آشنایی با مناطق گردشگری کانادا

به گزارش مجله سیاران، کانادا، دومین کشور عظیم جهان از لحاظ وسعت می باشد که از آتلانتیک تا خلیج آرام کشیده شده، کشوری که از نظر چشم اندازهای طبیعی و مکان های بکر، قطعاً در جمله برترین کشورهای جهان قرار گرفته است. ساحل های زیبا، شهرهای پرجنب وجوش که از فرهنگی بسیار غنی برخوردارند؛ در کنار طبیعت خارق العاده، این کشور دوست داشتنی را به جذاب ترین کشور جهان تبدیل نموده است. در غرب کانادا، کوه های راکی و شهرهای ونکوور، ویکتوریا و کلگری جزء پر بازدید ترین مناطق جهان به حساب می آید و همچنین در مرکز کانادا میتوانید شاهد آبشار نیاگارا، تورنتو، مونترال باشید؛ باید بگوییم که بازدید از کانادا، مانند بازدید از دو کشور مجزاست ، همچنین اتاوا و شهر کبک از معروف ترین و مشهورترین مناطق گردشگری کانادا هستند.

آشنایی با مناطق گردشگری کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

جاذبه های گردشگری کانادا

مکان تاریخی تپه سیگنال سنت جونز

تپه سیگنال سنت جونز در ورودی بندر سنت جونز، مشرف به شهر و دریا واقع شده است ، شاید برایتان جالب باشد اولین سیگنال وایرلس در سال 1901 در این مکان دریافت شد ، این تپه نقش استراتژیک در هفت سال جنگ با فرانسه داشته، گرچه استحکامات کنونی در طول جنگ با فرانسه (1812) ساخته شد؛ برج کبوت که به مناسبت چهارصدمین سالگرد کشف نیوفوندلاند ساخته شده و از مهم ترین مناطق کلیدی تپه می باشد و بی شک شهرت تپه مدیون دریافت اولین سیگنال رادیویی ارسالی از سوی Poldhu انگلستان که پس از پیمودن 2700 کیلومتر در سال 1901 توسط شخصی به نام گوگلیلمو مارکونی است و در برج نمایشگاهی در خصوص تاریخچه اولین سیگنال بی سیم فرا اطلسی و همچنین مراکزی برای خرید یادگاری و هدیه در نظر گرفته شده است که برای گردشگران کانادا می تواند جذاب باشد و همچنین دیوارهای سنگی، ادوات باقیمانده جنگی، یادگارهایی از جنگ 7 ساله کاناداهایی ها با فرانسه نیز می باشد.

آبشارهای نیاگارا

آبشار نیاگارا (با 57 متر ارتفاع) دومین مکان طبیعی پربازدید در دنیا به حساب می آید که همه ساله میلیون ها بازدیدنماینده در سراسر دنیا را به خود جذب می نماید. تنها با 1 ساعت رانندگی از شهر تورنتو، در کنار مرز ایالات متحده می توان به این آبشار زیبا رسید. آبشارها و تنگه نیاگارا هر ماجراجویی را به سوی خود جلب می نماید؛ در قرن های 19 و 20 میلادی، تعداد زیادی فضا برای شیرجه زدن در آبشار تعبیه شده و هم چنین مکان هایی برای قایقرانی نیز در نظر گرفته شده است. در کنار همه این ها، بندبازی، و کارناوال هایی در اطراف شهر که تا امروز به حیات خود ادامه داده اند، تنها بخشی از شکوه و زیبایی نیاگاراست. بیشتر خانواده ها، از پیاده روی به تپه کلیفتون که به تنگه و آبشارها رهنمود می شوند، لذت می برند.

پارک ملی بنف و کو ه های راکی

پارک ملی بنف در قلب کوههای باشکوه راکی در استان آلبرتا واقع شده است که یکی از برترین مناظر طبیعی کانادا است. دریاچه های سبز، قله های پوشیده از برف، و یخچال ها از مناطق دیدنی و افسونگری هستند که در این پارک می توان به تماشای آن نشست؛ دریاچه لوئیس، بی شک الماس پارک به شمار می رود جایی که آب های سبز و شفاف آن، تصویر زیبایی از کوهستان ها و مناظر اطراف آن منعکس می سازد. یخچال های طبیعی پارک، از دریاچه لوئیس تا جسپر مکانی فراموش نشدنی برای رانندگی، اقامت، خرید و یا ناهاری به یادماندنی هستند؛ در زمستان، بنف از مهم ترین مناطق ورزش های زمستانی است که دو مکان مهم اسکی آن، دریاچه لوئیس اسکی Lake Louise Ski Resort و دهکده آفتاب Sunshine Village است.

شهر قدیمی کبک

کبک قدیم که جز آثار میراث دنیای یونسکوست که از بالا و پایین کبک کشیده شده که شامل قدیمی ترین و تاریخی ترین ساختمان ها می باشد. پایین شهر در کنار رودخانه لورنس، صندلی قلعه مشهور فرانتنس و دیگر گنجینه های دیگر است. در قسمت بالایی شهر می توانید دژ، دشت آبراهام، و توپخانه تاریخی پرک را تماشا کنید. این منطقه از مشهورترین و گردشگرپذیرترین محله های تاریخی کانادا است؛ به علاوه، بازدیدنمایندگان می توانند هنرمندانی را پیدا نمایند که اثرات هنری خود را در Rue du Tresor به نمایش می گذارند. همچنین موزه هایی جالب از جمله موزه تمدن، و انواع مغازه ها و رستوران ها را می توانید در آنجا بیابید.

خلیج فاندی

در خلیج فاندی در شرق کانادا بین نیوبرانزویک نوین و نوا اسکوشیا می توانید شاهد زیباترین جزر و مدها در دنیا باشید. ارتفاع آب در هنگام جزر و مد در حدود 19 متر خواهد بود و همچنین بعضی دیگر از جاذبه های گردشگری در خلیج فاندی صخره ها و سنگ هایی خارق العاده در Hopewell Cape، پارک ملی فاندی، باغ راه دنباله (Fundy Trail Parkway) و جزیره گرند منان را می توان نام برد.

بندرگاه داخلی ویکتوریا

شهرهای کمی از کانادا شغل های زیبایی چون توسعه اسکله، همچون شهر ویکتوریا و بندرگاه داخلی آن دارند ، این بندرگاه مکانی زیبا برای گشت وگذار گردشگران در کانادا ، آرامش یافتن، خرید، ناهارهای به یادماندنی و تماشای عملکرد زیبای خیابان در مقابل پس زمینه بندرگاه است؛ هتل ملکه، محور این منطقه است که از زیباترین و دوست داشتنی ترین ساختمان های شهر است و در طول سال ها، این هتل پذیرای شاهان و ملکه های مشهور دنیا بوده است و امروزه ویژگی هایی مانند چای سنتی (traditional high tea) از برجسته ترین ویژگی های شهر ویکتوریا از دید گردشگران است و باید بگوویم که در هر صورت، منطقه بندری ویکتوریا، از مشهورترین مناطق کانادا است که بویژه در تابستان ها، بسیار دوست داشتنی می گردد.

پارک ملی گراس مورن

پارک ملی گراس مورن نیوفاندلند از دیگر پارک های ملی کانادا است ، بی شک کوشش برای کشف این چشم انداز کوهستانی و فلات های آن ارزش دارد. این پارک زیبا جز آثار حفاظت شده از سوی یونسکو می باشد و همچنین دیوار و صخره های شیب دار، آبشارها، یخچال های طبیعی از جاذبه های گردشگری و زیبای پارک ملی در کانادا است؛ بیشتر بازدیدنمایندگان، برای بازدید از مناظر زیبای طبیعی قایقی اجاره می نمایند ، همچنین مسیرهای پیاده روی و فرصت هایی برای قایق رانی در اختیار گردشگران کانادا قرار داده شده است و در زمستان، پارک پذیرای گردشگران کمتری خواهد بود اما پذیرای گشت های اسکی نیز خواهد بود که برای اسکی بازان کلبه هایی در نظر گرفته شده است.

مونترال قدیمی

در بخش قدیمی مونترال، بازدیدنمایندگان با انواع ساختمان های تاریخی، مراکز خرید عالی و ناهاری فراموش نشدنی روبرو خواهند شد ، کالسکه ها گردشگران کانادا را به خیابان های سنگ فرش و میدان های روباز راهنمایی می نمایند و درحالی که مونترال خود یک شهر مدرنی است و مونترال قدیمی جایی است که به اسکله ای ختم می گردد که جو آنجا مورد علاقه بیشتر گردشگران می باشد؛ بعضی از مکان هایی که بیشتر مورد توجه و بازدید گردشگران قرار گرفته در مونترال قدیمی عبارتند از خیابان بونسکور (Rue Bonscours)، بازار بونسکور در سالن ساختمان قدیمی شهر، داخل بسیار زیبای کلیسای نوتردام، مکان ژاک کارتیه که میدانی در مونترال قدیمی، کبک کاناداست و آخرین مکان پربازدید سالن شهر ساخته شده در 1870 می باشد.

پارک استنلی ونکوور

از عظیم ترین جاذبه های ونکوور، پارک 450 هکتاری استنلی آن است، که در غرب مرکز شهر واقع در شبه جزیره ای است که از یک طرف در آغوش اقیانوس است و از طرف دیگر در میان انبوهی از درختان سرو قرمز عظیم و درختان صنوبر داگلاس پنهان است. دیوار یا سد دریایی، راه هایی برای پیاده روی، دویدن آهسته، و دوچرخه سواری برای انبوهی از دوچرخه سوارها و دونده ها گردآورده است. سد دریایی، چشم اندازهایی زیبایی از شهر و کوهستان های اطراف دارد؛ آکواریوم ونکوور، دریاچه زیبای سگ آبی، غرفه های پارک استنلی و باغ رز از جاذبه های پارک استنلی است. از دیگر شگفتی های پارک، تعداد زیادی توتم است که بعضی از قدمتی بیش از 100 سال دارد؛ توتم ها اجسام نمادینی هستند که اقوام بومی از آنان به عنوان کاربردهایی استفاده می کردند. توتم معمولاً یادگاری از گذشتگان یک ایل و طایفه است. افراد طایفه، توتم را دارای قدرتی ماورایی می پندارند که برای حفاظت از ایل و طایفه لازم و لازم است.

موزه حقوق بشر کانادایی

جدیدترین جاذبه وینیپگ که باعث توجه ملی و همگانی شده، تأسیس موزه کانادایی برای حقوق بشر است که از سال 2014 نزدیک فورکس (the Forks) افتتاح شده است. طراحی یکتا و بی نظیر از ساختمان موزه با هندسی فوق العاده و رنگ هایی متفاوت که هر یک بیانگر چشم اندازی از کاناداست، جلوه ای چشمنواز و جذاب بدان بخشیده است. اما ورای ظاهر ساختمان، آنچه بدان زیبایی ژرفی بخشیده، مفهومی است که در ورای آن پنهان و برجسته است، تصمیمات بحث برانگیز تاریخی است که در آنجا گرفته شده است.

مجلس هیل اوتاوا

مجلس هیل اوتاوا، در بالای رودخانه اوتاوا و با سبک ساختمانی نئوگوتیک که ساخته شده در نیمه دوم قرن 19 است از برجسته ترین ساختمان های اوتاوا به شمار می رود که برج صلح آن مجلس عوام و سنا را به دو بخش مجزا تبدیل نموده است. در جلوی ساختمان مجلس، مشعلی را خواهید یافت از سال 1966 به مناسبت اتحاد کانادا همیشه روشن باقی مانده است؛ در پشت ساختمان باغ مجسمه سازی شما را به تحیر وادار خواهد نمود. در تابستان ها، درصورتی که آب وهوا اجازه دهد، گاردهای امنیتی در چمن های روبروی ساختمان استقرار داده می شوند ، زیر مجلس هیل، پیاده روی دوست داشتنی در کنار رودخانه اوتاوا خواهید یافت.

منبع: معراج
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 280

به "آشنایی با مناطق گردشگری کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با مناطق گردشگری کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید