانی را بر خود دارند، انتخاب کنید. به ویژه اینکه، رستوران بر بام هتل قرار گرفته و بدون شک نمای فوق العاده ای از شهر و بادگیرهایش خواهید داشت.

به احتمال زیاد یک بخش لذت بخش و خوشمزه اقامت در هتل داد یزد، در کافی شاپ حیاط مرکزی رقم بخورد. در این حیاط که به سبک حیاط خانه های یزدی ساخته شده و درونش مملو است از گل و درختچه و پله های آجری، میز و جایگاه هایی چیده شده است. می توانید روی آن ها بنشینید و در حالی که از تماشای نمای هتل بهره مند شوید؛ یک فنجان نوشیدنی سرد یا گرم به همراه کیک و دسر موردعلاقه خود را سفارش دهید.

یک فضای متفاوت دیگر هم برای پذیرایی در هتل داد یزد وجود دارد و آن کافه گالری نیلوفر است. در این کافه دنج که جان می دهد برای قرارهای محبت آمیز و صمیمی، دیوارها پر شده از هنرِ دست هنرمندان. یک اسنک، یک لیوان گلاب زعفران یا حتی سالاد میوه سفارش دهید؛ آثار هنری خود را با دست خود روی دیوار نصب کنید و در حالی که غرق تماشای آن می شوید؛ طعم سفارش خوشمزه خود را هم بچشید.

رزرو هتل داد یزد در جااینجاس

یزد از جمله شهرهای توریستی محبوب بین گردشگران داخلی و خارجی است. تعجبی ندارد که تعداد هتل های یزد بیشتر از حد انتظار ما باشد؛ آن هم هتل های سنتی که در بافت تاریخی شهر قرار و از آن الهام گرفته اند. مثلا هتل داد یزد یک هتل سنتی با امکانات لوکس و مدرن است که تنها نگاهی به فضای حیاط آن، خیلی ها را به رزرو آن وسوسه می نماید. اگر اوایل بهار، اواسط پاییز تا زمستان که هوای شهر مطبوع است، به آن سفر می کنید؛ برای رزرو هتل داد یزد به جااینجاس مراجعه کنید. نام هتل را وارد فیلد جستجو نموده؛ تصاویر، امکانات، قوانین و جزئیات قیمت را ببینید و روی دکمه رزر هتل جااینجاس کلیک کنید.

منبع: کجارو
انتشار: 4 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1401 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1446

به "هتل داد یزد؛ اقامت تاریخی در سرزمین بادگیرها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتل داد یزد؛ اقامت تاریخی در سرزمین بادگیرها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید