کنکور سراسری در موعد مقرر با رعایت پروتکل ها برگزار می گردد

به گزارش مجله سیاران، وزیر کشور در خاتمه بیست و هفتمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که چهارشنبه اول مردادماه برگزار گردید از مردم، صدا و سیما و رسانه ها در مورد ترویج رعایت پروتکل های بهداشتی و اطلاع رسانی آن تقدیر کرد.

کنکور سراسری در موعد مقرر با رعایت پروتکل ها برگزار می گردد

به گزارش خبرنگاران، رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه این جلسه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در جلسه امروز 6 دستورکار آنالیز شد، گفت: اولین موضوع این جلسه کمیته، بحث مشخص تکلیف مراسم های دهه محرم بود که در جلسه قبل کمیته هم آنالیز و مقرر شده بود نظرات سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت بهداشت و درمان، شورای سیاست گذاری ائمه آدینه و همه دستگاههای صاحب نظر در این حوزه جمع آوری و نهایی گردد. در جلسه امروز جمع بندی این نظرات مطرح و مصوبه ای در این حوزه داشتیم.

وی ابزار امیدواری کرد: پس از تصویب در ستاد ملی، با اجرای این مصوبه بتوانیم مراسم بزرگداشت سیدالشهدا (ع) و یارانشان را داشته باشیم و همچنین حداکثر مراعات درخصوص بیماری کرونا را به عمل آوریم.

وزیر کشور به همین دلیل اظهار داشت: این دستورالعمل پس از تصویب در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ابلاغ خواهد شد.

دکتر رحمانی فضلی موضوع برگزاری انتخابات میان دوره ای شهریورماه را از دیگر موضوعات مورد بحث کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا برشمرد و گفت: پیش از این درخصوص برگزاری انتخابات میان دوره ای تصمیم گیری شده بود و نظر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بر برگزاری انتخابات بود؛ با این حال وزارت بهداشت با توجه به شرایط جدید پیشنهاد برگزار نشدن این انتخابات را ارائه نموده است.

وی اضافه نمود: این موضوع در جلسه امروز مطرح شد که موافق و مخالفانی داشت و مقرر شد که مبتنی بر پروتکلهای وزارت بهداشت تصمیم گیری گردد. بنابر این تصمیم گیری نهایی در این خصوص به جلسه بعدی موکول شد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه در جلسه امروز موضوع شهید خدمت مجددا طرح و آنالیز شد، عنوان نمود: پیش از این مصوبه ای دراین خصوص داشتیم که پرستاران و پزشکاران که زحمات زیادی در امر مبارزه با بیماری کرونا می کشند و به دلیل ابتلا به بیماری کرونا فوت می شوند، به منزله شهید تلقی شوند و یک سری امتیازات به آنها تعلق گیرد.

کارکنان نظام درمان که به دلیل کرونا فوت نمایند شهید خدمت هستند

وی ادامه داد: امروز پیشنهاد وزارت بهداشت بر این بود که بعضی از کارکنان نظام درمان در سطوح خارج از کادر پزشکی و پرستاری نیز که به دلیل بیماری کرونا فوت می نمایند، جزو شهدای خدمت محسوب شوند که این موضوع در جلسه مطرح و مصوب شد.

دکتر رحمانی فضلی برگزاری کنکور را از دیگر موضوعات مهم جلسه امروز کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی و ستاد ملی کرونا برشمرد و گفت: وزارت بهداشت، وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش با برگزاری کنکور در موعد مقرر موافق بودند. البته برگزاری کنکور با تمهیداتی در حوزه رعایت پروتکلها به ویژه زمان اجرای کنکور که سالهای گذشته در دو روز برگزار می گردد اما سال جاری در صورت لزوم در چهار روز برگزار می گردد و همچنین علاوه بر افزایش عوامل اجرایی، تعداد مراکز برگزاری آزمون افزایش قابل توجهی یافته است. درکنار این موارد الزام به رعایت اصول بهداشتی از جمله استفاده از ماسک در جلسه آزمون و فاصله میان جایگاه نیز مورد تاکید نهاده شد که پس از تصویب در ستاد ملی کرونا قابل اجرا خواهد بود.

وزیرکشور با اشاره به درخواست تفویض اختیارات به استانها درخصوص تصمیم گیری در شرایط شرایط قرمز استان، گفت: پیش ازاین ستاد ملی بعضی از اختیارات را داده بود که مقرر شد که استانها در این زمینه در ستادهای متناظر استانی تصمیم گیری نمایند که در ادامه با توافق وزیر کشور، وزارت بهداشت و تایید رئیس جمهور قابلیت اجرایی خواهد داشت.

دکتر رحمانی فضلی با اشاره به گزارش وزارت بهداشت از فرایند بیماری کرونا در استانهای مختلف گفت: تاکید و توصیه این کمیته و به ویژه وزارت بهداشت بر لزوم رعایت بیش از پیش پروتکلها از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی است.

وزیر کشور در انتها ضمن تشکر و قدردانی از مردم در هفته های اخیر به دلیل رعایت بیش از پیش پروتکلهای بهداشتی مقابله با بیماری کرونا اظهار داشت: مردم تا حدود 85 درصد پروتکلهای بهداشتی را رعایت می نمایند. در این جهت از صدا وسیما و رسانه ها نیز سپاسگزاریم که در تبلیغ و اطلاع رسانی این موضوع به خوبی عمل کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 549

به "کنکور سراسری در موعد مقرر با رعایت پروتکل ها برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنکور سراسری در موعد مقرر با رعایت پروتکل ها برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید