خبری هیجان انگیز درباره ماه

به گزارش مجله سیاران، بر اساس خبر اعلام شده ناسا، تجهیزات این تلسکوپ در رصدخانه هوایی، به جمع آوری امواج مادون قرمز می پردازند. این به معنای آن است که این رصدخانه فضایی می تواند پدیده هایی را رصد کند که مشاهده آن ها با نور مرئی ممکن نیست.

خبری هیجان انگیز درباره ماه

گفته می شود ناسا در پی برگزاری یک نشست خبری بزرگ است تا خبر جدید هیجان انگیزی درباره کره ماه اعلام کند. آژانس فضایی جزییات این کشف را فاش نکرده، اما گفته که این کشف به تلاش های ناسا در شناخت ماه و یاری به اکتشاف اعماق کیهان یاری می رساند.

همچنین گفته شده که این کشف را رصدخانه استراتوسفری اخترشناسی فروسرخ (سوفیا Sofia) انجام داده است. سوفیا یک بوئینگ 747 است که به شکلی تغییر کاربری داده شده تا بالاتر از بخش بزرگی از اتمسفر پرواز کند. موضوعی که به تلسکوپ 9 پایی نصب شده در آن این امکان را می دهد، دید واضحی از منظومه شمسی و سایر بخش های فضا داشته باشد.

بر اساس خبر اعلام شده ناسا، تجهیزات این تلسکوپ در رصدخانه هوایی، به جمع آوری امواج مادون قرمز می پردازند. این به معنای آن است که این رصدخانه فضایی می تواند پدیده هایی را رصد کند که مشاهده آن ها با نور مرئی ممکن نیست.

در عین حال که بخش بزرگی از زمان سوفیا صرف رصد اعماق فضا و پژوهش درباره منظومه های سیاره ای دوردست و تولد و مرگ ستارگان دور شده، این رصدخانه هوایی از داده های مهمی درباره اجرام دیگر درون منظومه شمسی خودمان نیز پرده برداری کرده است.

برای مثال برای نخستین بار طی چهل سال گذشته، در سال 2016 که اتم اکسیژن را در اتمسفر مریخ شناسایی کرد.

اعلام خبر ناسا مبنی بر برگزاری نشست خبری اشاره صریحی به برنامه فضایی آرتمیس دارد که امید می رود نخستین زن و همچنین مردی دیگر را در سال 2024 به ماه بفرستد. با امید به اینکه ماه، برای انجام ماموریت پرتاب به مریخ در سال های دهه 2030 به عنوان پایگاه استفاده شود. این افراد نخستین افرادی خواهند بود که از سال 1972 تا کنون قدم بر ماه خواهند گذاشت.

در این جلسه یاکوب بلیچر، دانشمند ارشد تحقیقات انسانی ناسا و هیات مدیره ماموریت های عملیاتی مرکز فرماندهی ناسا شرکت خواهند داشت و این موضوع بیشتر نشان می دهد که کشف مذکور دستکم با برنامه های آژانس فضایی برای سفر (و زندگی) بر ماه مرتبط است.

علاوه بر دکتر بلیچر، پائول هرتز مدیر بخش اخترفیزیک مرکزفرماندهی ناسا، کیسی هانیبال پژوهشگر پستداک در مرکز هوافضای گودارد ناسا و نسیم رنگوالا دانشمند پروژه ماموریت سوفیا نیز حضور خواهند داشت.

به گفته ناسا این نشست خبری ظهر روز دوشنبه 26 اکتبر به وقت شرق آمریکا یا ساعت پنج عصر به وقت انگلستان برگزار خواهد شد. پوشش خبری صوتی این برنامه از طریق وبسایت ناسا به صورت زنده پخش خواهد شد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 692

به "خبری هیجان انگیز درباره ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبری هیجان انگیز درباره ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید