محققان برای ربات ها مغز طراحی می نمایند!

به گزارش مجله سیاران، ایسنا: محققان در حال ساخت مغزی سفارشی برای ربات ها هستند تا آن ها را سریع تر،قوی تر و نسبت به محیط اطراف مطلع تر نمایند.

محققان برای ربات ها مغز طراحی می نمایند!

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ صنعتی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش ایندیپندنت ، گروهی از موسسه فناوری ماساچوست (MIT) و هاروارد ادعا می نمایند تراشه های رایانه ای خاص آن ها به ربات ها یاری می نماید تا توانایی فیزیکی بالای خود را با در نظر دریافت طرح دقیق فیزیک ماشین آلات دریابند؛ همان کاری که مغز انسان انجام می دهد.

سابرینا نیومن(Sabrina Neuman) ، محقق ارشد آزمایشگاه علوم رایانه ای و هوش مصنوعی موسسه فناوری ماساچوست می گوید: موتورها سریع و قدرتمند هستند این چیزی است که در ذهن یک ربات می گذرد.

با در نظر دریافت تنظیمات سخت افزاری ربات ها مثل طرح فیزیکی و توانایی تشخیص آن ها، این تراشه ها به ربات های انسان نما یاری می نمایند تا تعاملی طبیعی تر با انسان ها داشته باشند و فعالیت هایی که پیش از این ممکن نبود را انجام دهند.

دکتر نیومن می گوید: این ربات ها می توانند در بیمارستان ها به عنوان کادر درمان نیز برای بیماری هایی که بسیار واگیردار هستند مورد استفاده قرار گیرند.

برایان پلانچر(Brian Plancher) از دانشگاه هاروارد و از نویسندگان مقاله می گوید: برای اینکه ربات ها در چنین زمینه هایی مورد استفاده قرار گیرند و در محیط های پویای اطراف انسان ها فعالیت نمایند باید بتوانند خیلی سریع فکر نمایند و واکنش نشان بدهند. الگوریتم های کنونی نمی توانند بر روی سخت افزار واحدهای پردازش مرکزی(CPU) موجود اجرا شوند.

ایده این تراشه های به خصوص که برای یک سخت افزار خاص طراحی شده اند جدید نیست، آیفون در حال حاضر از آنها استفاده می نماید اما در حال حاضر ربات های مدرن به تراشه های استاندارد سخت افزاری برای عملکرد احتیاج دارند.

این رویکرد جدید که محاسبات روبومورفیک(robomorphic) نامیده می گردد، به دکتر نیومن و تیمش اجازه داد تراشه ای طراحی نمایند که عملکرد آن هشت برابر سریع تر از پردازنده مرکزی معمولی باشد به رغم آن که ریزپردازنده کندتری دارد.

دکتر نیومن می گوید: نتایج من را هیجان زده نموده است. حتی اگر تراشه ما سرعت ریزپردازنده کمتری داشته باشد ما این موضوع را با کارایی بالاتر آن جبران نموده ایم.

رابین دیتس(Robin Deits) مهندس شرکت بوستون داینامیکس(Boston Dynamics)می گوید: این نتایج فوق العاده است زیرا نشان می دهد چگونه از طراحی خاص مدار می توان برای سرعت بخشیدن به مولفه اصلی کنترل ربات استفاده کرد.

عملکرد نرم افزار ربات بسیار اهمیت دارد زیرا دنیای واقعی هیچ وقت منتظر نمی ماند تا ربات فکر کردنش را تمام کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 818

به "محققان برای ربات ها مغز طراحی می نمایند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان برای ربات ها مغز طراحی می نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید