کرونا کدام پروازهای خارجی را ممنوع می نماید؟

به گزارش مجله سیاران، در پی شیوع و گسترش ویروس کرونا به ویژه از نوع جهش یافته آن در دنیا، ممنوعیت و محدودیت برای پروازهای مسافری تغییرات بسیاری می نماید و در ایران نیز نه تنها این مسئله برای انگلستان و فرانسه به عنوان دو مقصد خارجی رخ داد بلکه به گفته رییس سازمان هواپیمایی احتمال بازنگری مجدد در این پروازها بر اساس شیوع کرونا وجود دارد.

کرونا کدام پروازهای خارجی را ممنوع می نماید؟

به گزارش خبرنگاران، در پی ممنوعیت پرواز به 39 کشور مختلف ناشی از شیوع ویروس کرونا که از سوی محمد اسلامی - وزیر راه و شهرسازی -اعلام شد، تورج دهقان زنگنه -رییس سازمان هواپیمایی کشوری- چندی پیش به خبرنگاران گفت: سازمان هواپیمایی کشوری مجری مصوبات ستاد ملی مقابله با کروناست و این ستاد هر مصوبه ای که ابلاغ کند را اجرایی خواهیم کرد. در حال حاضر می توان از همه مسافرانی که در طول تعطیلات نوروزی با هواپیما مسافرت رفته اند، پرسید که پروتکل های بهداشتی تا چه حد در سفرهای هوایی رعایت شده است که می توان از جمله این پروتکل ها به رعایت محدودیت 60 درصدی پذیرش مسافر در هر هواپیما اشاره نمود.

وی اضافه نمود: اگر ستاد ملی مقابله با کرونا به سازمان هواپیمایی اعلام کند پروازهای داخلی یا خارجی را محدود نموده، کاهش دهد یا تعطیل کند، این کار را انجام می دهیم چراکه ما سیاست گذار نیستیم این وظیفه برعهده دستگاه هایی مانند این ستاد است. از سوی دیگر حتی اگر مسافر خارجی به ایران بیاید و تست PCR منفی داشته باشد مجدداً در ایران نیز از او تست گرفته می گردد، بنابراین اگر به تست هایی که در ایران گرفته می گردد، اعتمادی وجود دارد، پس می توان در شرایط پروازهای مسافری بازنگری انجام داد.

البته در ادامه همین اتفاق رخ داد و همانطور که پیش از این هم مسئولان وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی گفته بودند محدودیت ها برای بعضی پروازهای خارجی دیگر نیز تغییر کرد. چراکه به گفته ابولقاسم جلالی - معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری- در پی تغییر شرایط شیوع ویروس کرونا و بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، پرواز از و به فرانسه ممنوع شد و در شرایطی که طی ماه های گذشته به دلیل شیوع ویروس جهش یافته کرونا پرواز به و از انگلستان ممنوع شده بود، مجدادا به حالت سابق برگشت و این کشور در فهرست مقاصد خارجی مجاز نهاده شد.

وی در این باره با اشاره به اینکه تغییر شرایط شیوع ویروس کرونا در کشورهای دیگر مانند فرانسه و انگلستان در آینده در ممنوعیت و برقراری پروازهای مسافری اثر گذار خواهد بود، ادامه داد: گرچه بر خلاف انگلستان مسافر چندانی در فرانسه نداریم اما اگر در پی ممنوعیت پرواز به این کشور مسئله ای برای ایرانیان مقیم، ساکن یا مسافر در فرانسه به وجود بیاید، می توان در شرایط اضطرار مجوز خاص برای برقراری پروازی فوق العاده به این کشور گرفت تا مسافران و هموطنان مان به کشورشان بازگردند که البته اگر مجوز چنین پروازی هم دریافت گردد، قطعا پروتکل های سختگیرانه ای مانند تست مجدد PCR و قرنطینه برای مسافران در نظر گرفته خواهد شد.

حالا و با توجه به این شرایط باید دید در ادامه پروازهای خارجی به کدام کشورها مشمول ممنوعیت و محدودیت های بیشتر شده و کدام کشورها از لیست قرمز خارج شده و می توانند پذیرای مسافران ایرانی باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cyaran.ir شناسه مطلب: 1014

به "کرونا کدام پروازهای خارجی را ممنوع می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا کدام پروازهای خارجی را ممنوع می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید