30 پروژه جهت برطرف ضعف ولتاژ برق در کردستان اجرا شد

به گزارش مجله سیاران، خبرنگاران/کردستان معاون برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان گفت: جهت برطرف ضعف ولتاژ برق در بعضی نواحی استان، سال جاری تا به امروز 30 پروژه برطرف ضعف ولتاژ با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال در استان اجرایی شده و یا در حال اتمام است.

30 پروژه جهت برطرف ضعف ولتاژ برق در کردستان اجرا شد

فاتح عبدی، در گفت و گو با خبرنگاران ارائه برق مطمئن و پایدار را از اولویت های اصلی شرکت توزیع برق استان بیان کرد و افزود: با توسعه شهرک های تازه و افزایش ساخت و سازها،در ساعات اوج مصرف علی الخصوص در فصل تابستان، تقاضا برای مصرف برق افزایش یافته و در بعضی نواحی استان مشکلاتی از قبیل ضعف ولتاژ و نوسان برق به وجود می آید.

معاون برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان بیان کرد: بر همین اساس، منطقه ها دارای افت ولتاژ در شهرستان های استان شناسایی شده و پروژه هایی در این رابطه در امسال تعریف و اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه دراین راستا 30 پروژه برطرف ضعف ولتاژ با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال در استان اجرایی شده و یا در حال اتمام است،اظهارکرد:این پروژه ها شامل احداث 21 دستگاه پست هوایی کم تلفات، احداث 5 کیلومتر خط 20 کیلو ولت و 10 کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی می باشد که منجر به افزایش ولتاژ و پایداری شبکه شد.

عبدی افزود: با اجرای این پروژه ها متعادل سازی بار ترانسفورماتورها وفیدر های موجود و بعلاوه آزادسازی ظرفیت ترانس های موجود به منظور تامین برق مشترکین تازه در آینده فراهم خواهد شد.

وی در انتها با تاکید بر ادامه فرایند شناسایی منطقه ها دارای ضعف ولتاژ در سطح استان کرستان،بیان کرد: با تخصیص اعتبارات لازم فرایند اجرای پروژه های مرتبط با این حوزه در سالهای آینده همچنان تدوام خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 بهمن 1400 بروزرسانی: 14 بهمن 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1371

به "30 پروژه جهت برطرف ضعف ولتاژ برق در کردستان اجرا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 پروژه جهت برطرف ضعف ولتاژ برق در کردستان اجرا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید